Mistrzostwa Polski w Nordic Walking


phoca_thumb_s_logo_mpnwPierwsza stolica Polski pierwszą stolicą Nordic Walkingu. W ostatni weekend sierpnia w Gnieznie odbędą się I Mistrzostwa Polski w tej właśnie dyscyplinie.

Ewa Lejawka. Czernichów k.Żywca Anna Zielińska. Prabuty Aneta Duda - Spandel. Siemianowice ŚląskieMarzena Palecka, Lidia Małgorzata Kraszewska. Mońki Urszula Czerwińska. Gniezno Grażyna Pietrzak. Chojnice

Mariusz Michałowski. Susz

Pierwsze miejsce dla programu Executive MBA, a drugie - dla programu European MBA, prowadzonych przez naszą uczelnię, przypadło w Rankingu Studiów MBA, ogłoszonym 11 maja 2010 r. przez miesięcznik Home&Market. Ewa Lewandowska. Gdynia

Witold Sowała. Bełchatów Magdalena Słapa. Skawica Katarzyna Wiśniewska. InowrocławAnna Chwesiuk. Stargard Szczeciński Anna Łęcka. Radom Anna Banasik. Kielce

Złoty Florian dla Akademii Koźmińskiego [Aktualności]


15 maja 2010 podczas organizowanego przez Urząd Dzielnicowy Warszawa Praga Północ Jarmarku Floriańskiego nagrodę Złotego Floriana w imieniu naszej uczelni odebrał prof. Witold Bielecki - Zastępca Rektora. Nagroda jest przyznawana przez władze dzielnicy osobom i instytucjom, które w szczególny sposób przysłużyły się promowaniu Pragi. Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie

Podziękowanie dla nauczycieli od rodziców dzieci kończących szkołę podstawową


Marzena Szymańska. Bralin

Apel w rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja


Jolanta Bruzi - Tomczak, Joanna Zelazna. Gdynia

Plan pracy zajęć wyrównawczych dla uczniów w młodszym wieku szkolnym


Agnieszka Płaska. Panki

Pomiary warsztatowe - suwmiarka i śruba mikrometryczna


Janusz Wróbel. Tychy

Nowoczesne technologie w szkole


phoca_thumb_s_laptopyW ramach ogłoszonego przez Parlament Europejskiego Roku Innowacyjności i Kreatywności 24 listopada 2009 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbędzie się Nadzwyczajny Zjazd Akademii Zarządzania „Dyrektora Szkoły”: „Nowoczesne technologie w szkole”.

Międzynarodowa konferencja „Ochrona praw kobiet we współczesnym świecie" [Aktualności]


6 maja 2010 odbyła się na naszej uczelni konferencja naukowa poświęcona ochronie praw kobiet, zorganizowana przez Katedrę Prawa Konstytucyjnego ALK. Wzięli w niej udział wybitni przedstawiciele nauki prawa konstytucyjnego z Polski i zagranicy, a także pracownicy naukowi z ponad 10 ośrodków akademickich. O potrzebie przyjęcia perspektywy genderowej w naukach prawnych mówiła prof. Ewa Łętowska

Ekofilozoficzna fabryka problemów


1234795539_filozofSpecjaliści od rozmyślania już nie raz przekonali nas, że skomplikować można wszystko, a każda kwestia może stać się przedmiotem filozoficznego namysłu. Niekoniecznie potrzebnego… Niestety, na niektóre poczynania można tylko patrzeć ze zgrozą, bo głową muru się nie przebije, zwłaszcza, jeśli budowa tego muru ma tak szerokie poparcie wśród tzw. autorytetów. Na „budujący” pomysł wpadli tym razem sympatycy ekologii, którzy w niewymagający dużego nakładu pracy sposób, mianowicie przez wrzucenie do jednego „worka” mądrości z różnych dziedzin, zafundowali nam intelektualną uciechę zwaną EKOFILOZOFIĄ.

Propozycje scenariuszy propagujących zdrowy styl życia


Maria Puchała. Słowik

Jesień, jesień - dary dzieciom niesie - ćwiczenia w liczeniu w oparciu o wiersz E.Szelburg - Zarembiny pt. "Zapasy na zimę"


Anna Krzeszewska. Głowno

Matura zakończona! Zobacz arkusz!


Zakończył się egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym, który był obowiązkowy dla wszystkich maturzystów. Przebiegł spokojnie - poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

SREBRO dla KameLeona! [Aktualności]


Chór Kameralny "KameLeon" Akademii Leona Koźmińskiego otrzymał Srebrny Dyplom na VI Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat Sopot 2010. W konkursie wzięło udział 13 chórów z różnych stron świata, w tym z Filipin, Singapuru, Szwecji, Norwegii, Francji, Słowacji, Ukrainy i Polski. Serdecznie gratulujemy!

Szydełkowe aniołki na choinkę i aniołki zakładki


Katarzyna Nowak - Kwiatkowska. Police

Przesunąć matury!


phoca_thumb_s_matura1Matura w maju paraliżuje pracę szkoły! - uważają rodzice licealistów z Gdańska i przygotowują petycję do resortu edukacji o przesunięcie terminu egzaminu dojrzałości. Podpisują się pod nią również krakowskie licea - czytamy w "Gazecie Wyborczej"

Scenariusz uroczystości na Dzień Papieski


Dorota Banik, Maria Podlejska. Myszków

Plan rozwoju zawodowego dla uzyskania stopnia awansu nauczyciela mianowanego


Iwona Kłonowska. Szczecin

Scenariusz jasełek "Jest taki dzień"


Anna Jałocha. Golkowice

"Chory Miś w przedszkolu" - spotkanie z lekarzem


Ewa Klaudzińska. Stargard Szczeciński

Narkomania - problem szkoły i rodziców


Renata Woronowicz. Szczecinek

Stara Bombka - story – scenariusz przedstawienia bożonarodzeniowego


Izabela Tulska , Olga Loroch- Uzdowska . Malbork

Scenariusz imprezy pożegnania uczniów klas trzecich pt. "Podróż na wyspy szczęścia"


Katarzyna Grabowska, Krystyna Hajkowska, Halina Prystupa. Słupsk

Edukacja uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych w swietle prawa oswiatowego


Edward Kubarek. Nowy Sącz

Dolegliwości związane z pracą przy komputerze i sposoby zapobiegania im. Konspekt lekcji z technologii informacyjnej


Maria Pietruś. Kacwin

Test sprawdzający znajomość lektury klasy III "O psie, który jeździł koleją"


Anna Giera. Sosnowiec

Scenariusz lekcji piłki nożnej: Gry i zabawy w nauczaniu podstawowych elementów techniki


Zbigniew Rabczewski. Rybnik

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.