Kurs akcji Lauren Peso Polska wzrósł w debiucie na NC o 45,45 proc.


Kurs akcji spółki Lauren Peso Polska, zajmującej się organizacją i prowadzeniem szkoleń biznesowych, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 45,45 proc. do 0,48 zł.

Zdecydowana większość dzisiejszej sesji europejskiej charakteryzowała się spokojnym handlem w stosunkowo wąskim przedziale 1,5085 - 1,5105. Analitycy BM BGŻ w raporcie z 24 sierpnia wydali rekomendację "kupuj" dla Polskiej Grupy Farmaceutycznej, wyznaczając cenę docelową jednej akcji spółki na poziomie 49,94 zł. Od kilku miesięcy mieszkania cieszą się coraz większa popularnością, a mimo to ich ceny wciąż spadają - czytamy w "Gazecie Wyborczej".Nie udało się do końca 2009 wytypować wstępnych lokalizacji elektrowni atomowej w Polsce. Wcale nie z powodu braku chętnych. Wprost przeciwnie: kłopotem stała się zaskakująco duża ilość zgłoszeń. Władze województw wskazały aż 28 miejsc, gdzie mogłyby stanąć elektrownie - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym kolejny miesiąc stoją w miejscu - tak wynika z najnowszej analizy serwisu Oferty.net. We wszystkich dużych miastach (z wyłączeniem Sopotu) zmiany średnich stawek za m kw., mierzone w skali jednego miesiąca, nie przekroczyły 100 PLN. Z uwagi na Święta Wielkanocne, w piątek wiele rynków jest zamkniętych. Nie pracują m.in. giełdy w Warszawie, Londynie, Frankfurcie, Paryżu i Nowym Jorku. Amerykańscy inwestorzy wrócą do gry w poniedziałek, a europejscy we wtorek. Nie oznacza to jednak, że nie będzie dziś emocji na rynkach finansowych.

W piątek eurodolar zdołał wybronić kluczowy poziom 1,3650, chociaż nie obyło się bez emocji. W pewnym momencie kurs zanurkował w okolice 1,3585 i w zasadzie, gdyby nie pozytywne zakończenie handlu na Wall Street, to mogłoby być krucho. W każdym razie weekend dobrze zrobił tym inwestorom, którzy poddali się swoistej "euro-histerii".

Spółka handlowa Bomi obniżyła prognozę przychodów za 2009 rok do 1.485 mln zł z 1.639 mln zł, ale podtrzymał prognozę zysku netto na poziomie 43,8 mln zł, podała spółka w komunikacie. - Ceny zboża w końcówce roku będą rosnąć, a na przełomie grudnia i stycznia powinny być wyższe o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent w porównaniu z obecnymi - uważa minister rolnictwa Marek Sawicki. Dlatego radzi rolnikom, aby wstrzymali się z jego sprzedażą, by zapewnić sobie lepsze dochody

Po wczorajszej niespodziewanej, wieczornej decyzji Fedu o podwyżce stopy dyskontowej wiadomo było, że zaskakująco dobre zamknięcie rynku amerykańskiego w czwartek nie będzie mieć żadnego wpływu na nasz parkiet. Niewiadomą była tylko skala i trwałość spadku. Poczta Polska od wtorku będzie jednoosobową spółkę akcyjną Skarbu Państwa o nazwie Poczta Polska SA. Jest to efekt komercjalizacji przedsiębiorstwa. Dzięki temu, spółka będzie mieć możliwości pozyskania kapitału inwestycyjnego. Komisja Europejska ma już opinię polskiego resortu finansów, dotyczącą ew. unijnej notyfikacji pod uchwaloną w ub. roku ustawą hazardową. Na razie dokumentu nie chce komentować.Dziś przypada Dzień Wolności Podatkowej. Symbolicznie właśnie 23 czerwca przestajemy pracować na państwo, a zaczynamy - na siebie. Chociaż obywatele UE coraz chętniej korzystają z zakupów w internecie, opublikowany w czwartek przez Komisję Europejską raport pokazuje, że najczęściej - wbrew idei ponadgranicznego internetu - mogą korzystać jedynie z krajowych sklepów on-line. Krzyżacki zamek w Ełku (Warmińsko-Mazurskie) został ponownie wystawiony na sprzedaż. Poprzednie próby zbycia zamku przez miasto nie powiodły się, ale samorząd liczy, że teraz na rynku nieruchomości jest lepsza koniunktura.

Adv.pl kupuje agencję reklamową MAT


Adv.pl, działająca w obszarze komunikacji cyfrowej oraz innowacyjnych technologii obejmie do marca 2011 roku 80 proc. udziałów w agencji reklamowej MAT za 0,6 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

PIT-y 2009: Pułapka czyha na milion Polaków


Co czwarta osoba korzystająca z ulgi na dzieci może w tym roku źle wyliczyć podatek, ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna".

World shares slide ahead of policy meetings


World stocks added to the previous week's losses on Monday, hugging one-month lows as investors pulled back from a more than seven month rally and prepared for the eventual withdrawal of stimulative monetary policy.

Alpine Bau chce unieważnienia przetargu


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała we wtorek, że firma Alpine Bau chce unieważnienia przetargu na wybór wykonawcy ok. 18-km odcinka autostrady A1 od Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach. Został on ogłoszony na początku kwietnia.

Nowe źródło ropy coraz bliżej Polski


Nowe, niezależne od Rosji, źródło ropy dla Polski przybiera na papierze coraz konkretniejsze kształty. Spółka Nowa Sarmatia podpisała właśnie wstępną umowę z Instytutem Nafty i Gazu na unijne dofinansowanie kwotą prawie 0,5 mld zł. Pieniądze maja iść na przedłużenie ropociągu Odessa-Brody do Płocka i Gdańska.

Gazprom nie może zrezygnować z tranzytu przez Polskę


Znany rosyjski analityk rynku gazowego Michaił Krutichin, komentując w czwartek w rozmowie z PAP porozumienie Gazpromu z PGNiG, ocenił, że tranzyt gazu przez Polskę ma dla rosyjskiego koncernu bardzo duże znaczenie.

Ceny ropy naftowej spadają, bo rosną jej amerykańskie zapasy


Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje, bo rosną jej zapasy w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec, zniżkuje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 9 centów do 76,26 USD.

Awantura o remont Okęcia


Wrześniowy remont warszawskiego lotniska Okęcie spowodował prawdziwą burzę wśród touroperatorów - informuje "Puls Biznesu".

Bruksela chce, by twoje auto samo wezwało pogotowie


Komisja Europejska wzywa kraje członkowskie do obowiązkowego wprowadzenia nowego systemu bezpieczeństwa w samochodach. System sam ma powiadamiać służby policyjne i ratunkowe o wypadku, nawet gdy kierowca straci przytomność.

Rostowski: wycofanie się RWE z prywatyzacji Enei - bez znaczenia


Minister finansów Jacek Rostowski uważa, że wycofanie się niemieckiego koncernu RWE z prywatyzacji Enei nie ma znaczenia dla rozpisanego na dwa lata rządowego planu prywatyzacji.

Zawieszenie poboru ceł - potencjalne oszczędności w czasie kryzysu


Coraz więcej podmiotów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykorzystuje komponenty / surowce pochodzące spoza Unii Europejskiej. Import takich towarów co do zasady wiąże się z koniecznością uiszczenia ceł. Niewielu jednak pamięta o istniejących mechanizmach, które dają możliwość znaczącego zmniejszenia kosztów związanych z importem. Jednym z takich mechanizmów jest system zawieszeń celnych.

Zachowanie inwestorów z USA, po dniu nieobecności, kluczowe dla rynków finansowych


Nastroje inwestorów z USA będą w piątek kluczowe dla światowych rynków finansowych. Zdaniem analityków możliwa jest dalsza deprecjacja złotego i lekki wzrost rentowności obligacji.

Przybywa bankrutów


Od początku stycznia liczba upadłości polskich firm wzrosła o 120 proc. w porównaniu z sytuacją rok temu, pisze "Rzeczpospolita".

Pawlak: Umowa z Rosją w przyszłym tygodniu


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział, że rządowa umowa gazowa między Polską a Rosją powinna być podpisana w przyszłym tygodniu.

PZU poszło. Co z musztardą?


Inwestorzy zacierają ręce po udanym debiucie giełdowym PZU. Cieszy się też rząd - z zysków z prywatyzacji. Ale, jak zauważa "Dziennik Gazeta Prawna", z resztą spółek, które jeszcze zostają w gestii państwa, może nie pójść tak łatwo.

Erste obniżyło rekomendację dla Orlenu


Analitycy z Erste Group w raporcie z 24 lutego obniżyli rekomendację dla PKN Orlen do "redukuj" z "trzymaj", ale utrzymali cenę docelową na poziomie 30 zł.

Optymizm amerykańskich konsumentów


Amerykańscy inwestorzy mają powody do zadowolenia. Podczas wczorajszej sesji okazało się bowiem, że nastroje tamtejszych konsumentów znacznie poprawiły się w porównaniu do lutowego odczytu. Ich optymizm jest o tyle istotny, gdyż to właśnie w zeszłym roku był to pierwszy sygnał do wzrostu nowojorskich indeksów po blisko dwuletnim trendzie spadkowym.

Grupa GTC miała w '09 525,6 mln zł straty netto vs. 611,1 mln zł zysku w '08


Strata netto grupy GTC wyniosła w 2009 r. 525,6 mln zł wobec 611,1 mln zł zysku w 2008 roku - podała spółka w raporcie za 2009 rok.

Rosja pyta Polskę o opinie ws. elektrowni jądrowej w Kaliningradzie


Mieszkańcy województwa podlaskiego mogą wyrazić swoją opinię w sprawie rosyjskich planów budowy koło Kalinigradu Bałtyckiej Elektrowni Jądrowej. Uwagi mogą zgłaszać do 9 kwietnia - poinformowała PAP Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Nowe szczyty na eurodolarze


Notowania piątkowej sesji kształtowały się w obliczu publikacji lepszych od prognoz danych z Eurolandu na temat styczniowej dynamiki produkcji przemysłowej, co wyraźnie wzmocniło europejską walutę względem dolara. Jednak parę godzin później inwestorzy poznali lepszy od prognoz odczyt dynamiki sprzedaży detalicznej z USA. W minionym miesiącu sprzedaż w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 0,3proc. m/m, podczas gdy oczekiwano jej spadku 0,2proc.. Dane te dały impuls do umocnienia dolara i jednocześnie spadku kursu.

USD/CHF - wykres dzienny


(Górne okno - cena, Dolne okno - Wolny Oscylator Stochastyczny; poziomy wsparcia/oporu - kolor żółty; linie trendu wzrostowego - kolor zielony; linie trendu spadkowego - kolor czerwony; formacje cenowe - kolor biały; 50-okresowa arytmetyczna średnia krocząca - kolor niebieski)

Solorz-Żak rozmawiał o przejęciu CenterNetu


Zgmunt Solorz-Żak prowadził rozmowy z Romanek Karkosikiem o przejęciu CenterNetu, spółki zależnej NFI Midas - dowiedział się "Parkiet". Wczoraj rozmowy zerwał.

KSP: cztery osoby z zarzutami za manipulowanie na giełdzie


5 mln zł grzywny i do 5 lat więzienia grozi czterem osobom manipulującym kilka lat temu na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jak poinformowała w czwartek Komenda Stołeczna Policji, dwóch inwestorów i dwóch składających zlecenia właśnie usłyszało zarzuty.

Chłodny wiatr z Niemiec studzi indeksy


Pierwsze godziny handlu na warszawskim parkiecie w środowej sesji mija w pesymistycznych nastrojach. Na otwarciu WIG20 spadł o 1,27 proc. To rezultat pogorszenia nastrojów, co wywołała decyzja niemieckich władz o zakazie krótkiej sprzedaży europejskich rządowych obligacji.

OEG otworzy na początku 2010 r. pierwsze internetowe kasyno


Olympic Entertainment Group chce na początku 2010 roku otworzyć pierwsze internetowe kasyno, wchodząc tym samym na rynek e-hazardowy - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.