Londyn dla początkujących


Trzy tygodnie to wystarczający okres na znalezienie satysfakcjonującego zajęcia w Londynie. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie do wyjazdu. Szukając pracy po omacku stracisz dużo czasu i pieniędzy.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ocenił w poniedziałek, że Estonia ma szanse na przyjęcie euro w nowym wyznaczonym przez siebie terminie, którym jest rok 2011, zaapelował jednak do rządu o zwiększenie wpływów z podatków. Australia zostanie pierwszym na świecie krajem, w którym będzie obowiązywał całkowity zakaz reklamy wyrobów tytoniowych. Producenci nie będą mogli umieszczać na opakowaniach papierosów nazw ani symboli swej marki. Norweski państwowy fundusz emerytalny, do którego trafiają pieniądze z podatków od sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego, wpływy z tytułu własności pól naftowych oraz dywidenda płacona od 67 proc. udziałów w koncernie Statoil, coraz mocniej zaznacza swoją obecność na warszawskiej giełdzie - pisze "Parkiet".Stopa bezrobocia w USA w listopadzie wyniosła 10 proc. wobec 10,2 proc. w październiku - podał w piątek amerykański Departament Pracy w komunikacie. Namioty w kolorze ecru zamiast parasoli - to nowy pomysł stołecznego ratusza na porządkowanie handlu w mieście. Inny - to jednodniowe bazary np. na pl. Bankowym oraz strzecha i wiklinowy koszyk dla babci z pietruszką - ujawnia "Życie Warszawy". Wzrasta rola dyrektorów finansowych w firmach. Wymaga się od nich nie tylko obsługi bieżących operacji finansowych, ale działań na rzecz redukcji kosztów oraz szybkiego podejmowania decyzji - wynika z zaprezentowanego w środę badania przeprowadzonego przez IBM.

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, skala ruchu nie była znacząca, ale dzięki zwyżce główne indeksy zbliżyły się do ostatnich maksimów. Nieco słabiej zachowywał się segment małych i średnich spółek, ale tak już jest od kilkunastu tygodni i wiele wskazuje, iż dalej ton wydarzeniom będą nadawać spółki o dużej kapitalizacji.

Po wczorajszej silnej końcówce sesji na naszej giełdzie wywołanej publikacją danych PKB w USA, początek dzisiejszej sesji stał pod znakiem utrzymania wczorajszych poziomów. W miarę upływu czasu strona podażowa zyskiwała przewagę, a przyśpieszenie spadków nastąpiło po ogłoszeniu danych o wydatkach i przychodach Amerykanów. Zysk Banku UniCredit S.p.A. okazuje się wyższy od oczekiwań rynku. W roku 2009 włoski bank, który ma blisko 60 proc. akcji Pekao SA, zarobił 1,7 miliarda euro. Rynek oczekiwał wyniku gorszego o 130 milionów euro.

Rozmawiamy z Adamem Fronczakiem, wiceministrem zdrowia. Pasażerowie komunikacji miejskiej w Lublinie wkrótce będą mogli płacić za przejazd przez telefony komórkowe. Nowa usługa ruszy pod koniec października - poinformowała Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Bodźców do handlu podczas czwartkowej sesji nie brakowało, a jednak przez prawie całą sesję WIG20 był bardzo spokojny i zaczynając od lekkiego spadku stopniowo wychodził na niezbyt duże plusy. Obroty były dość niskie i potwierdzały małą aktywność inwestorów.Dla przeciętnego Polaka kryzysowy spadek cen mieszkań nie istnieje. - Większość osób, które w 2009 roku planowała zakup nieruchomości, zrezygnowała z tego właśnie ze względu na drożyznę - wynika z najnowszego raportu firm Gfk Polonia i Nowy Adres. Spółka PGNiG miała 406,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 179,01 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Bernard Madoff, zwany też oszustem wszechczasów, który resztę życia spędzi w więzieniu, przyzwyczaja się do nowej rzeczywistości. A ta nie wygląda wcale najgorzej. Jak pisze na swoich stronach "The Wall Street Journal", Madoff zdobył już sympatię swojego kolegi z celi, któremu bardzo imponuje "przekręt" byłego już miliardera.

Posłowie przeciwni ograniczeniu reklam piwa w mediach


Sejm nie zgodził się, by reklamy piwa mogły być emitowane w mediach wyłącznie między godz. 23 a 6. Posłowie odrzucili w czwartkowym głosowaniu projekt PiS, który wprowadzał takie rozwiązanie.

Straty zmieniają kurs BPH!


Zdaniem analityków BPH zmienia zasadniczy kurs. W strategii przyjętej w piątek bank ma się stać mocnym detalistą. Jak podaje dzisiejszy Parkiet , BPH po raz trzeci przeprowadzi masowe redukcje. W zeszłym roku pracę straciło 930 osób, na koniec marca 2010 r. w BPH pracowało 8054 pracowników.

Uwaga, kawa ze szkłem!


Firma Nestle Polska wycofuje z rynku niektóre kawy rozpuszczalne - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. W niektórych słoikach, które znalazły się w sklepach, oprócz samej kawy mogą znajdować się... drobinki szkła.

Sławiński z RPP: PKB wzrośnie o ponad 1% w tym i ponad 2% w przyszłym roku


Wzrost gospodarczy w 2009 r. może być wyższy niż 1,0%, by w 2010 r. przyspieszyć do ponad 2.0%, wynika z czwartkowej wypowiedzi członka Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Andrzeja Sławińskiego. W jego ocenie, o poprawie zdecyduje wzrost wydajności w polskiej gospodarce.

Bałagan na Placu Defilad o miesiąc dłuższy


Blaszak Kupieckich Domów Towarowych zniknął spod Pałacu Kultury, ale wykonawca nie zdąży do 22 czerwca posprzątać terenu - ujawnia "Życie Warszawy".

W pracy nie ma dnia kobiet


Kobiety, które 8 marca otrzymują bukiety goździków i serdeczne życzenia, nie mogą jednocześnie liczyć na równe traktowanie w pracy. Panie cały czas zarabiają mniej od mężczyzn - średnio o 15 proc., pomimo że wykonują te same zadania na tych samych stanowiskach - wynika z analizy serwisów Raportplacowy.pl i otoPraca.pl.

PPWK unieważniło ofertę objęcia swoich akcji dla byłych udziałowców Neotel


Spółka PPWK poinformowała, że unieważniła ofertę objęcia swoich akcji złożoną w marcu byłym udziałowcom przejętej przez siebie spółki Neotel, poinformowała firma w komunikacie. Akcje miały być częścią zapłaty za Neotel, która została uzależniona od wyników firmy.

Zysk NBP obniży deficyt budżetu


Zysk, jaki NBP przekaże do budżetu obniży deficyt, ale nie wydatki - powiedziała PAP wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

iPada nie bierz do Izraela


Izreael zakazał wwożenia najnowszego bestsellera firmy Apple - iPada. Komputer, mający formę tabliczki, może - zdaniem Izraelczyków - przeciążać sieć bezprzewodową i zakłócać działanie innych urządzeń. Ci, którzy przywożą sobie gadżet ze Stanów Zjednoczonych, muszą liczyć się z konfiskatą przez celników.

W USA dalej spadek indeksu wniosków o kredyt hipoteczny


W USA zanotowano spadek indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA.

Nowy komisarz chce utrzymać wysokie wydatki na rolnictwo


Desygnowany na komisarza ds. rolnictwa Rumun Dacian Ciolos zapewnił w piątek na przesłuchaniu w europarlamencie, że będzie zabiegał o utrzymanie finansowania Wspólnej Polityki Rolnej na obecnym wysokim poziomie w unijnym budżecie. Dobrze ocenili go polscy europosłowie z komisji rolnej PE, także lobby rolne w Brukseli.

Fiskus w sieci też cię dopadnie


"Dziennik Gazeta Prawna" pisze o wysokiej skuteczności kontroli skarbowej firm działających w internecie. Wynosi ona aż 90 procent, podczas gdy w stosunku do innych podmiotów gospodarczych jest to 60 procent.

Spółki mniej hojne dla swoich prezesów


W I półroczu wynagrodzenia giełdowych menedżerów spadły o 4,6 proc. - wylicza "Parkiet".

Dyscyplinarka za opuszczenie miejsca pracy


Czy samowolne opuszczenie miejsca pracy bez powiadomienia pracodawcy można uznać za podstawę rozwiązania umowy o pracę na czas określony z powodu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych (art. 52 § 1 Kodeksu pracy)?

DM PKO BP rekomenduje "redukuj" Agorę, cena docelowa 18,7 zł


Analitycy DM PKO BP w raporcie z 13 listopada wydali rekomendację "redukuj" dla Agory. Cenę docelową akcji spółki ustalono na 18,7 zł.

Organizatorami emisji euroobligacji PKO BP zostali HSBC, Societe Generale i PKO BP


Organizatorami emisji euroobligacji PKO BP zostali HSBC, Societe Generale i PKO BP. Bank rozważa pozyskanie co najmniej 500 mln euro - podał PKO BP w komunikacie.

Cena miedzi spadła w Londynie i w Szanghaju


Cena miedzi spadła na giełdzie w Londynie podczas handlu azjatyckiego, na fali spekulacji, że środowy raport o chińskim imporcie może wykazać jego spadek we wrześniu, trzeci miesiąc z rzędu.

Funt zyskuje po spadku wartości dolara


W trakcie wczorajszych notowań wartość funta wzrosła po spadku wyceny dolara. W drugiej połowie dnia funt zyskiwał około 0,5 proc. względem dolara i kosztował 1,4980, po wcześniejszym krótkotrwałym wzroście ponad 1,5000.

BNP Paribas przewiduje dalszą interwencję


BNP Paribas przewiduje dalszą interwencję banku centralnego na polskim rynku walutowym. W opinii analityków banku, NBP uświadomił sobie, iż jedynym powodem umocnienia złotego w ostatnich miesiącach jest napływ kapitału spekulacyjnego.

Podatkowe pole do oszczędności


Przedsiębiorcy w czasie kryzysu szukają oszczędności w różnych sferach prowadzonej przez siebie działalności. Pola do optymalizacji mogą oni szukać w podatku od nieruchomości. W szczególności przedsiębiorcy posiadający budynki i budowle znajdujące się w złym stanie technicznym winni zwrócić uwagę na możliwość obniżenia ww. podatku z tego tytułu.

Rząd reguluje cyfrową rzekę


Rząd pracuje nad wprowadzeniem prawa regulującego naziemne nadawanie telewizji cyfrowej. W piątek przyjął założenia do projektu odpowiedniej ustawy. Jej przepisy będą dotyczyły warunków konkursu na operatora pierwszego multipleksu, na którym znajdą się m.in. TVP 1, TVP 2 i TVP Info - podało Centrum Informacyjne Rządu.

Prezes NBP w 2008 r. zarabiał przeciętnie 32,9 tys. miesięcznie


32 tys. 894 zł zarabiał co miesiąc w 2008 r. prezes NBP Sławomir Skrzypek. Inni członkowie zarządu banku zarabiali średnio więcej od niego - 35,2 tys. zł. Do dyspozycji szefa banku centralnego jest za to reprezentacyjne bmw.

PKP Intercity z ogromną stratą za 2009 rok


PKP Intercity zakończył ubiegły rok z gigantyczną stratą - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Prezes firmy może za to zapłacić utratą posady.

RPP pozostawiła stopy proc. na niezmienionym poziomie


Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc.

Byki słabną pod koniec dnia


Kupującym nie starcza sił, by utrzymać do końca dnia indeksy i kursy akcji na "przyzwoitym" poziomie. Już po raz kolejny z rzędu końcówka sesji w Warszawie jest mocno rozczarowująca. Pocieszeniem w tym wszystkim mogą być bardzo niskie obroty. Może to sugerować, że większy kapitał wstrzymuje się jeszcze z podjęciem decyzji o opuszczeniu rynku. Gdy jednak do tego "dojrzeje", możemy być świadkami poważniejszych spadków. Na razie Wall Street chroni nas przed takim scenariuszem, ale nie ma gwarancji, co będzie się działo po przedłużonym weekendzie w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.