Rewolucja zacznie się wiosną?


Pierwsze dostawy samochodu Bluecar z napędem elektrycznym, produkcji francuskiej spółki Bollore i włoskiej Pininfariny, pojawią się "między przyszłą wiosną a latem" - oznajmił prezes Vincent Bollore.

Kierowcy wracający wieczorem ruchliwą autostradą H18 koło Bazylei (Szwajcaria), przecierali oczy ze zdumienia, ujrzawszy przed sobą starszego mężczyznę, poruszającego się na... wózku inwalidzkim. Zwiększenie uprawnień policji do karania kierowców łamiących przepisy poza drogami publicznymi oraz odholowywanie na koszt właściciela pojazdu zaparkowanego w miejscu dla niepełnosprawnych - przewiduje projekt zmiany w prawie o ruchu drogowym. Wysłużone policyjne polonezy, volkswageny transportery czy fordy transity wrócą na drogi.Konsorcjum Alpine Bau, któremu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wypowiedziała w grudniu kontrakt na wykonanie odcinka autostrady A1 od Świerklan do Gorzyczek na Śląsku, od końca grudnia ub.r. przebywa nielegalnie na terenie budowy. W miniony poniedziałek w miejscowości Szczekarków doszło do tragicznego wypadku. Mistrz świata Formuły 1 w sezonie 2009 Jenson Button uważa, że w tym roku są cztery zespoły, które będą walczyły o tytuł. Wśród nich - zdaniem Brytyjczyka - nie ma ekipy Renault Roberta Kubicy.

W rozpoczynającym się właśnie sezonie Formuły 1 pojawiło się kilka nowinek. Nowy regulamin, m.in. zabrania tankowania, zmniejsza dopuszczalną szerokość przednich kół, wprowadza również nowe zasady punktowania.

Jeszcze w 2011 roku, blisko pół roku przed planowanym terminem zakończenia inwestycji, kierowcy wjadą na nowy odcinek autostrady A2 Nowy Tomyśl-Świecko - zapowiedział we wtorek prezes Autostrady Wielkopolskiej Andrzej Patalas. Kierowca tira, zatrzymany przez policję drogową w Szwajcarii, połknął zapisy tachografu z obawy przed karą, jaką dostanie za przekroczenie czasu pracy.

Felix Baumgartner ujawnił swój plan poszerzenia badań przestrzeni powietrznej: jako pierwszy człowiek podejmie próbę pokonania prędkości dźwięku wyłącznie siłami własnego ciała. Robert Kubica z teamu Renault zajął trzecie miejsce w wyścigu o Grand Prix Monaco, szóstej eliminacji tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. Kończą się czasy taniego OC. Od przyszłego roku ceny za obowiązkową polisę wzrosną - zapowiada "Gazeta Wyborcza".Brytyjski kierowca Formuły 1 Lewis Hamilton po dwóch latach związku rozstał się z piosenkarką Nicole Scherzinger. Droga krajowa nr 17 Warszawa-Lublin została w poniedziałek zablokowana w miejscowości Osiny koło Puław (Lubelskie). Jak tragiczne skutku może przynieść brawura i śliska na-wierzchnia dowodzi wypadek, jaki zdarzył się w okolicach przejścia granicznego w Budzisku.

"To ciężki dzień dla Opla"


Organizacje pracowników niemieckich zakładów Opla wezwały w środę do strajków ostrzegawczych we wszystkich zakładach spółki w Europie - poinformował w środę szef rady zakładowej spółki Klaus Franz.

Benzyna droższa o 25%!


Mamy złe wiadomości dla wszystkich rodaków, którzy w pogoni za chlebem wyemigrowali do Wielkiej Brytanii. Przyjazd na święta do Polski, zwłaszcza samochodem, może się okazać dotkliwy dla kieszeni.

Dakar: Polak w czołowej "10"


Hiszpański motocyklista Marc Coma wygrał dziesiąty etap 32. Rajdu Dakar z La Sereny do Santiago, o długości 586 km, w tym 238 km odcinka specjalnego.

Nagroda dla auta na prąd


Mitsubishi i-MiEV został wybrany "Elektrycznym pojazdem roku 2009".

Widziałeś takie iveco?


Cztery osoby zostały ranne, gdy w grupę ludzi na przejściu dla pieszych wjechał samochód dostawczy.

Piech i Porsche i Katar


Do co najmniej 103 osób wzrosła ilość ofiar, które zmarły w Meksyku na nową odmianę wirusa grypy H1N1 – tzw. świńską grypę. ...

Volkswagen w F1?!


W kwietniu informowaliśmy, że zespoły startujące w Formule 1 negocjują właśnie zasady, jakie od 2013 roku dotyczyć będą jednostek napędowych.

Widziałeś ten wypadek?


Kierowca wydostał się z auta i wzywał pomocy - tak o wypadku w Czernichowie koło Skawiny w Małopolsce mówią świadkowie.

Koniec korków na autostradzie?


Od środy ruch na autostradzie A4 w rejonie budowanego węzła "Sośnica" w Gliwicach, do zakończenia prac na tym węźle, będzie odbywał się już właściwymi jezdniami, dwoma pasami w każdą stronę - poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Toyota etios za 30 tys. zł?


Kryzys na światowych rynkach i nasycenie tradycyjnych rynków zmuszają producentów do poszukiwania nowych rozwiązań.

Policja: Wideo przekłamuje


16 lutego br na naszych łamach opublikowaliśmy tekst pt. "Policjant samobójca?" , w którym mowa była o ryzykownej - naszym zdaniem - interwencji policji (film z tego zdarzenia znajdziesz poniżej)

Fatalne wieści dla kierowców


Od końca 2009 r. do marca 2010 r. ceny paliw na stacjach wzrosły średnio o 5,5 proc. W tym samy czasie ceny surowca potrzebnego do ich wytworzenia wzrosły 11 proc. - poinformowała w Sejmie wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.

MI: "Polska" napisała nieprawdę


Nowe kategorie prawa jazdy: AM (motorowery i lekkie pojazdy czterokołowe) oraz A2 (uprawniające do prowadzenia motocykli o mocy nie przekraczającej 46 KM), kursy reedukacyjne dla kierowców, obowiązek wymiany do 2033 r. praw jazdy - takie zapisy znalazły się w założeniach do projektu ustawy o kierujących pojazdami, które we wtorek przyjął rząd.

Młody! Będziesz pod nadzorem!


Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy przewidujący, że do 2033 r. krajowe prawa jazdy będą wymienione na dokumenty zgodne ze wzorem unijnym.

Polska wygrała spór o auta


Trybunał Sprawiedliwości UE odrzucił w czwartek pozew Komisji Europejskiej przeciwko Polsce w sprawie naliczania podatku VAT od sprowadzanych do Polski samochodów osobowych.

Do sprzedania, ale nie teraz....


Amerykański koncern General Motors nadal planuje sprzedaż swych europejskich zakładów, w tym niemieckiej spółki motoryzacyjnej Opel, ale decyzji o transakcji nie można spodziewać się szybko - podały we wtorek źródła zbliżone do niemieckiego rządu.

Glock w nowym zespole


27-letni Niemiec Timo Glock, który stracił pracodawcę po wycofaniu się Toyoty z Formuły 1, będzie w przyszłym sezonie startował w barwach teamu Manor Grand Prix.

Audi TT po zmianach


Chociaż salon samochodowy w Lipsku nie może się równać z imprezami, które odbywają się w Paryżu czy Genewie, to każdego roku cieszy się coraz większą popularnością.

220 ciężarówek na godzinę!


Ponad 1,7 mld zł kosztować będzie 33-kilometrowy odcinek autostrady A4 od węzła Dębica Pustynia do węzła Rzeszów zachodni. W poniedziałek podpisano umowę na jego wykonanie między rzeszowskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a Budimeksem.

Motocyklisto! Po pierwsze umiar!


Na wstępie chciałem zadać ci pytanie: czym dla ciebie jest motocykl? Czekaj, czekaj...

Sprawa ochlapanych pieszych


W czasach głębokiego PRL dziennikarze, którym władza i cenzura nie pozwalały krytykować tego, co naprawdę doskwierało Polakom, wyżywali się na nieuprzejmych kelnerach i chamskich szoferach, którzy obryzgiwali przechodniów błotem z kałuż.

Ile można przewieźć polonezem?


Policjanci z Żagania zatrzymali kierowcę, który przewoził w swoim polonezie... 830 kg kradzionego ołowiu.

Wiesz, co oznacza skrót BMW?


BMW-Welt w Monachium to jeden z największych i z pewnością najefektowniejszych salonów samochodowych na świecie.

Kubica w TescoF1?


Trwają spekulacje na temat przyszłości Renaulta w Formule 1.

Niemcy zapłacą za Opla


Niemcy są gotowe samodzielnie - bez udziału innych państw - udostępnić kredyt w wys. 4,5 mld euro na przejęcie Opla przez kanadyjsko-austriackie konsorcjum Magna - poinformował sekretarz stanu w niemieckim ministerstwie gospodarki Jochen Homman w dzienniku "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.