Proporcja VAT a rozpoczęcie działalności gospodarczej


Proporcja VAT, którą należy stosować w danym roku, jest z reguły ustalana na podstawie danych z roku poprzedniego. Nie zawsze jednak takie jej ustalenie jest możliwe, co ma miejsce np. w przypadku podatników rozpoczynających prowadzenie firmy. Nie oznacza to jednak, iż ci proporcji w ogóle nie ustalają.

- Wraz z kryzysem załamał się i niemiecki handel. Ekonomiści są jednak zdania, że Niemcy, jako mistrz świata w eksporcie, po części sami są winni, że ... W dniu 6 listopada 2009 r. miało miejsce spotkanie dotyczące bezpieczeństwa pracy w górnictwie węgla kamiennego, odbywające się cyklicznie pod patronatem Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Gospodarzem spotkania był Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach. Rozmowom przewodniczyła pani Joanna Strzelec-Łobodzińska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, a uczestniczyli w nich pan Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, pan Tadeusz Zając, Główny Inspektor Pracy oraz przedstawiciele spółek węglowych oraz związków zawodowych. Spotkanie było realizacją ustaleń z posiedzenia Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników z dnia 8 października 2009 r. W poprzednim wpisie pt.


Wisła Kraków w ostatnich sekundach derbowego pojedynku z Cracovią straciła gola, który może okazać się bardzo kosztowny. Pechową interwencją popisał się Mariusz Jop. Obrońca Wisły skierował piłkę do własnej bramki i mecz zakończył się remisem 1-1. 13 listopada 2009 r. Indie poinformowały o zakończeniu bez nakładania ceł postępowania przed nadmiernym importem papieru i tektury powleczonej (Coated Paper and Paper Board), pochodzących m.inn. z UE. Utknąłeś na lotnisku w Salonikach, kupiłeś wadliwy produkt w brytyjskim sklepie internetowym – w takich sytuacjach od pięciu lat pomaga Europejskie Centrum Konsumenckie. Działalność ECK jest ...

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich odpowiedziało na pismo Społecznego Komitetu "STOP odkrywce" z 23 marca, w którym przeciwnicy budowy konglomeratu energetycznego w zagłebiu legnickim prosili o interwnecje w tej sprawie.

Imperium, mocarstwo, carat - te słowa najczęściej pojawiają się przy opisie współczesnej Rosji. O imperialistycznych zapędach świadczy rola hegemona w regionie, z kolei mocarstwowa pozycja ugruntowana została dzięki surowcom naturalnym a także silnej i dobrze uzbrojonej armii. Jeśli zaś chodzi o carat, to opinia ta tyczy się formy sprawowania władzy. Nic dziać się nie może bez wiedzy jednego człowieka, premiera a do niedawna prezydenta Rosji, Władimira Putina. Czy w obliczu zmieniającego się świata Rosja stoi w miejscu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? Spółka Infovide-Matrix zrealizowała projekt doradczy dla Grupy Kapitałowej TAURON Polska Energia, który zakładał reorganizację informatyki w celu zwiększenia efektywności działania i wsparcia działalności biznesowej Grupy.



Bełchatów chce u siebie elektrowni jądrowej


Jak poinformował „Dziennik Łódzki”, Ministerstwo Gospodarki zwróciło się z pytaniem do Zarządu elektrowni Bełchatów dotyczącym możliwości lokalizacji w jej sąsiedztwie elektrowni jądrowej. Zarząd elektrowni odpowiedział twierdząco na zadane pytanie, w związku czym Bełchatów znajdzie się na oficjalnej liście potencjalnych lokalizacji elektrowni jądrowej.

Niall Ferguson: Kryzys zadłużenia rządów obejmie cały Zachód


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

NBP: Saldo obrotów bież. wyniosło -424 mln euro w IV


Famur i Fazos pozwały Kopex i jego spółkę zależną na łącznie 114,34 mln zł


Przychody spadły, ale to jedyny wskaźnik finansowy, który zanotował spadek - mówi szef ABC Data, największego dystrybutora sprzętu IT na polskim rynku. Spółka w tym roku chce wejść na warszawski parkiet

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz. 15


Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz. 15

Polska prosi o prawo do 208,5 mln ton CO2 dla firm


IV Monet Mimo, że jesteś przekonana, że dobrze orientujesz się w tym spornym temacie, to receptę na rozwiązanie tego nękającego cię od dawna problemu znajdziesz dzięki pomocy starszej, doświadczonej osoby. To będzie przełom, który ułatwi wyjaśnienie i zamknięcie starej sprawy urzędowej. horoskop.wp.pl

BGŻ może dostać nawet 50 mln euro pożyczki z EBOiR


Zarząd Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju rozważa przyznanie polskiemu Bankowi Gospodarki Żywnościowej 50 mln euro pożyczki. Środki te mają zostać przeznaczone na rozwój akcji kredytowej.

Opłaty lotnicze nie będą aż tak wysokie


Leasing operacyjny to sposób pozyskania środka transportu na potrzeby firmy. Gdy okres na jaki zawarta została umowa dobiega końca, przedsiębiorcy często podejmują decyzję o wykupieniu leasingowanego samochodu. Cel na jaki zostanie on przeznaczony, przewidywany okres jego użytkowania oraz wartość wykupu - wszystkie te czynniki mają wpływ na podatkowe konsekwencje dokonania takiej transakcji.

Komórka służbowa jako mienie powierzone pracownikowi


Ze służbowego telefonu komórkowego korzysta coraz większa liczba pracowników. Oddając tego rodzaju sprzęt w ręce podwładnego, pracodawca nie powinien jednak zapominać o określeniu jasnych reguł jego użytkowania.

WIG20 oscyluje wokół 2,5 tys. punktów przy niskich obrotach we wtorek


PKB USA wzrósł w I kwartale '10 o 3,2 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk


Imperium, mocarstwo, carat - te słowa najczęściej pojawiają się przy opisie współczesnej Rosji. O imperialistycznych zapędach świadczy rola hegemona w regionie, z kolei mocarstwowa pozycja ugruntowana została dzięki surowcom naturalnym a także silnej i dobrze uzbrojonej armii. Jeśli zaś chodzi o carat, to opinia ta tyczy się formy sprawowania władzy. Nic dziać się nie może bez wiedzy jednego człowieka, premiera a do niedawna prezydenta Rosji, Władimira Putina. Czy w obliczu zmieniającego się świata Rosja stoi w miejscu\\\\\\\?

MinFin sprzedało na przetargu bony za 431 mln zł, popyt 1,76 mld zł


Niektórzy przedsiębiorcy w poszukiwaniu zysków chwytają się metod, które mają niewiele wspólnego z uczciwą walką o klienta. Liczne nadużycia towarzyszą zwłaszcza przekazom reklamowym. Z reklamą wprowadzającą w błąd mogą na szczęście walczyć nie tylko inni przedsiębiorcy, ale także sami ich adresaci, czyli konsumenci.

Urzędnicy mają w nosie taksówkarską zmowę


- We Wrocławiu od lat w sposób oczywisty i bez cienia wątpliwości wśród największych korporacji taksówkowych panuje zmowa cenowa - mówi Stanisław Huskowski były radny i prezydent Wrocławia, obecnie poseł PO

Protest ekologów w Małaszewicach zakończony


Aktywiści Greenpeace w piątek (30.10.br.) po południu zakończyli trwający od środy protest, opuścili suwnicę i zostali wyprowadzeni poza teren terminalu przeładunkowego PKP CARGO S.A. w Małaszewiczach. Spółka ...

Wicepremier Waldemar Pawlak o roli sektora MŚP w dobie kryzysu gospodarczego


– Małe i średnie firmy potrafią szybko i skutecznie dostosować się do zmiennej sytuacji rynkowej. Dzięki ich działalności, skutki światowego kryzysu gospodarczego są w Polsce mniej odczuwalne – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas międzynarodowej konferencji „Wyzwania dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w czasie kryzysu”. Spotkanie odbyło się 29 kwietnia br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Ubezpieczenie OC kupisz także na Allegro


Serwis ubezpieczeniowy rankomat.pl jako pierwszy w Polsce wystawił polisy OC na aukcji internetowej Allegro z ceną wywoławczą 1 zł. Z naszych analiz wynika, że większość kierowców w ...

Kolejne toyoty w USA jadą do warsztatów na naprawy


Tym razem chodzi o 50 tys. terenowych aut Toyota Sequoia, które mogą przyspieszać wolniej, niż oczekuje kierowca.

Unia już wie, jak pomóc Grecji


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"phoca_thumb_s_edu_slupki\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Wyścig uczelni technicznych i uniwersytetów w tym roku zakończony remisem. MNiSW podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2009/2010.

Londyńska giełda nie jest zainteresowana kupnem GPW


Financial Times poinformował w piątek, że London Stock Exchange (LSE) nie zamierza kupować większościowego pakietu Giełdy Papierów Wartościowych.

Odpowiedź wicepremiera Waldemara Pawlaka na interpelacje poselskie dotyczące rynku spirytusu surowego i bioetanolu


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w pismach z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelacje posłów: Dariusza Lipińskiego, Michała Stuligrosza, Pawła Arndta, Krzysztofa Tyszkiewicza, Stanisława Wziątka i Andrzeja Grzyba w sprawie funkcjonowania rynku spirytusu surowego i bioetanolu.

Lena Lighting chce poprawić rentowność netto w 2010 r.


Ministerstwo Skarbu nadzoruje 70 PKS-ów w całej Polsce. W przypadku 13 spółek resort prowadzi komunalizację, której celem jest przekazanie przedsiębiorstw samorządom. MSP chce uruchomić w tym roku procesy wyjścia Skarbu Państwa z pozostałych 57 PKS-ów.

Polish-Algerian talks on economy


The prepared memorandum on co-operation between the ministries will open us the way to strengthen our economic relations, including the field of energy and mining industry, telecommunications, transport and construction, said the Minister of Economy Piotr Grzegorz Woźniak on a press conference held on 17th January this year at the Ministry of Economy.

Ceny złota wrócą na szczyty. Wszystko zależy od Chin


Lauren Ashley, Miss Beverly Hills 2010, wygłosiła w programie Fox News kontrowersyjną wypowiedź na temat homoseksualistów. Jak powiedziała, homoseksualiści powinni zginąć, bo, w jej ocenie, w taki sposób na ich temat wypowiada się Biblia – czytamy w serwisie examiner.com.

CP Energia miała 2,95 mln zł straty netto w 2009 r., wzrost o 225,4% r/r


Minęły 2 lata od czasu wygrania wyborów parlamentarnych przez Platformę Obywatelską, czego implikacją było powołanie rządu Donalda Tuska. Rocznica ta skłania do podsumowań co się udało, a co nie\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? Pozwolę sobie odnieść się do tego co było, ale też spojrzeć w przyszłość, odpowiedzieć na pytanie co może wydarzyć się w ciągu najbliższych miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że za rok o tej porze będziemy obchodzić 3 rocznicę wygrania wyborów przez Platformę, a obecny premier znajdzie się w nowej roli byłego premiera, bądź prezydenta elekta.

Brytyjczycy: system handlu emisjami działa źle


Brytyjska organizacja pozarządowa Sandbag przygotowała raport na temat działania europejskiego systemu handlu uprawnieniami do emisjami CO2 zwracając uwagę, że spore nadwyżki uprawnień przyznano hutom i cementowniom, a za mało otrzymały ich elektrownie – informuje „Rzeczpospolita”

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.