Przychody grupy Orbisu w I kwartale wyniosły 175,5 mln zł


Przychody Grupy Orbisu ukształtowały się w I kwartale 2010 r. na poziomie 175,5 mln zł - wynika ze wstępnej informacji spółki.

Złoty zyskał w środę po 3 grosze do dolara i euro, korygując silne straty z ostatnich dni. O godzinie 18-tej kurs USD/PLN testował poziom 2,8641 zł, a EUR/PLN 4,1770 zł. Przez kolejne 27 lat 70 proc. gazu, którego potrzebujemy kupimy od Rosji. - Rząd w środę w obiegowym trybie przyjął uchwałę zatwierdzającą umowę gazową z Rosją - poinformował TVN CNBC Biznes rzecznik rządu Paweł Graś. Według wcześniejszego scenariusza oznacza to, że PGNiG i Gazprom dopięły sprawę ze swojej strony, a porozumienie międzyrządowe to formalność. W sobotę w domu aukcyjnym w Genewie zlicytowany zostanie jeden z najbardziej poszukiwanych znaczków pocztowych: szwedzki błędnodruk z połowy XIX w.



Ponad 380 tys. Bułgarów zostało pozbawionych od nowego roku ubezpieczenia zdrowotnego, ponieważ nie zapłaciło trzech lub więcej miesięcznych składek do Kasy Chorych w ostatnich trzech latach. Łączna liczba Bułgarów pozbawionych ubezpieczenia wynosi 1,4 mln. Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się w środę za wprowadzeniem możliwości elektronicznych kontaktów między funduszami inwestycyjnymi i ich klientami. Rozwiązanie takie przewiduje projekt nowelizacji ustawy o funduszach inwestycyjnych. Wichury i ulewne deszcze na północnym - wschodzie USA spowodowały w sobotę przerwę w dostawie prądu dla ponad pół miliona domów - podała agencja AP.

W lipcu mieszkania na rynku wtórnym najbardziej potaniały w Białymstoku, Katowicach i Lublinie - wynika z raportu przygotowanego przez serwis nieruchomości Oferty.net i doradców finansowych Open Finance.

Amerykański senat opowiedział się w czwartek w nocy za reformą Wall Street, kończąc w ten sposób miesiące sporów o największe zmiany w zasadach funkcjonowania wielkich instytucji finansowych w USA od lat 30. XX wieku. Tylko do środy można było składać wnioski o dopuszczenie do wzięcia udziału w przetargu na dzierżawę stadionu piłkarskiego PGE Arena Gdańsk. Taką ofertę złożyło tylko jedno konsorcjum, które z Lechia Operator sp. z o.o tworzą SPORTFIVE oraz HSG Zander.

Jan Kulczyk, wraz z libijską spółką Tamoil, chce kupić udziały w spółce paliwowej Lotos Group, która ma zostać częściowo sprywatyzowana w 2010 r. Według wtorkowego "Financial Times", Kulczyk myśli także o inwestycjach w sektorze energii na Ukrainie i Białorusi. Jeśli nie będzie przeciwwskazań prawnych, decyzję dotyczącą nominacji nowego prezesa NBP marszałek Sejmu powinien podjąć jak najpóźniej, po konsultacjach ze wszystkimi siłami politycznymi. Na terenach dotkniętych powodzią trwa wypłacanie poszkodowanym zasiłków celowych do 6 tys. zł. Dociera tam także żywność, środki czystości i pasza dla zwierząt, które są na bieżąco dystrybuowane.



Parlament Europejski poparł we wtorek stworzenie unijnego programu, mającego na celu ułatwienie przesiedleń uchodźców przebywających w obozach w biednych państwach trzecich do państw UE. Chce, by za każdego przyjętego uchodźcę państwo dostawało 6 tys. euro. Vancouver - gospodarz zimowych igrzysk w 2010 roku poszukuje kilku tysięcy osób chętnych do pracy w czasie olimpijskich zawodów. Według dziennika "Vancouver Sun" największe zapotrzebowanie dotyczy kucharzy, kelnerów, kierowców autobusów, a także kandydatów do obsługi parkingów i sprzątania. Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a w największym stopniu skorzystały akcje dużych spółek, a nieco słabiej wypadły akcje walorów o małej kapitalizacji. Po wyższym otwarciu główne indeksy dość szybko wytyczył dzienne maksima, a kolejne godziny upłynęły na oscylacjach w ograniczonym zakresie.

Ceny benzyn na stacjach mogą przestać spadać, diesel może drożeć


Ceny benzyn na stacjach nadal spadały w mijającym tygodniu. Nie można wykluczyć, że w najbliższych dniach na rynku detalicznym ceny benzyn ustabilizują się gdyż na rynku hurtowym I połowa miesiąca upływa pod znakiem podwyżek, co powinno się przyczynić do zahamowania obniżek na stacjach, poinformowało Biuro Maklerskie Reflex w swoim komentarzy tygodniowym. Eksperci zaznaczają, że korekt cen w górę mogą się natomiast spodziewać właściciele diesli.

Szybka kolej się opóźnia


O pół roku przesunie się termin otwarcia ofert w przetargu na zakup szybkich pociągów. Wnioskowały o to zainteresowane konkursem firmy - poinformował w środę rzecznik PKP Intercity Paweł Ney. Oferty miały być otwarte 17 marca. Nowy termin to 8 września.

MFW pod koniec października zdecyduje o kolejnej transzy kredytu dla Białorusi


Międzynarodowy Fundusz Walutowy podejmie pod koniec października decyzję w sprawie kolejnej transzy kredytu dla Białorusi - poinformował w czwartek w komunikacie bank centralny Białorusi.

Ponad 250 tys. chętnych na akcje PZU


Wygląda, że padł rekord liczby chętnych w zapisach na akcje spółek Skarbu Państwa. Ponad 250 tysięcy Polaków pożądało akcji PZU SA - taką liczbę ogłosiło Ministerstwo Skarbu Państwa. Komunikat głosi też, że nie będzie redukcji zapisów na akcje w transzy dla inwestorów indywidualnych. Prezes GPW już podaje szczegóły debiutu PZU na parkiecie.

Do sądu, bo kościelna firma nie chce oddać kasy


Fiskus pójdzie do sądu, żeby odzyskać pieniądze nienależnie wypłacone gdańskiemu wydawnictwu kościelnemu Stella Maris. Chodzi o 14 milionów złotych, które w marcu 2007 roku gdańska skarbówka wypłaciła Stella Maris jako zwrot podatku VAT i odsetki. Wypłaciła - choć nie powinna, a kościelna firma oddać nie chce.

Tauron zadebiutuje najpóźniej w czerwcu 2010 roku


Wiceminister skarbu Jan Bury powiedział w środę dziennikarzom, że energetyczna spółka Tauron zadebiutuje na giełdzie najpóźniej w czerwcu 2010 roku.

Sprzedaż BZ WBK bez wezwania?


W mediach pojawiają się głosy, że przejecie BZ WBK może zostać dokonane bez ogłoszenia wezwania.

Spodziewana produkcja stali w 2012 r. to około 10 mln ton


Krajowa produkcja stali wzrośnie w 2012 roku do 10-10,5 mln ton - oceniają przedstawiciele Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej w Katowicach.

Konfederacja Pracodawców: ta ustawa to zwycięstwo zdrowego rozsądku


Uchwalona przez Sejm ustawa o ochronie zdrowia "to zwycięstwo zdrowego rozsądku" - ocenił ekspert Konfederacji Pracodawców Polski Adam Ambrozik.

Znana sieć marketów ruszy z własną marką


Media Markt chce wprowadzić własna markę produktów. Debiut ma nastąpić jeszcze w tym roku. Ale o sukces na konkurencyjnym rynku może być bardzo trudno - informuje "Rzeczpospolita".

DI BRE obniżył cenę docelową Polnordu do 51,6 zł, podtrzymał "kupuj"


Analitycy DI BRE, w raporcie z 2 czerwca, obniżyli cenę docelową Polnordu do 51,6 zł z 52,6 zł, rekomendacja "kupuj" została podtrzymana.

Internet szykuje się do skoku


Internet jest dla mieszkańców USA trzecim najważniejszym środkiem masowego przekazu, a w roli dostarczyciela informacji popularnością przewyższają go jedynie telewizje regionalne i ogólnopaństwowe - głoszą opublikowane w poniedziałek wyniki sondażu.

Netmedia objęły 70 proc. C&D Solutions SRL


Netmedia w drodze podwyższenia kapitału objęły 67.116 akcji, stanowiących 70 proc. kapitału zakładowego i głosów spółki C&D Solutions SRL z siedzibą w Brasov w Rumunii. Akcje zostały nabyte za 165 tys. euro. Jest to pierwsza zagraniczna inwestycja Netmediów - podała spółka w komunikacie.

Doskonałe wyniki Tesco


Brytyjski gigant detalu, spółka Tesco, opublikował ponad pięcioprocentowy wzrost sprzedaży wygenerowanej na terenie Wielkiej Brytanii w okresie świątecznym.

Przychody grupy LPP wzrosły o 5% r/r


Skonsolidowane przychody spółki odzieżowej LPP wyniosły w sierpniu ok. 162 mln zł i były wyższe o 5% od sumy obrotów zrealizowanych przez LPP i Artman (spółka w 100% zależna od LPP) rok wcześniej, poinformowała firma w komunikacie.

Sal. Oppenheim obniżył cenę docelową dla CEZ-u do 1.000 CZK


Analitycy Sal. Oppenheim, w raporcie z 13 listopada, obniżyli cenę docelową dla akcji CEZ-u do 1.000 CZK z 1.040 CZK, podtrzymując rekomendację "neutralnie".

Napięcie pozostanie pod kontrolą


Szef Urzędu Regulacji Energetyki jest przeciw uwolnieniu cen. Powód? Gospodarstwa domowe nie są wystarczająco chronione. Prezes Mariusz Swora uważa, że nie ma powodu do uwolnienia w najbliższym czasie cen energii elektrycznej dla społeczeństwa i zamierza dalej zatwierdzać cenniki dla tej grupy odbiorców - informuje "Rzeczpospolita".

Inwestor z Rosji może zasilić Centrozap


Katowicki holding Centrozap negocjuje z rosyjskim Ilim Timber Industry w sprawie finansowania budowy zakładu przerobu drewna w republice Komi - dowiedział się "Parkiet".

Mocny spadek Gazety Wyborczej


Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w grudniu 2009 roku 346.956 sztuk i było o 17,6 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

"Rzeczpospolita": Marki odporne na kryzys


Orlen, PKO Bank Polski i PZU to najdroższe polskie marki w szóstej edycji rankingu "Rzeczpospolitej" najcenniejszych w naszym kraju marek.

Bioton przejmie 60 proc. udziałów w Kappa Medilab


Bioton zawarł porozumienie dotyczące przejęcia 60 proc. udziałów w spółce Kappa Medilab, a także sfinalizowania przez Kappa prac badawczo-rozwojowych, rozpoczęcia produkcji masowej oraz komercjalizacji wstrzykiwacza do insuliny opracowanego przez tę spółkę - poinformował Bioton we wtorkowym komunikacie.

Dynamiczny spadek kursu EUR/USD


Dwie pierwsze sesje bieżącego tygodnia na rynku złotego miały podobny scenariusz - w pierwszej połowie notowań polska waluta ulegała osłabieniu, w drugiej natomiast odrabiała straty. Kurs EUR/PLN trzeci raz z rzędu rozpoczął dzień w pobliżu poziomów 3,8800-3,8900.

Taaaki dług zadrą złotego


Analitycy banku Morgan Stanley podtrzymali prognozy dla polskiej gospodarki. Wzrost PKB szacują oni na 1,5 proc. w 2009 roku i 3,0 proc. w 2010 roku. Wypominają jednak polskim władzom, że nie robią żadnych ruchów w zaciskaniu pasa.

Ulga dla ubogich, gdy prąd zdrożeje


Ministerstwo Gospodarki ocenia, że jeśli ceny prądu wzrosną o 5-6 proc., to rząd może się zgodzić na wprowadzenie systemu ulg dla ubogich - przewiduje "Gazeta Prawna".

Pentor: W marcu pogorszenie nastrojów konsumentów


Po lutowym wzroście nastrojów konsumenckich, marzec przyniósł ich pogorszenie - wynika z raportu Pentora. Pogorszeniu uległy zarówno opinie na temat stanu i perspektyw polskiej gospodarki, jak i te, które dotyczą materialnych warunków życia Polaków.

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.