Ostatni weekend tego lata…na drodze


378 wypadków, 43 zabitych, 524 osoby ranne – to policyjny bilans ostatniego wakacyjnego weekendu. Zatrzymano aż 1684 nietrzeźwych kierowców. Do dwóch tragicznych wypadkach doszło w nocy ...

Grupa GDF Suez oraz belgijska firma gazownicza Publigas osiągnęły porozumienie w sprawie transferu należących do Electrabel akcji tamtejszego operatora gazowego systemu przesyłowego - Fluxys. Największe sieci doradców finansowych pośredniczyły w 2009 r. przy udzieleniu kredytów o wartości 11 mld zł, przez ich ręce przeszło także 5 mld zł, które przeznaczaliśmy w zeszłym roku na inwestycje - podał Związek Firm Doradztwa Finansowego skupiający największych pośredników. Afera stoczniowa może dobić pogrążone w głębokim kryzysie zakłady Cegielskiego. - Zamiast podejmować ważne dla nas decyzje, urzędnicy państwowi muszą się tłumaczyć w politycznej pseudoaferze. A bez ich szybkich decyzji grozi nam upadłość - twierdzi prezes firmyAż 52,2 mln zł stracił w drugim kwartale Bank BPH. Powód: koszty restrukturyzacji. W całym pierwszym półroczu bank jest już prawie 86 mln zł na minusie!

\\\"\\\"VII Monet I po co tak się szarpać\\\? Sprawy od dawna układały się w jednoznaczną, niezobowiązującą historię. I takie było przecież twoje założenie. Więc dlaczego chcesz temu nadać teraz inny, bardziej głęboki sens\\\? W tym układzie to już niemożliwe, trzeba rozejrzeć za nowym rozwiązaniem. horoskop.wp.pl

Prawie 8 mln zł kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przedsiębiorstwa Śnieżka i Gerda oraz dystrybutorów ich produktów. UOKiK uznał, że firmy te ustalały ze swoimi kontrahentami ceny m.in. za farby i drzwi. Śnieżka nie zgadza się z decyzją UOKiK i złożyła odwołanie. Gerda odmówiła komentarza dla PAP.

W badaniach nad tzw. czystymi technologiami węglowymi będzie się specjalizował tworzony w Krakowie unijny Węzeł Wiedzy i Innowacji - poinformowała w piątek minister nauki i szkolnictwa wyższego, Barbara Kudrycka.

Rodzinę na Swoim ma w ofercie już 14 banków. Ale uwaga, bo kilka z nich gra trochę nie fair. W sierpniu z programu Rodzina na Swoim skorzystało 2929 osób (na kwotę 519,33 mln zł), o 477 mniej niż w lipcu, co tłumaczyć należy okresem wakacyjnym. W sumie od początku roku udzielono blisko 19 tys. preferencyjnych kredytów na łączną kwotę ponad 3,2 mld zł. Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

Kurs praw do akcji spółki Biomaxima, producenta odczynników do laboratoriów i szybkich testów diagnostycznych, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 15,2 proc. do 5,99 zł. Gazprom liczy na to, że w środę podczas rozmów z polskim PGNiG zostaną uregulowane wszystkie kwestie związane z dostawami gazu - powiedział w poniedziałek zastępca szefa Gazpromu Aleksandr Miedwiediew. Miedź drożeje w piątek na giełdach metali z powodu obaw o możliwe zakłócenia w dostawach metalu z kopalń w Południowej Ameryce - podają maklerzy.- Tworząc nowe rozwiązania w zakresie prywatyzacji pracowniczej powinniśmy wykorzystać sprawdzone doświadczenia z sektora spółdzielczego - powiedział wicepremier minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji nt. spółdzielczości i akcjonariatu pracowniczego. Spotkanie odbyło się 12 października br. w Warszawie. Minister skarbu Aleksander Grad spotkał się w środę z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym oraz marszałkiem Wielkopolski Markiem Woźniakiem w sprawie prywatyzacji spółki Międzynarodowe Targi Poznańskie - poinformował resort skarbu. W niedzielę po południu grupa mieszkańców Marek zabiegała o poparcie kierowców wracających z wakacji dla przyspieszenia budowy obwodnicy tego miasta. Stojący w korku dostawali cukierki z informacją, gdzie mogą podpisać petycję w tej sprawie.

Na otwarciu WIG stracił 0.356%


Kilkudziesięciu przedsiębiorców czeka na wejście do siedziby Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Warszawie, by złożyć wnioski o unijne dofinansowanie na e-usługi. Od godz. 8 rano do środka weszło 50 osób.

Agora ma przedwstępną umowę nabycia 84% akcji spółki CH Helios


Trzy gdańskie korporacje taksówkowe ustaliły wspólnie stawki za przejazd - uznała Prezes UOKiK i nakazała zmianę praktyki.

KE przekonuje: obniżyć emisje CO2 o 30 proc. do 2020 r.


# dochodzą informacje z Ministerstwa Środowiska #

Czy premier Tusk przywiezie ropę i gaz z Azerbejdżanu?


Azerbejdżan planuje zwiększenie wydobycia ropy i gazu, które mogą do Polski dopłynąć rurami Odessa - Brody i Nabucco.

Analitycy: Polska waluta będzie rosła w siłę


Analitycy ankietowani przez "Puls Biznesu" twierdzą, że w grudniu polska waluta będzie rosła w siłę. Za euro w sylwestra zapłacimy 4,07 zł, czyli 8 groszy mniej niż obecnie.

Sezon wyników spółek w USA będzie kluczowy dla rynku akcji w tym tygodniu


Końcówka 2008 roku diametralnie zmieniła oblicze rynku pracy, który z "rynku pracownika" stał się na powrót "rynkiem pracodawcy". Po bardzo trudnym I kwartale 2009 roku, z liczbą ofert pracy najmniejszą od kilku lat, rozpoczęło się mozolne odrabianie strat. W kolejnych kwartałach roku liczba ofert powoli rosła, a branża finansowa była drugim co do wielkości pracodawcą - to wnioski płynące z raportu "Rynek pracy specjalistów w 2009 roku", przygotowanego przez Pracuj.pl.

GM nie zamknie żadnej fabryki Opla w Niemczech


Niemcy mogą odetchnąć z ulgą - GM nie zamknie za Odrą żadnej z czterech tamtejszych fabryk Opla.

Ikea będzie miała w Polsce bank


W szwedzkich sklepach klienci kupią meble i dostaną kredyty. Komisja Nadzoru Finansowego otrzymała zawiadomienie o tym, że w Polsce zamierza rozpocząć działalność Ikano Bank, finansowe ramię koncernu Ikea.

Mimo turbulencji LOT jest bezpieczny


Wszyscy zgodnie załamują ręce nad ogromną stratą finansową LOTu za 2008 r. Wygląda, że firma jest gorącym kartoflem, którego powinno się jak najszybciej pozbyć. Nic bardziej mylnego.

IGTE: pomysły zmian systemu emerytalnego są złe


66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 ...

Niższa marża kredytu za konto? Uwaga, to pułapka


Banki: obniżymy ci marżę kredytu hipotecznego. Załóż tylko konto i przelewaj wynagrodzenie. To może być pułapka.

FTSE na zamknięciu sesji wzrósł o 0,15 proc., do 5.625,65 pkt


We francuskich kinach można od środy zobaczyć krótkometrażowy dokument, którego autorzy domagają się uregulowania sytuacji nielegalnych imigrantów niemających prawa pobytu we Francji. Inicjatorami filmu jest grupa znanych filmowców.

Nie zamierzam pracować w firmie, która przypomina obóz koncentracyjny


Suwałki, Augustów. Posadę stracił drugi z kierowców terenowej placówki PKS, któremu zarząd spółki zarzuca udział w proteście z 1 kwietnia br. Wcześniej, jak informowaliśmy, zwolniono Marka ...

Pierwszy Boeing 747-8 Intercontinental w montażu


Rozpoczęły się prace montażowe pierwszego boeinga 747-8 Intercontinental, bezpośredniego konkurenta dla Airbusa A380. Pierwszych 20 samolotów w tej wersji pasażerskiej zakontraktowała Lufthansa, która ma także prawa ...

Kryzys nie straszny robotnikom


Z najnowszego raportu serwisu rekrutacyjnego www.szybkopraca.pl wynika, że w czasie spowolnienia gospodarczego posadę najłatwiej znaleźć szeregowym pracownikom. Liczba etatów na budowach czy w fabrykach wzrosła dwukrotnie w porównaniu z zeszłym rokiem.

PB: Program antykryzysowy tylko dla bogatych


Obiecane przez rząd 20 mld zł na gwarancje kredytowe na pewno nie są działaniem antykryzysowym - pisze Puls Biznesu. Upadające firmy nie mają bowiem szans na skorzystania z nich, bo są zbyt drogie.

Na otwarciu WIG20 stracił 0.567%


Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nadal planuje sprzedaż 67,05% akcji grupy energetycznej Enea na rzecz inwestora branżowego i chce, by do transakcji doszło w 2010 r., poinformował w piątek minister skarbu Aleksander Grad. Wcześniej wiceminister skarbu Jan Bury sugerował, że sukces oferty publicznej PGE może skłonić MSP o zmiany planów co do Enei.

Internet Group miało 5,44 mln zł straty netto w III kw. 2009 r., wzrost o 316,9% r/r


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Czarna labradorka Sabi, która ponad roku temu zaginęła w Afganistanie wróciła do australijskiej bazy wojskowej w prowincji Uruzgan. Zwierzę zniknęło podczas starcia afgańskich i australijskich żołnierzy z rebeliantami.

Cenny pracownik – emigrant


Co piąty pracownik pracował za granicą Coraz więcej Polaków, którzy wracają z emigracji zarobkowej do kraju znajduje pracę w firmach sektora SSC/BPO (Shared Service Center/Business Process Outsourcing). ...

Pamapol miał 1,62 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., wobec straty przed rokiem


Podczas dzisiejszej sesji złoty dynamicznie zyskiwał na wartości. Szczególnie w godzinach popołudniowych widać było zdecydowany ruch na parach EUR/PLN i USD/PLN - w postaci długiej spadkowej świecy.

Polityka innowacyjności


Poszerzenie obszaru strefy o prawie 60 hektarów oraz możliwość utworzenia co najmniej 1625 nowych miejsc pracy to najważniejsze korzyści wynikające ze zmiany rozporządzenia w sprawie pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Rada Ministrów przyjęła dokument przygotowany przez MG 4 sierpnia br.

Energetyczne projekty Jana Kulczyka


Stworzenie polskiej, niepaństwowej grupy energetycznej, wokół której można konsolidować aktywa branży w Europie Środkowo-Wschodniej oraz inwestycje w Polsce, na Białorusi i Ukrainie, to cel Jana Kulczyka i jego grupy Kulczyk Investments.

ARiMR: limit pieniędzy na przetwórstwo rolne wyczerpany


\\\"\\\" \\\"Złota żaba\\\" 17. łódzkiego Festiwalu \\\"Plus Camerimage\\\" trafiła do operatora filmu \\\"Liban\\\" Giora Bejacha. Najlepszym filmem polskim okazała się \\\"Wojna Polsko-Ruska\\\" w reżyserii Xawerego Żuławskiego ze zdjęciami Mariana Prokopa.

Husarz zdał egzamin


Kolejne dwie super nowoczesne lokomotywy Eurosprinter ES 64 U4, znane w Polsce jako „Husarz” zasiliły park taborowy PKP Intercity S.A. Obecnie są to najmocniejsze, wielosystemowe ...

Kurs PDA SMT Software wzrósł o ponad 12% na debiucie na NewConnect


Jeszcze w tym roku samorząd województwa podlaskiego chciałby podpisać umowę na sfinansowanie ze środków unijnych budowy lotniska regionalnego - poinformował w środę na konferencji prasowej w Białymstoku marszałek województwa Jarosław Dworzański.

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.