Znów niszczą znaki drogowe w Żaganiu


- Ktoś znów zdemolował znaki, tym razem na ulicy Łużyckiej - zaalarmował nas pan Robert (nazwisko do wiadomości redakcji). Rzeczywiście, zniszczone są co najmniej dwa znaki. Dziś ...

Po zawieszeniu zarządu EuRoPol Gazu pojawił się problem formalny, który spowodował, że Urząd Regulacji Energetyki wstrzymał się z decyzją w sprawie zatwierdzenia taryfy spółki – donosi „Puls Biznesu”. Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski podpisał w czwartek ustawę o udostępnianiu informacji gospodarczych. W Biurach Informacji Gospodarczej nie będą mogły zasiadać osoby skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo skarbowe. Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji spadł o 0,81 proc., do 5.028,15 pkt. (PAP)Rosja i Białoruś wznowiły w poniedziałek w Moskwie rozmowy na wysokim szczeblu na temat ropy naftowej - podała agencja Reuters, powołując się na anonimowe źródło w rządzie rosyjskim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że firma Alpine Bau chce unieważnienia przetargu na wybór wykonawcy ok. 18-km odcinka autostrady A1 od Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach. Został on ogłoszony na początku kwietnia. Firma UPS uruchomiła dwa nowoczesne węzły lotnicze na przeciwległych krańcach globu. Tym samym rozbudowała infrastrukturę największej na świecie sieci frachtu i przesyłek lotniczych. Te dwa porty tranzytowe ...

Koncern medialny News Corp. kontrolowany przez Ruperta Murdocha sprzedał bułgarską stację telewizyjną bTV za 400 mln dolarów (294 mln euro) w gotówce.

Szczegółowe zasady stosowania tzw. procedury ostrożnościowej przy nabywaniu lub zwiększaniu udziałów lub akcji w podmiotach sektora finansowego przewiduje przygotowany przez resort finansów projekt nowelizacji Prawa bankowego oraz kilku innych ustaw. Turcja jest niechętna wysłaniu do Afganistanu oddziałów bojowych - powiedział w czwartek turecki minister obrony Mehmet Vecdi Gonul odnosząc się do apelu USA do sojuszników w NATO.

Bez dostaw energii elektrycznej jest wciąż ok. 65 tys. odbiorców w województwie Śląskim.Wiele porannych pociągów śląskiego zakładu Przewozów Regionalnych nie wyjechało w poniedziałek rano na trasy. Trudne warunki na drogach przyczyniły się m.in. do zderzenia trzech ciężarówek w Sarnowie na trasie nr 86 z Katowic w stronę Częstochowy. Łatwiej będzie wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż zadłużonemu dostać kredyt - wieści "Puls Biznesu". Zbijemy deficyt budżetowy do 3 proc. PKB w 2012 roku jeśli wzrost gospodarczy nie zawiedzie - głosi przyjęty w końcu przez rząd plan konwergencji. PO i PSL porozumiały się w sprawie zmian w KRUSKilkudniowe zmniejszenie dostaw gazu do Zakładów Chemicznych Police nie miało istotnego wpływu na wyniki spółki - poinformował Zbigniew Miklewicz, prezes ZCh Police. Pracownicy Winuela zwrócili się do zarządu Sygity oraz rad nadzorczych Winuela i Sygnity z apelem o przywrócenie prezesów Bogdana Kosturka i Andrzeja Kosturka na zajmowane poprzednio stanowiska w zarządach spółek Sygnity S.A. i Winuel S.A. Dyrektor chińskiej filii górniczego koncernu Stern Hu, obywatel Australii, odsiedzi dziesięć lat

Asfalt z gumą na krakowskich ulicach?


Jest tańszy, trwalszy i bardziej bezpieczny. Na wrocławskich drogach zaczyna królować asfalt, do którego dodaje się gumę ze zużytych opon. Czy nowa technologia sprawdzi się również pod Wawelem? Magistrat nie mówi nie. - Sprawdzimy - obiecują urzędnicy.

Piotr Wiesiołek przejmuje obowiązki prezesa NBP po śmierci Sławomira Skrzypka


W sobotniej katastrofie pod Smoleńskiem zginął prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek. Jak podał NBP w komunikacie, jego obowiązki wykonuje pierwszy zastępca prezesa Piotr Wiesiołek.

Agresywna retoryka Obamy wobec BP budzi sprzeciw na Wyspach


Przedstawiciele brytyjskiego sektora nafciarskiego wyrazili w środę zaniepokojenie agresywną retoryką prezydenta Obamy skierowaną przeciwko koncernowi BP. Ostrzegli też, że może ona popsuć stosunki pomiędzy obu krajami.

Dreamliner, pierwszy lot … w internecie też


Wydaje się, że przedłużający się okres dodatkowych testów i koniecznych zmian w konstrukcji najnowszego boeinga Dreamlinera, jego konstruktorzy maja za sobą. W końcu część klientów, którzy ...

JSW zamierza oddać załodze 100-milionową "pożyczkę"


Rzecznik klubu PO Andrzej Halicki powiedział, że głosowanie w prawyborach Platformy nie zostanie przedłużone i skończy się planowo - w czwartek. Za przedłużeniem internetowego głosowania do piątku opowiada się jeden z kandydatów - Radosław Sikorski.

Apartament w hotelu jako inwestycja. Daje lepsze zyski niż lokata


Dla tych, którzy mają spore nadwyżki finansowe otworzyła się nowa możliwość ich zainwestowania - w condohotele. Podobno można zarabiać więcej niż na dziesięcioletnich obligacjach skarbowych czy lokacie bankowej.

Nie będzie polsko rosyjskiej współpracy e energetyce jądrowej?


Mimo zaproszenia Rosjan, mało realne jest, aby Polska Grupa Energetyczna podjęła współpracę z Rosatomem – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

ZWZ Koelner zdecydowało o niewypłacaniu dywidendy za 2009 r.


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Szwajcarski parlament odrzucił umowę, która przewidywała przekazanie Stanom Zjednoczonym nazwisk osób, które w banku UBS złożyły depozyty ze źródeł niezadeklarowanych amerykańskim urzędom skarbowym.

Pawlak za wyborem szefa NBP po wyborach prezydenckich


Jaskrę można uznać za przewlekłą chorobę społeczną - w skali świata doprowadza do utraty wzroku miliony ludzi, a choruje na nią około 70 milionów. Ze ...

Szwecja będzie budować nowe atomówki


Nie ma porozumienia między Polską a Komisją Europejską w sprawie CO2 dla nowych elektrowni.

Dz: Nie będzie remontów dróg, bo nie ma pieniędzy


W tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) koncentruje się na budowie autostrad i dróg ekspresowych. Na bieżące remonty brakuje pieniędzy. Na taki stan rzeczy narzekają właściciele małych i średnich firm drogowych, których sytuacja finansowa jest coraz gorsza - pisze The Wall Street Journal Polska dodatek ekonomiczny do Dziennika.

Wyróżnienie dla Wincantona


Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżniło prowadzoną przez Wincanton akcję zbiórek krwi i zgłoszeń do banku dawców szpiku kostnego w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2009. Dobre praktyki.” ...

Rząd zatwierdzi dziś umowę gazową z Rosją


Jak poinformował portal Onet.pl, minister skarbu Aleksander Grad potwierdził, że rząd przyjmie dziś w trybie obiegowym końcową instrukcję negocjacyjną w sprawie zatwierdzenia umowy gazowej z Rosją.

Belvedere będzie sprzedawać swoje spółki


Grupa Belvedere wybroniła się przed próbą wrogiego przejęcia, ma szansę na porozumienie z wierzycielami. Ale jej długi są tak duże, że aby je spłacić, będzie musiała pozbyć się niektórych spółek i alkoholowych marek.

Bank żąda: spłacajcie kredyt za zmarłą matkę


Nagle, po trzech latach od śmierci matki, bank kontaktuje się z jej córkami. Żąda, by spłaciły za nią kredyt. - Ja jestem kasjerką w Tesco, siostra pracownikiem tymczasowym. Nie damy rady - martwią się kobiety.

NBP zaprasza po kolekcjonerskie monety do internetu


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Nowa Ewangelia była jednym z największych, najjaśniejszych wydarzeń koncertowych w całej historii zespołu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - Nergal, lider pomorskiej grupy Behemoth, podsumowuje zakończoną na początku października trasę po Polsce.

Dwie poprawki PiS do ustawy o spisie powszechnym w 2011 r.


Amerykańscy dyplomaci postarają się położyć kres trwającym od dwu miesięcy napięciom między Waszyngtonem a Pekinem, lecz chiński MSZ powtórzył we wtorek, że Chiny nie chcą poprzeć sankcji przeciw Iranowi oraz przypomniał o niedawnych tarciach pomiędzy USA i Chinami.

Rostowski o relacji długu publicznego do PKB w 2015 r.


Ceny energii dla odbiorców indywidualnych raczej nie zostaną uwolnione w 2010 r. - ocenia Marek Woszczyk, wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Poczta Polska zawalczy o rynek e-commerce


I zapowiada, że 2010 rok będzie rokiem paczki Dlatego spółka przygotowała ofertę skrojoną m.in. specjalnie dla e-sprzedawców. Kołem zamachowym będzie szeroka paleta usług paczkowych, w tym najnowsza ...

GUS: Deficyt w handlu zagranicznym spadł do 1,3 mld euro w I-II


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

UKE: Liczba użytkowników tel. stacjonarnej spadła o 7 pkt, mobilnej wzrosła o 2 pkt


Prawnicy, lekarze, architekci i niektórzy pracownicy budżetówki mogą liczyć w bankach na niższe marże i większe pożyczki

Złoty traci, "zagranica może się obawiać o rozwój wypadków w Polsce"


Fuzja na rynku serwisów służących do budowania zawodowych kontaktów - francuskie Viadeo przejęło kanadyjski serwis Unyk. Przegrywa tylko z LinkedIn

Eksperci Raiffeisen: Kraje wschodzące faworytami wzrostów w 2010 r.


Akcje rynków wschodzących były w roku 2009 wśród absolutnych hitów, odnotowując nawet trzycyfrowy wzrost. Czy to już koniec wzrostów? Eksperci Raiffeisen Capital Management twierdzą, że nie.

DGP: Chojna-Duch i Bratkowski do RPP


"Dziennik Gazeta Prawna" podejrzewa, że Andrzej Bratkowski i Elżbieta Chojna-Duch prawdopodobnie w piątek zostaną wybrani przez Sejm do Rady Polityki Pieniężnej. Dużo mniejsze szanse w sejmowym głosowaniu ma Krzysztof Jajuga zgłoszony przez SLD i Andrzej Kaźmierczak, którego proponuje PiS

Ekonomiści uspokajają: katastrofa nie wstrząśnie polską walutą, ani giełdą


Katastrofa w Smoleńsku nie wstrząśnie ani polską walutą, ani warszawską giełdą - uspokajają ekonomiści

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.