Biopaliwo z tytoniu?


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"As Pucharów Sprawy sercowe zdominują najbliższe dni twojego życia, a zacznie się tak dziać już od dziś.. Na nich więc skup całą swoją uwagę. Od ich rozwiązania zależy twoja przyszłość i szczęście osobiste. Uczucia, jak sama dobrze wiesz, nie da się zbyt długo ukrywać. Zbierz się więc na odwagę, powiedz głośno i wyraźnie, co naprawdę czujesz. horoskop.wp.plWysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. Po katastrofie na początku maja w rosyjskiej kopalni Raspadzkaja, nasze firmy mają szanse na duży eksport paliwa koksowego do Rosji - przewiduje "Rzeczpospolita". Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało doradców finansowych i prawnych do pierwszego etapu procesu sprzedaży akcji Enei w transakcji poprzez rynki kapitałowe.W czasie swoich dni chwały potrafił wysyłać do 70 mln e-maili ze spamem. 64-letni Alan Ralsky, który sam siebie nazywa ojcem chrzestnym spamu, został skazany na cztery lata i trzy miesiące pozbawienia wolności. Skarb Państwa wykupi od PKP SA akcje PKP Polskie Linie Kolejowe, a pieniądze zostaną przeznaczone na obsługę zadłużenia kolei, które wynosi ok. 5,5 mld zł. Sejm uchwalił w czwartek nowelizację dwóch ustaw, która zawierają odpowiednie przepisy. Według wstępnych danych bank Millennium zakończył 2009 r. z 1,5 mln zł zysku. Rok wcześniej zarobił 413 mln zł.

Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego drugi rok z rzędu organizuje wykłady otwarte, których mogą posłuchać chętni z całego ...

Motorola wprowadza na polski rynek model MILESTONE, jeden z pierwszych w Europie telefonów wyposażonych w system Android 2.1. Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje medialne, E. ON sprzedaje swoje elektroenergetyczne i gazowe aktywa w USA. Kupuje je firma PPL Corporation z Pensylwanii.

Dwie komisje senackie - ochrony środowiska i samorządowa - zaproponowały w środę przyjęcie 14 poprawek do nowelizacji ustawy o odpadach. Senat będzie głosował nad poprawkami w czwartek. Komisja Przyjazne państwo niespodziewanie przerwała prace nad ustawą, która jest potrzebna do sprawnego działania e-administracji - dowiedziała się Gazeta. - To błąd - przyznaje dziś szef komisji Janusz Palikot Wszystkie akcje oferowane inwestorom instytucjonalnym przez Ministerstwo Skarbu Państwa będą prawdopodobnie sprzedane za minimum 16 zł za akcję - podała agencja Bloomberg, powołując się na osobę zbliżoną do transakcji.Policjanci zatrzymali bimbrownika na gorącym uczynku. W piątek rano białostoccy policjanci zatrzymali w lesie koło Gródka 43-letniego mieszkańca tej miejscowości. - Mężczyzna został przyłapany na gorącym ... Minęły 2 lata od czasu wygrania wyborów parlamentarnych przez Platformę Obywatelską, czego implikacją było powołanie rządu Donalda Tuska. Rocznica ta skłania do podsumowań co się udało, a co nie\? Pozwolę sobie odnieść się do tego co było, ale też spojrzeć w przyszłość, odpowiedzieć na pytanie co może wydarzyć się w ciągu najbliższych miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że za rok o tej porze będziemy obchodzić 3 rocznicę wygrania wyborów przez Platformę, a obecny premier znajdzie się w nowej roli byłego premiera, bądź prezydenta elekta. Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, USA chce dostępu do wielkich złóż gazu w Turkmenistanie.

MF sprzedało bony 52-tyg. za 855 mln zł przy popycie 4.429,16 mln zł


Ministerstwo Finansów sprzedało bony 52-tyg. za 855 mln zł przy popycie 4.429,16 mln zł i średniej rentowności 3,839 proc. - podało MF w poniedziałkowym komunikacie.

Dane adresowe emerytów i rencistów trafią na Pocztę przez internet


ZUS i Poczta Polska podpisały porozumienie, na mocy którego listy adresowe emerytów i rencistów będą przekazywane elektronicznie. Dla osób, którym emerytury i renty przynosi listonosz, nic się jednak nie zmieni - poinformował rzecznik ZUS Przemysław Przybylski.

Belka zaprzysiężony. Kredyt z MFW potrzebny, bo trzeba mieć pasek, ale i szelki"


Będę bronił stabilności złotego, umacniał niezależność NBP, wspierał politykę rządu tak dalece, jak nie będzie to kolidować z podstawowym zadaniem NBP, zapewnieniem stabilności poziomu cen - zapewniał Marek Belka tuż po zaprzysiężeniu na prezesa banku centralnego

Na zamknięciu WIG zyskał 2.025%


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że perspektywy gliwickiej fabryki Opla są \"znacznie lepsze\" po decyzji amerykańskiego koncernu General Motors o odstąpieniu od sprzedaży 55 procent udziałów w niemieckim Oplu kanadyjsko-rosyjskiemu konsorcjum.

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o świadczeniu usług


Sejm przyjął w czwartek poprawki Senatu do ustawy o świadczeniu usług na terenie Polski. Zgodnie z nią polscy rzemieślnicy, architekci, radcy prawni i firmy oferujące usługi będą mogli bez przeszkód prowadzić swoją działalność gospodarczą na unijnym rynku.

Raport: mafie piorą 118 mld euro rocznie


Niemiecka Lufthansa Cargo AG poinformowała o dokonanych zmianach w kierownictwie operacyjnym przewoźnika i spółek od niego zależnych.  Joerg Eberhart zastąpi na stanowisku  dyrektora zarządzającego AeroLogic GmbH ...

Rz: Firmy tracą za granicą


- Rosną długi zagranicznych firm wobec polskich eksporterów, pisze "Rzeczpospolita". Przedsiębiorcy wykorzystują wszelkie kruczki prawne, by jak najdłużej obracać gotówką.W efekcie opóźnienia w płatnościach, które nie tak dawno sięgały 30 dni, teraz wydłużyły się do 3-4 miesięcy.

Apple i Microsoft ramię w ramię gnębią Adobe


Najnowszy serial w branży IT można by zatytułować: Dorzynanie Flasha. Legendarną technologię chcą wysłać na śmietnik zarówno Apple, jak i Microsoft

Turkmenistan. Otwarcie nowego gazociągu z Iranem


Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad i prezydent Turkmenistanu Kurbankuły Berdymuchammedow otworzyli w środę nowy gazociąg łączący ich kraje, który docelowo pozwoli ponad dwukrotnie zwiększyć - do 20 mld metrów sześciennych rocznie - dostawy turkmeńskiego gazu do Iranu.

Stopy procentowe w Europie i na Wyspach Brytyjskich bez zmian


\\\\\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

Szwecja rozbuduje elektrownie jądrowe


Szwedzki rząd zgodził się w czwartek na zwiększenie mocy elektrowni jądrowej w Forsmark. Do jesieni władze w Sztokholmie chcą zezwolić na rozbudowę pozostałych elektrowni jądrowych lub nawet na powstanie nowych takich obiektów.

Umowa na budowę ostatniego odcinka trasy W-Z w Gdańsku


W Gdańsku podpisano umowę na budowę ostatniego odcinka trasy W-Z, która połączy centrum miasta z ważnymi drogami dojazdowymi. Tę inwestycję za 89,5 mln zł zrealizuje Skanska. Jej zakończenie zaplanowano na maj 2012 roku.

"Dziennik Gazeta Prawna": 400 mln zł z jednego procenta


O 35 proc. wzrosła kwota przekazana organizacjom pożytku publicznego w ramach 1 proc. podatku. W tym roku trafiło do nich niemal 400 mln zł, czyli o 100 mln zł więcej niż przed rokiem, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Komunikat MG - wyniki kontroli realizacji Zobowiązań Offsetowych Lockheed Martin Corporation


Funkcjonujący obecnie w Ministerstwie Gospodarki system monitorowania i kontroli realizacji Zobowiązań Offsetowych nie budzi zastrzeżeń i jest istotnym instrumentem w skutecznym wykorzystywaniu doświadczeń i wniosków płynących z realizacji I etapu Umowy Offsetowej z Lockheed Martin Corporation. Takie wnioski płyną z kontroli NIK dotyczącej realizacji Zobowiązań Offsetowych LMC.

Bankierzy organizują linię obrony przed atakiem Obamy


Bankierzy zamierzają wykorzystać Światowe Forum Gospodarcze rozpoczynające się w środę w Davos, by lobbować przeciwko planom prezydenta Obamy zakładającym oddzielenie operacji obrotów własnymi aktywami banków od działalności związanej z depozytami klientów.

Toyota płaci karę w USA, ale nie przyznaje się do winy


Japoński koncern zapłaci w USA rekordową karę 16,4 mln dol. za opóźnienie usuwania defektów aut, ale oskarżeniom rządu USA zaprzecza.

Największy w historii strajk pilotów paraliżuje Lufthansę. LOT pomaga


Indianie udomowili indyki już około 800 roku p.n.e., jednak początkowo nie hodowali ich dla mięsa, ale ze względu na pióra.

Polska wydała więcej unijnych pieniędzy, niż sama planowała


W pierwszym kwartale 2010 r. w całym kraju wydano ponad 4,8 mld zł w ramach unijnych funduszy pomocowych. To 111 proc. tego, co planował rząd i samorządy wojewódzkie

Cyfrowy poker telewizji publicznej


TVP prowadzi w rozgrywce o cyfrowy eter i trzyma w szachu Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. Walczy o blisko połowę rynku.

NIK kontroluje instytucje organizujące Euro 2012


Najwyższa Izba Kontroli prowadzi kontrolę w instytucjach odpowiedzialnych za organizację Euro 2012 - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik NIK Paweł Biedziak. Raport w tej sprawie ma być gotowy najwcześniej wiosną tego roku.

Szczecin: Katarczycy bliscy kupienia stoczni


Trwają rozmowy rządu z katarskim inwestorem na temat kupna stoczni w Szczecinie i Gdyni. Z naszych informacji wynika, że Katarczycy są bliscy podjęcia decyzji o zakupie ...

Co bym zmienił, gdybym został prezydentem


Olechowski potwierdza opinię liberała, ale zaskakuje zdaniem w sprawie podatku Belki. Komorowski chce dokończenia prywatyzacji, zaś Napieralski woli, by największe koncerny energetyczne pozostały państwowe

Zmawiają się, bo w sieci za tanio. Wywiad z prezes UOKiK


Dla zmów cenowych nie ma żadnych wyjątków czy progów tolerancji - mówi Gazecie Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Centralna ścieżka projekcji NBP: Inflacja wyniesie 3,4% w 2009 i 1,5% w 2010 r.


Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nadal planuje sprzedaż 67,05% akcji grupy energetycznej Enea na rzecz inwestora branżowego i chce, by do transakcji doszło w 2010 r., poinformował w piątek minister skarbu Aleksander Grad. Wcześniej wiceminister skarbu Jan Bury sugerował, że sukces oferty publicznej PGE może skłonić MSP o zmiany planów co do Enei.

Przegląd wiadomości ze spółek godz.21.30


Przegląd wiadomości ze spółek godz.21.30

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.