Prezydent Islandii: Wywiążemy się ze wszystkich zobowiązań finansowych


- Islandia zamierza wywiązać się ze swoich zobowiązań finansowych wobec Wielkiej Brytanii i Holandii, związanych ze stratami poniesionymi przez obywateli tych krajów wskutek kryzysu w islandzkiej bankowości - powiedział w środę wieczorem na antenie telewizji BBC prezydent Islandii Olafur Ragnar Grimsson.

Koncern Enel rozpocznie w poniedziałek przygotowania do wprowadzania na giełdę spółki córki zajmującej się energią odnawialną - Enel Green Power. \\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Nagrodzona Pulitzerem pisarka, amerykańska dziennikarka, być może polska Pierwsza Dama. Anne Applebaum opowiada, jak poznała męża Radosława Sikorskiego i jak burzyła mur berliński. Tempo wzrostu produktu krajowego brutto w III kwartale przyspieszyło do 3,5 proc. - poinformował dziś amerykański Departament Handlu. To o 0,2 proc więcej niż oczekiwali analitycy.Rząd w Paryżu bierze się do politycznie ryzykownej reformy emerytur. I zmienia zdanie w sprawie reformy unijnych instytucji Federalny urząd powołany w Stanach Zjednoczonych do monitorowania skutków rządowego pakietu pobudzenia gospodarki ogłosił dane o "stworzonych lub zachowanych" dzięki pakietowi miejscach pracy w okręgach wyborczych, które - jak się okazało - nie istnieją. Budowa niemieckiego odcinka Gazociągu Północnego rozpoczęła się w czwartek w Lubminie niedaleko Greifswaldu - poinformowało konsorcjum Nord Stream. Na razie ruszyły prace konstrukcyjne na lądzie.

MSP planuje rozpocząć poszukiwania inwestora dla Enei na przełomie listopada i grudnia tego roku. Do prywatyzacji spółki mogłoby dojść w przyszłym roku - powiedział PAP Jan Bury, wiceminister skarbu.

Na podstawie § 2 ust.4 pkt 3 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 5 marca 2008 r. (Dz.U. Nr 47, poz.275) w sprawie wymaganych dokumentów, trybu i kryteriów rozdziału limitu zatrudnienia pracowników polskich w celu realizacji umów o dzieło przez polskich pracodawców w Republice Federalnej Niemiec, Minister Gospodarki ogłasza termin drugiego dodatkowego rozdziału limitu zatrudnienia na okres obliczeniowy 1.10.2009 r. – 30.09.2010r. Polska spełni wymagania UEFA odnośnie bazy hotelarskiej przed EURO 2012  wynika z raportu sporządzonego przez międzynarodową firmę doradczą na rynku nieruchomości Cushman & Wakefield. W ...

Doświadczenia i przyszłość unijnego rynku wewnętrznego oraz redukcja obciążeń administracyjnych to główne tematy nieformalnego posiedzenia Rady UE ds. Konkurencyjności, w którym wziął udział wiceminister gospodarki Marcin Korolec. Spotkanie odbyło się w dniach 4-5 maja br. w Pradze. Grupa Lotos od czwartku podwyższa cenę hurtową benzyny bezołowiowej 98 o 4 zł na tysiąc litrów, cena benzyny bezołowiowej 95 nie zmienia się. Jak informuje biuro prasowe spółki, cena oleju napędowego wzrasta o 14 zł a oleju opałowego o 13 zł na tysiąc litrów. Złoty umacniał się dynamiczne we wtorek oraz w środę. Kurs euro-złotego wyniósł w czwartek na otwarciu 4,1300. Zdaniem analityków, powrót krajowych inwestorów może dać sygnał do odreagowania i osłabienia się złotego w okolice 4,15-20 za euro. W czwartek nie powinno dojść do większych zmian rentowności krajowych obligacji.- Blisko 28,5 tys. odbiorców, głównie z północnej części woj. śląskiego, nadal pozbawionych jest energii elektrycznej. To o jedną trzecią mniej niż we wtorek rano. Nad usunięciem spowodowanych atakiem zimy awarii pracuje kilkuset pracowników ekip energetycznych. Jednak w środę nie uda się wszędzie przywrócić zasilania. Według Hideo Kojimy, twórcy między innymi serii Metal Gear Solid, gry na konsole będą wkrótce kuriozalną pozostałością przeszłości, a rynek przejmą gry niezależne od żadnej platformy. Pomimo doskonałej koniunktury na światowych parkietach, miniony rok nie był zbyt udany dla instytucji zagranicznych, które swoje fundusze inwestycyjne oferują w Polsce. W 2009 r. zdołały one zebrać zaledwie 15 mln zł nowych aktywów, które wzrosły tym samym do 2,74 mld zł na koniec grudnia, szacują Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

Złoty powinien pozostać stabilny w piątek, rynek czeka na dane z USA


Fabryka Wódek Kopernik zaprezentowała F Vodkę - nową luksusową markę alkoholu, która ma podbić świat. Jej pomysłodawcą jest pochodzący z Polski twórca kanału Fashion TV

Chavez wydłużył wolne na Wielkanoc


Prezydent Wenezueli Hugo Chavez wydłużył o trzy dni tegoroczne święta wielkanocne, aby zredukować zużycie energii elektrycznej.

Bieńkowska: do 25 mld zł wydatków unijnych w 2010 roku


Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska chciałaby, aby w przyszłym roku wydatki z funduszy unijnych na lata 2007-2013 wyniosły 24-25 mld zł. Polska jest na pierwszym miejscu w Unii, jeśli chodzi o wypłaty z tych funduszy - powiedziała we wtorek dziennikarzom.

Nigeria: przewód energetyczny spadł na autobus - zginęło 20 ludzi


13.02. Abudża (PAP/AP) - Co najmniej 20 ludzi zginęło w sobotę wskutek porażenia energią elektryczną w nadmorskim mieście Port Harcourt w Nigerii, gdy zerwany przewód energetyczny spadł na autobus - poinformowała miejscowa policja.

W naszej ofercie na kalendarze reklamowe każdy klient znajdzie dla siebie odpowiednie kalendarze trójdzielne. Musimy stwierdzić, że

kalendarze trójdzielne

to najpopularniejsza forma kalendarzy reklamowych zamawianych przez naszych klientów w ostatnich lata. Tak jest również w tym roku - kalendarze trójdzielne to najpopularniejsze kalendarze reklamowe.

UE. Zgoda ws. unijnego nadzoru finansowego


Ministrowie finansów krajów Unii Europejskiej, obradujący w środę w Brukseli, porozumieli się w sprawie ustanowienia nowych organów europejskiego nadzoru finansowego, które UE wprowadza w odpowiedzi na kryzys - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych.

Ukraina chce wraz z Unią zmodernizować swoje gazociagi


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, rząd Ukrainy przygotowuje propozycje dla Unii Europejskiej związane z modernizacją systemu gazociągów.

UOKiK pozwał Provident za niezgodne z prawem umowy


- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do sądu pozew przeciw Providentowi - poinformował w poniedziałek UOKiK. Regulator uważa, że umowy firmy, dawane klientom do podpisania, zawierają postanowienia niezgodne z prawem. Umożliwiają one Providentowi zachowanie części opłat poniesionych przez klienta w przypadku wcześniejszej spłaty pożyczki.

CEZ nadal prognozuje 50,2 mld CZK zysku w br.


Grupa energetyczna CEZ, która podtrzymała w czwartek prognozę osiągnięcia w 2009 roku zysku netto w wysokości 50,2 mld CZK, spodziewa się pogorszenia wyników z powodu recesji dopiero w 2010 roku, podała spółka. Pozytywne wyniki za pierwsze półrocze CEZ zawdzięcza sprzedaży energii na 2009 rok jeszcze w 2008 roku, po wyższych cenach.

"DGP": Gaz-System rezygnuje z łącznika ze Słowacją


"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że Gaz-System rezygnuje z budowy rurociągu, który połączyłby nasz system gazowy ze słowacką siecią przesyłową. Według gazety, polski operator gazociągów uznał tę inwestycję za zbyt drogą.

Rok 2009 w rolnictwie


Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala.

Pracownicy PGE chcą strajku


W kończącym się referendum strajkowym w spółkach Polskiej Grupy Energetycznej większość pracowników opowiada się za podjęciem w grupie akcji strajkowej – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Sąd nad Żaglem


Przypominający Żagiel 54-piętrowy wieżowiec w centrum Warszawy, o wysokości 192 m., miał być wizytówką nowoczesnej stolicy, a stał się przykładem tego, że w Polsce pozwolenie na budowę może być w każdej chwili odebrane, pisze "Życie Warszawy".

Pekao pożyczył pół miliarda euro. Na co ta góra pieniędzy? Na bieżącą działalność


W firmach produkcyjnych, jak w żadnych innych przedsiębiorstwach, pracownicy są świadomi z czego wynikają ich zarobki. Wiedzą z jaką efektywnością pracowali, widzą ile artykułów wytworzyli i jaką miały one jakość.

Era: nowe taryfy


Internetowa okazja to propozycja dla klientów, w której do rozmawiania i wysyłania SMSów, przeglądania stron Internetowych oraz surfowania po sieci w komputerze będzie potrzebne tylko jedno urządzenie, abonament i karta SIM.

MF: nie będzie rejestru niedozwolonych stron internetowych


W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0).

Dwie oferty na Eneę


Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) otrzymało dwie odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji w sprawie sprzedaży przez rząd 67,05% akcji spółki energetycznej Enea, wynika z nieoficjalnych informacji agencji ISB.

Węgry obiecują utrzymanie deficytu w ryzach


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Niemcy: energetyka jądrowa jednak przegrywa


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, niemiecki minister środowiska Norbert Roettgen nieoczekiwanie zapowiedział, że gospodarka tego kraju powinna stawiać raczej na energię odnawialną, zamiast na rozwój energetyki jądrowej.

Holenderski Spyker przejmie dzisiaj Saaba? Rozmowy na finiszu


- General Motors jest już praktycznie po słowie z firmą Spyker w sprawie sprzedaży holenderskiemu koncernowi motoryzacyjnemu szwedzkiej marki Saab - donosi agencja Bloomberg.

Gospodarka Islandii skurczyła się w I kw. 2010 o 6,9 proc. rdr


Produkt Krajowy Brutto Islandii spadł w I kwartale 2010 r. o 6,9 proc. rdr, po spadku w IV kw. 2009 o 9,1 proc. - poinformował we wtorek w komunikacie urząd statystyczny w Reykjaviku.

Gunvor dostarczy ropę do AB Orlen Lietuva za ok. 172 mln zł


Wyniki naboru na wolne stanowiska w służbie cywilnej


...

Maklerzy wabią chętnych na Tauron darmowymi rachunkami


Od środy ruszają zapisy na akcje kolejnej wielkiej prywatyzowanej spółki - energetycznego koncernu Tauron. Maklerzy prześcigają się w zachętach, aby zdobyć nowych klientów.

Koniec zniżkowego oszukiwania przez kierowców


Nawet 10 proc. kierowców może okłamywać ubezpieczycieli co do wysokości ulg za bezwypadkową jazdę - wynika z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Firmy ubezpieczeniowe tracą przez to miliony złotych

Barack Obama proponuje plan pomocy dla klasy średniej


Trwa ofensywa prezydenta USA. W czwartek ogłosił, że założy kaganiec bankom, w sobotę wezwał do obniżania deficytu budżetowego, wczoraj zapowiedział pomoc klasie średniej

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.