Asseco Slovakia kupiło 70 proc. akcji węgierskiej spółki Statlogics Zrt


Asseco Slovakia podpisało umowę w sprawie nabycia od dziewięciu osób fizycznych 1.192 akcji węgierskiej spółki Statlogics Zrt., które stanowią 70,04 proc. w jej kapitale zakładowym. Koszty transakcji nie przekroczą 8 mln euro.

Zarząd Biotonu podtrzymuje prognozę wyników na 2010 r. W związku ze zmiennością kursów walut zarząd w połowie roku dokona rewizji budżetu w kluczowych obszarach i w zależności od osiągniętych i przyszłych wyników podtrzyma lub zrewiduje podaną prognozę - podał zarząd w informacji dodatkowej do raportu kwartalnego. Kurs złotego powinien na czwartkowej sesji pozostać w przedziale 4,05-4,10 za euro. Na wycenę będzie rzutować sentyment globalny, natomiast dane makro powinny być dla niej obojętne - ocenia rynek. Czwartkowa sesja na Wall Street, po środowym niemrawym odbiciu, przyniosła już zdecydowanie wyraźniejszą poprawę nastrojów, a przyczyniły się do tego generalnie lepsze od oczekiwań dane makroekonomiczne. Liderem wzrostów był sektor bankowy.Analityków banków zachodnich interesuje, czy wtorkowy komunikat RPP będzie zawierał wzmiankę o złotym i ostatnich perturbacjach w eurostrefie. Zmiana podstawowych stóp procentowych oraz zmiana neutralnego nastawienia nie są przewidywane. Morgan Stanley zwraca uwagę, iż NBP "sprawia wrażenie jakby nieoficjalnie namierzał kurs PLN do euro w przedziale 3,80-4,20 PLN/EUR". Na stu chorych Polaków dziewięciu symuluje - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". W czasie "choroby" robią remont albo pracują na czarno, wynika z danych z komisji orzekających Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Najmniejszy wzrost od roku lutowych wskaźników wyprzedzających koniunktury w Stanach Zjednoczonych jest sygnałem, że tempo ożywienia tamtejszej gospodarki hamuje. Wskaźniki są tak skonstruowane, by dawać obraz koniunktury w perspektywie kolejnych 3-6 miesięcy.

Co trzeci członek załogi Fabryki Maszyn i Urządzeń Tagor w najbliższych miesiącach straci pracę - zapowiada spółka. Firma należy do grupy giełdowego Kopexu.

To musiało się zdarzyć, ale nastąpiło wcześniej, niż ktokolwiek sądził: użytkownicy iPhone'ów są narażeni na kradzież danych osobistych. Zajmująca się bezpieczeństwem produktów Apple'a firma Intego informuje o wykryciu robaka, który infekuje iPhone i znalezione dane wysyła "gdzieś w Sieć". Przeniesienie przez Fiata produkcji Pandy z Polski do zakładów pod Neapolem jest coraz bardziej realne. Na warunki stawiane przez włoski koncern pięciotysięcznej załodze fabryki w Pomigliano d'Arco zgodziła się w piątek większość central związkowych, a lewicowy związek metalowców FIOM, który miał do nich jeszcze zastrzeżenia, podejmie dzisiaj (poniedziałek, 14.06) ostateczną decyzję w tej sprawie.

W ostatnich dniach na rynku wyczuwało się niezdecydowanie i napięcie wśród inwestorów. Zdecydowanemu rozluźnieniu uległa zazwyczaj silna dodatnia korelacja pomiędzy notowaniami eurodolara a wartością złotego. Dzisiejsza sesja na warszawskim GPW przynosi kontynuację zwyżek. Indeks WIG20 zyskuje o godzinie 11.15 0,3% i wynosi 2465pkt. Kroku większym spółkom dotrzymują spółki małe i średnie. Indeksy mWIG40 oraz sWIG80 zyskują odpowiednio 0,4% oraz 0,35%. Bank Gospodarstwa Krajowego, emitent obligacji na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego, jest zadowolony z wyników środowego przetargu obligacji na rzecz KFD oraz nie obawia się braku zainteresowania w trzech kolejnych przetargach - poinformował PAP Mariusz Grab, dyrektor departamentu skarbu w BGK.Komisja Europejska zaproponowała wczoraj, by rybacy - także polscy - mogli w przyszłym roku zwiększyć połowy dorszy na Bałtyku. To reakcja na naukowe dane o wzroście liczebności tych ryb. Jednocześnie Komisja proponuje zmniejszenie połowów śledzia i szprota, ich stado dramatycznie kurczy się. Dane o PKB w USA w IV kwartale 2009 r. będą dużo lepsze od oczekiwań, ale na papierze - ocenia Bert Dohmen, prezes Dohmen Capital Research Institute British banks rallied on Tuesday, helping drag the broader market higher even as investors left the retail sector following an update from clothing group Next.

CBA łowi w SKOK-ach


Kasa Krajowa SKOK dwa lata temu podpisała z CBA bezprecedensowe, tajne porozumienie o "wymianie informacji" - dowiaduje się "Gazeta Wyborcza". Bankowcy, słysząc o tym, pukają się w czoło.

Sporo zamieszania, ale bez większego efektu


W dniu dzisiejszym pojawiły się trzy nowe publikacje makro, jednak ich wpływ na rynek walutowy przyćmiewała "sprawa Grecji".

Deutsche Bank podwyższył cenę docelową dla LPP


Deutsche Bank podwyższył cenę docelową dla LPP do 1.550 zł z 1.376 zł.

Szwedzi walczą ze "szwedzkimi" truskawkami z zagranicy


Szwedzki Urząd Rolnictwa ma nową broń w walce z procederem sprzedawania m.in. polskich truskawek jako szwedzkich. W tym roku pochodzenie owoców, które trafiają do sklepów, jest badane w specjalistycznym laboratorium.

Pawlak: nie pora na szacowanie strat po powodzi


Jeszcze nie pora na szacowanie strat gospodarki, tylko na pomoc dla powodzian - uważa wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

WIG20 porusza się w przedziale 2030-2040 pkt


Indeks grupujący największe spółki warszawskiego parkietu WIG20 konsoliduje się w środę po południu w przedziale 2030-2040 punktów. Zdaniem analityków w tym przedziale również zakończy się dzisiejsza sesja.

Rząd: Nowelizacja ustaw o VAT oraz o CIT i PIT


Rząd przyjął we wtorek projekty nowelizacji ustaw podatkowych o VAT, CIT i PIT, dostosowujące przepisy do aktualnych klasyfikacji statystycznych oraz wskazując zakres zwolnionych z VAT usług edukacyjnych, zarządzania, udzielania pożyczek.

Kurs PDA Tele-Polska Holding wzrósł po pierwszym dniu o 94 procent


Kurs praw do akcji spółki Tele-Polska Holding, która niedawno pozyskała z oferty prywatnej 0,72 mln zł, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 136 proc., do 4,25 zł. Na końcu notowań papiery kosztowały 3,00 zł po zwyżce o 94 proc.

Amerykańska gospodarka zaskakuje


Amerykańska gospodarka potrafi zaskoczyć. Kilka dni temu niespodziewanie małą liczbą wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, dziś niespodziewanie niskim wskaźnikiem aktywności gospodarczej w rejonie Nowego Jorku i wysokim wzrostem cen producentów oraz produkcji przemysłowej.

Złoty traci przez rosnącą awersję do ryzyka


Złoty gwałtownie osłabia się od czwartkowego otwarcia, osiągając chwilowo poziom 4.20 zł za euro przez rosnącą globalną awersję do ryzyka i silne spadki światowych indeksów giełdowych. Złoty obecnie traci do euro 1.2% handlując na poziomie 4.1600, 2.1% do dolara handlując na poziomie 3.3760 i 1.7% do franka handlując na poziomie 2.9180.

Będą zmiany w zakresie zwolnień od kas rejestrujących?


Zasady zwalniania podatników z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku przy zastosowaniu kas rejestrujących są niezgodne z Konstytucją. Tak wynika z orzeczenia TK z dnia 16 lipca 2009 r., sygn. akt K 36/08.

Węgierskie korepetycje z zarządzania kryzysem


Pomimo kryzysu fiskalnego, który ogarnia Grecję i inne kraje Europy Południowej, Węgrom bardziej niż kiedykolwiek zależy na jak najszybszym przystąpieniu do unii walutowej - nawet jeśli cel ten pociągnie za sobą przejściowe trudności gospodarcze. Taką deklarację złożył w ubiegłym tygodniu węgierski premier.

Polska jako kraj atrakcyjny dla inwestorów


"Puls Biznesu" pisze, że Polska stała się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na świecie. Gazeta podaje, że nasz kraj przesunął się z 22 na 6 miejsce w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej.

Zaczynamy pracować na siebie, nie fiskusa


Dziś przypada Dzień Wolności Podatkowej. Symbolicznie właśnie 23 czerwca przestajemy pracować na państwo, a zaczynamy - na siebie.

Krótka sprzedaż już w wakacje na GPW?


Transakcje tzw. krótkiej sprzedaży mogą pojawić się na GPW na początku wakacji tego roku - poinformował dziennikarzy prezes GPW Ludwik Sobolewski.

W czwartek porozmawiają o gazie


Dalszy ciąg polsko-rosyjskich negocjacji w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski. Po niedawnym porozumieniu PGNiG z Gazpromem, ich ustalenia muszą teraz parafować rządy Polski i Rosji. Rozmowy odbędą się w czwartek w Warszawie - zapowiada dyrektor departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski.

Francja: strajkujący pracownicy Totalu grożą, że zabraknie paliwa


Już od blisko tygodnia w sześciu francuskich rafineriach koncernu Total trwa strajk w proteście przeciw możliwemu zamknięciu zakładu tej firmy w Dunkierce. Protestujący ostrzegają, że na stacjach benzynowych zabraknie wkrótce paliwa.

Cały świat martwi się Grecją


Sytuacja finansowa Grecji wstrząsnęła rynkami finansowymi na całym świecie. Giełdy szaleją, euro raz się osłabia, raz znów umacnia - rynki finansowe są w chaosie. Wszyscy obawiają się, że to, co dzieje się w Grecji, może się rozprzestrzenić. Dlatego teraz o Grecji mówi cały świat. I chce jej pomóc, by ratować siebie. O tym jak pomóc Atenom, debatować będą m.in. ministrowie finansów grupy G7.

KE żąda od Polski nowych planów emisji CO2 na lata 2008-12


Komisja Europejska odrzuciła w piątek polski plan emisji CO2 na lata 2008-2012 i zażądała, by Polska bezzwłocznie przedstawiła nową propozycję rozdziału uprawnień do emisji przez polskie przedsiębiorstwa.

DM IDM SA podwyższył cenę docelową dla Asseco Business Solutions do 10,4 zł


DM IDM SA, w raporcie z 31 marca, podwyższył cenę docelową dla Asseco Business Solutions do 10,4 zł z 9,8 zł, pozostawiając rekomendację "trzymaj".

Jeździsz koleją? Sprawdź rozkład jazdy!


Od poniedziałku większość kolejowych przewoźników - Przewozy Regionalne, PKP Intercity i Koleje Mazowieckie - zmieniają swe rozkłady jazdy. To głównie drobne zmiany, np. skrócenie o kilka minut czasu przejazdu, dodanie przystanków albo korekty godzin odjazdów i przyjazdów. Ale sprawdzić, jak kursuje twój pociąg trzeba!

Unijna grupa robocza sprawdzi porozumienie gazowe Polski z Rosją


Unijna grupa robocza ma sprawdzić porozumienie Polski ws. umowy gazowej z Rosją - poinformował w piątek komisarz UE ds. energii Guenter Oettinger.

Zysk netto Grupy TP w III kw. '09 wyniósł 327 mln zł, poniżej konsensusu


Zysk netto grupy TP SA w trzecim kwartale 2009 roku spadł do 327 mln zł z 630 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus zakładał zysk netto na poziomie 355 mln zł.

Reklamy na budynkach mieszkalnych - zakaz


Koniec z wieszaniem reklam wielkopowierzchniowych na budynkach mieszkalnych. Nowe prawo wprowadza zakaz ograniczania dostępu światła dziennego do mieszkań.

Kwiecień na rynkach - mapa drogowa Grecji


Problemy fiskalne krajów z południa Europy nie są nowe. Od strony makroekonomicznej są podobne jak przed miesiącem. Jednak jeszcze przed miesiącem rynki wierzyły w łatwe rozwiązanie problemu.

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.