MG precyzuje warunki funkcjonowania systemu gazowego


Precyzyjne określenie warunków przyłączenia do sieci przesyłowej i sposobu prowadzenia obrotu paliwami gazowymi, a także ochrona interesów odbiorców to główne cele projektu rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego. 6 maja br. MG skierowało dokument do uzgodnień międzyresortowych.

Jako poinformowało radio RMF, w elektrowni Dolna Odra doszło do poważnej awarii - doszło do eksplozji w pomieszczeniu technologicznym do przesyłu węgla . Śmierć poniosła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Po miesiącu negocjacji rządy Rosji i Białorusi podpisały w środę pakiet umów o dostawach rosyjskiej ropy dla białoruskich rafinerii i o tranzycie rosyjskiej ropy przez Białoruś. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) na razie nie rozważa wycofania się ze spółki Gas-Trading, posiadacza 4 proc. udziałów w eksploatującym polski odcinek gazociągu Jamał, EuRoPol Gazie. Wyeliminowanie Gas-Tradingu z EuRoPol Gazu zasugerował premier Rosji Władimir Putin. Pozostałe udziały w równych proporcjach (po 48 proc.) utrzymują PGNiG i Gazprom.Chiński producent pecetów pokazał LePhone, swojego pierwszego smartfona. To kolejny producent komputerów, który chce zarobić w branży komórkowej Warszawski sąd rejonowy odrzucił w poniedziałek wniosek Aleksandra Kierskiego o upadłość serwisu społecznościowego Grono.net Kraków szuka prywatnych partnerów do budowy trzech kolejnych publicznych parkingów. Nowe obiekty miałyby powstać w centrum miasta: pod placem Biskupim, koło hali "Korony" i w rejonie skrzyżowania ulic Dietla i Starowiślna.

...

– Abolition of barriers to the development of entrepreneurship, liberalisation of the business law and privatisation of the Polish economy are the main objectives of the Polish government – said Deputy Minister of Economy, Adam Szejnfeld, during 5th Annual Conference of the British-Polish Chamber of Commerce, which took place on 22 April 2008 in Warsaw. Zdaniem wiceprezesa NBP Witolda Kozińskiego powinniśmy wejść do strefy euro po tzw. kursie równowagi, który obecnie wynosi około 4 zł

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) jest zadowolone z poziomu dywidendy (1,31 mld zł), zaproponowanego przez zarząd Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), poinformował wiceminister skarbu Jan Bury w środę. Skarb Państwa ma 85 proc. akcji PGE.


Posłowie jednogłośnie przyjęli w czwartek ustawę, która ułatwi doprowadzenie internetu pod strzechy. To najważniejszy jak dotąd krok rządu w stronę budowania Polski cyfrowej Zarząd PGNiG może wnioskować o niewypłacanie dywidendy za 2009, jeśli zdecyduje się na złożenie oferty na Energę - powiedział Radosław Dudziński, wiceprezes PGNiG.

Zacieśnianie współpracy Polski i Algierii


Perspektywy współpracy w sektorze energii, ropy i gazu oraz rolnictwa to główne tematy rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z przedstawicielami algierskiego rządu. Polska delegacja złożyła wizytę w Algierze 13-14 lutego br.

DM PKO BP rekomenduje 'redukuj' dla KGHM


Firma Zalman zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowego systemu chłodzenia, przeznaczonego specjalnie dla wyposażonych w GPU ATI \\\"Cypress\\\" kart graficznych Radeon HD 5870 i HD 5850. Nowość to VF3000A o wymiarach 239 x 98 x 51 milimetrów. Cała konstrukcja waży 430 gramów i składa się z miedzianej podstawy, pięciu ciepłowodów oraz aluminiowego radiatora.

28 miejscowości chce u siebie elektrowni jądrowej


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, wbrew planom Ministerstwa Gospodarki, z powodu zaskakująco dużej propozycji, do końca 2009 roku nie udało się wytypować wstępnych lokalizacji elektrowni jądrowej.

Debiut Ferro na GPW - prawa do akcji zyskały 4 proc.




Wars czeka na swój czas


Firma konsekwentnie zmienia wizerunek W 2010 r. zakończyć ma się, rozpoczęty 3 lata temu, proces odświeżania wizerunku Wars SA, dostosowania spółki do oczekiwań klientów. Jednym z symboli ...

Złoty stabilny, ale w USA "pogorszenie nastrojów konsumentów"


Zgodnie z art. 6 ustawy abolicyjnej (Dz.U. z 2008 r. nr 143, poz. 894) umorzenie zaległości podatkowej lub zwrot podatku stanowi pomoc de minimis.

Echo Investment zbuduje Novotel w Łodzi


W wywiadzie dla rosyjskiej gazety „Izwiestia” były prezydent krytycznie ocenił projekt tarczy. Podkreślił, że gwarantem bezpieczeństwa jest NATO. Zwrócił też uwagę na potrzebę poprawy stosunków…

Strajk ostrzegawczy w ZNTK Poznań SA


Pięciogodzinny strajk ostrzegawczy przeprowadzili w środę pracownicy ZNTK w Poznaniu. Żądają wypłacenia zaległych wypłat. Licząca ok. 360 osób załoga nie o otrzymała pensji za ostatnie trzy miesiące.

Bank Millennium zaciągnie pożyczkę na 100 mln euro od EBOR-u




"Puls Biznesu": Nikt w regionie nie handluje tak jak Polacy


Co czwarta polska firma rozwijała się mimo kryzysu. To najlepszy wynik w regionie - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Fiat rośnie w siłę nawet w kryzysie


Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

MCI.TechVentures zainwestuje w tym roku 20-25 mln zł


Wiceminister finansów Ludwik Kotecki powiedział w czwartek, że sytuacja Grecji jest poważnym ryzykiem dla Polski. Zaznaczył jednak, że Polska obecnie nie ma problemów ze sprzedażą obligacji.

Porozumienie gazowe wymaga uaktualnienia


W związku z przesunięciem terminu podpisania polsko-rosyjskiej umowy gazowej niektóre jej zapisy wymagają uaktualnienia, ale będzie to raczej zabieg czysto techniczny– donosi „Rzeczpospolita”.

Trybunał zajmie się ustawą o SKOK-ach


Nie wiadomo, kiedy SKOK-i znajdą się pod skrzydłami Komisji Nadzoru Finansowego i uniezależnią się od swojej centrali. Prezydent skierował wczoraj ustawę o SKOK-ach do Trybunału Konstytucyjnego

Bielecki na czele Rady Gospodarczej przy premierze


Jan Krzysztof Bielecki stanął na czele powołanej przez premiera Rady Gospodarczej. Dziewięcioosobowa Rada, w skład której wchodzą ekonomiści, naukowcy i praktycy biznesu, będzie opiniować pod kątem gospodarczym działania rządu.

Polska pożyczy Mołdawii 15 milionów dolarów


Polski rząd udzieli pożyczki Mołdawii. Podpisane dziś porozumie przewiduje, że polski rząd zgodził się na udzielenie pożyczki w wysokości 15 milionów dolarów. Pieniądze pozwolą na sfinansowanie działań, które przyczynią się do stabilizacji ekonomicznej Mołdawii.

Poland's Energy Policy until 2030


Improving energy efficiency, increasing security of supply and developing competitive markets for fuels and energy, introducing nuclear power, increasing the use of renewable sources and reducing the impact of energy on the environment – these are the priorities of "Poland's Energy Policy until 2030" developed by the Ministry of Economy.

Fotoradar w śmietniku - patent lubelskiej policji godny filmu Stanisława Barei


Przestarzała forma łapania kierowców. W Lublinie w miejsce patroli drogówki pojawiły się śmietniki. Najnowszy pomysł lubelskiej drogówki to fotoradar w pojemniku na śmieci. Przez dwa dni ...

MinFin: Deficyt budżetu wyniósł 22,71 mld zł po marcu, tj. 43,5% planu


Piłkarze Kamerunu będą przygotowywać się do mistrzostw świata w RPA na obozie w... austriackich Alpach. Ich bazą treningową w dniach 20-28 maja w będzie miejscowość Lienz w Tyrolu.

Sprzedawcy energii wciąż chcą dwucyfrowej podwyżki jej cen


Urząd Regulacji Energetyki uważa, że podwyżki cen energii dla odbiorców indywidualnych powinny być "jednocyfrowe". Tymczasem, jak poinformowała rzecznika URE Agnieszka Głośniewska, spółki energetyczne wnioskują obecnie o podwyżki rzędu 13-18 proc.

Wiceminister Szejnfeld o działaniach antykryzysowych


– Polsce nie grozi dramatyczne spowolnienie gospodarcze, jak wielu innym krajom. Mimo to MG przygotowuje rozwiązania, które pomogą nam zabezpieczyć się przed jego skutkami – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld na spotkaniu z wielkopolskimi przedsiębiorcami, które odbyło się 24 stycznia br. w Poznaniu.

TPSA miała 1280,00 mln zł zysku netto w 2009 r., spadek o 41,5% r/r


W drugiej połowie roku PGNiG rozpocznie wspólnie z firmą FX Energy wiercenia w celu poszukiwania tak zwanego gazu niekonwencjonalnego - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Pierwsi wiercenia w poszukiwaniu gazu niekonwencjonalnego czyli gazu z łupków (tzw. shale gas) oraz zawartego w porach skalnych (tzw. tight gas) rozpoczną u nas Amerykanie. Na wiosnę amerykańskie firmy Laner Resources oraz BNK Petroleum wykonają pierwsze próbne odwierty. Wyniki badań mają być znane pod koniec roku - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

W Łodzi i Poznaniu w 2012 r. zamiast węgla - biomasa


Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej przedsiębiorcy wykorzystywać mogą zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Mogą to być auta własne (kupione za środki prywatne lub firmowe), jak i cudze (np. wynajęte, użyczone lub wzięte w leasing). Rodzaj pojazdu oraz podstawa prawna korzystania z niego ma wpływ na podatkowy sposób rozliczenia wydatków na zakupione do niego paliwo.

Serwisy ministerstwa


W dziale PROJEKTY AKTÓW PRAWNYCH zamieszczone są projekty aktów prawnych (w kategoriach według nazw departamentów MG). Przy projekcie znajdują się wymagane przez Ustawę dane według wzoru podanego poniżej (sposób prezentowania projektu aktu prawnego)

ZWZ Seko zdecydowało o niewypłacaniu dywidendy za 2009 r.


Taką kwotę wyliczył bank Goldman Sachs opierając się na wysokości zebranych przez nasz kraj rezerw walutowych - pisze Rzeczpospolita

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.