Trudna sytuacja techniczna


Po słabszych danych, jakie wczoraj opublikowano, inwestorzy utracili część wiary w globalne ożywienie. Źle wypadły informacje zarówno z USA jak też ze strefy euro. Ciągle żywe są też obawy o stan greckiej gospodarki.

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a relatywnie silniej zachowały się indeksy małych i średnich spółek. W tym segmencie można doszukać się na wykresach hiperbol wzrostowych, które bez wątpienia muszą cieszyć posiadaczy akcji, ale z drugiej strony wskazuje na fazy przynajmniej selektywnego hurraoptymizmu. Amerykański rynek motoryzacyjny na plusie. W styczniu sprzedaż aut wzrosła o 6 proc. rok do roku. Analitycy tłumaczą ten wzrost przede wszystkim efektem bazy, bo początek roku 2009 był dla branży fatalny. Wielkim przegranym początku tego roku okazała się Toyota. Na Ścianie Płaczu w Jerozolimie będą wyświetlane reklamy. Plan komercyjnego wykorzystania tego najświętszego dla judaizmu miejsca zatwierdził izraelski rząd.pap, itRosja i Białoruś podpisały pakiet dokumentów dotyczących dostaw ropy naftowej - zameldował w środę prezydentowi Rosji wicepremier Igor Sieczin. Powiedział, że podpisane dokumenty dotyczą m.in. zmian w porozumieniu o dostawach i metodach kształtowania ceł. Sprawa rocznego rozliczenia podatku dochodowego nie zawsze kończy się na wypełnieniu i złożeniu zeznania. Niekiedy trzeba również uiścić podatek. Osoba, która nie wywiąże się z tego obowiązku, musi liczyć się z dopłatą odsetek za zwłokę, ukaraniem grzywną i wszczęciem egzekucji. Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 28 sierpnia, podnieśli rekomendację dla NFI EMF do "kupuj" z "trzymaj" oraz obniżyli rekomendację dla AmRestu do "trzymaj" z "kupuj".

Bank Millennium, którego akcjonariusze w czwartek zdecydowali o emisji do 425 mln akcji serii L z prawem poboru, w IV kwartale odnotowuje wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych i dla przedsiębiorstw oraz stabilizację kredytów gotówkowych - poinformował dziennikarzy Bogusław Kott, prezes banku.

China's recent oil price increase won't have a big impact on overall commodity prices and won't cause inflationary concerns in the short term, said National Bureau of Statistics chief economist Yao Jinyuan, state-run television station CCTV reported Wednesday. Julia Tymoszenko jest przekonana, że za 3-5 lat Ukraina będzie niezależna energetycznie od Rosji. Zdaniem premier, stanie się tak dzięki wykorzystaniu własnych złóż uranu.

Polska waluta pozostawała względnie stabilna i mocna w piątek, pomimo danych jakie napłynęły na rynek z amerykańskiego Departamentu Pracy. Przez ostatnie tygodnie ceny nie zmieniały się, a od czwartku nagle podskoczyły o średnio 5 groszy. To znaczy, że tankowanie podrożało o kilka złotych. Właściciele stacji tłumaczą, że to przez rosnące ceny ropy, a to zawsze dobra wymówka do podwyżek. Do 2020 roku nasz kraj musi uzyskać 15 proc. udział OZE (Odnawialne Źródła Energii) w finalnym zużyciu energii. W 2006 roku wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 7,5 proc., zatem w ciągu kolejnych 14 lat powinien ulec podwojeniu. W przeciwnym wypadku spalanie szkodliwych substancji odczuje nie tylko planeta, ale również nasza kieszeń.Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wytypowało 5 projektów, które mogą zostać usunięte z programu Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013 - poinformował w środę wiceminister Krzysztof Hetman. Chodzi m.in. o budowę regionalnego centrum targowo-wystawienniczego w Lublinie czy zwiększenie atrakcyjności miasta Krosna. Polska Żegluga Morska przejmie w czwartek swój najnowszy statek - masowiec "Giewont". Statek, zbudowany w stoczni New Times Shipyard niedaleko Szanghaju, zwodowano 26 września. Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 12 kwietnia, zalecają niedoważanie sektora telekomunikacyjnego, podtrzymując rekomendację "sprzedaj" dla Telekomunikacji Polskiej oraz "trzymaj" dla Netii.

Wściekli Islandczycy chcą odrzucić porozumienie w sprawie Icesave


W sobotnim referendum Islandczycy prawdopodobnie odrzucą warunki spłaty zadłużenia wobec Wielkiej Brytanii i Holandii, wymuszając tym nowe negocjacje z wierzycielami i opóźniając pomoc finansową, której kraj potrzebuje, by podźwignąć zrujnowaną gospodarkę.

Sobet chce zadebiutować na NewConnect


Sobet, spółka specjalizująca się w budownictwie infrastrukturalnym, przemysłowym oraz obiektów użyteczności publicznej, pozyskała z oferty prywatnej 1,9 mln zł. Debiut spółki na rynku NewConnect jest planowany jeszcze w sierpniu - poinformował Sobet we wtorkowym komunikacie prasowym.

Lekkie ożywienie na szerokim rynku


Przez całą pierwszą sesję tygodnia WIG20 poruszał się w negatywnym terytorium. Mimo kilku prób ataku kupujących, ostatecznie indeks spadł o 0,47% w stosunku do piątkowego zamknięcia, a byki mogą cieszyć się jedynie z tego, że udało się obronić wsparcie, jakim był dołek z ubiegłego czwartku.

Drożej za przejazd autostradą A2


12 złotych za każdy 50-kilometrowy odcinek autostrady A2 będą płacili od jutra kierowcy samochodów osobowych i motocykli. Opłaty dla ciężarówek i autobusów pozostają bez zmian.

Złoty umocni się do 4,05 za euro?


Zdaniem analityków piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy mogą wpłynąć na odreagowanie czwartkowego osłabienia krajowej waluty. Ich zdaniem złoty ma szansę powrócić z powrotem w okolice 4,05 za euro. Notowania na rynku obligacji będą w głównej mierze uzależnione od zachowania rynku walutowego.

O parówce lepiej nie wiedzieć za dużo


Cały przemysł mięsny opiera się na w Polsce na niepozornej parówce - wynika z publikowanych przez Nielsena danych. - Parówka to wciąż gwiazda na rynku wędlin paczkowanych - komentuje "Puls Biznesu".

Dynastia Rothschilda oddaje ster osobie spoza rodziny


Ponad 200 lat temu niemiecki bankier Mayer Amschel Rothschild wysłał swoich pięciu synów do różnych europejskich miast, żeby zapewnić przetrwanie rodzinnemu biznesowi bankowemu.

Chińczycy wybudują obwodnicę Krakowa?


China Development Bank to instytucja finansowa, która jest zainteresowana budową brakujących odcinków trzeciej obwodnicy Krakowa, a więc tras: Zwierzynieckiej, Pychowickiej i Łagiewnickiej - pisze "Dziennik Polski".

Malejąca zmienność rynku akcji ostrzeżeniem przed korektą?


Początek dzisiejszych notowań na warszawskiej giełdzie, podobnie jak wtorkowa sesja, przynosi minimalne zmiany cen akcji. Dodając do tego dość niemrawy pierwszy dzień tego tygodnia na naszym parkiecie, mamy więc kontynuację spadkowego trendu zmienności. W ujęciu procentowym osiąga już niższy poziom niż w trakcie kształtowania wcześniejszych szczytów.

Słabsze od oczekiwanych dane z amerykańskiego rynku budowlanego


Liczba rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych w USA nieoczekiwanie spadła w październiku do 529 tys. w ujęciu rocznym, z 592 tys. po korekcie poprzednio - podał Departament Handlu USA w komunikacie.

Cinema City ma 3 umowy z Plaza Centers na multipleksy w Polsce


Cinema City Poland, spółka zależna notowanej na warszawskiej giełdzie Cinema City International N.V., zawarła umowy najmu ze spółkami zależnymi Plaza Centers w celu prowadzenia multipleksów w Kielcach, Łodzi i Toruniu, podała spółka w poniedziałek.

Getin Noble Bank chciał kupić WestLB Bank Polska


WestLB AG nie przyjął oferty Getin Noble Bank dotyczącej kupna 100 proc. akcji WestLB Bank Polska. Getin Noble Bank prowadził w tej sprawie negocjacje z WestLB AG - poinformował Getin Noble Bank w komunikacie.

Więcej wolnego dla rodziców


Po 1 stycznia 2010 roku rodzicom, którzy będą na urlopie macierzyńskim lub ojcowskim będzie przysługiwać dodatkowe wolne. Dotyczy to także tych rodziców, którzy rozpoczną urlop jeszcze w 2009 roku. Wystarczy, że w styczniu będzie on trwał - przypomina "Dziennik Gazeta Prawna".

PLN głównie pod wpływem zagranicy aż do danych o PKB


Zdaniem dilerów walutowych wycena polskiej waluty będzie się w czwartek odbywała głównie pod wpływem tego, co wydarzy się na rynkach globalnych i tak pozostanie aż do piątkowej publikacji szacunków PKB.

Delko dzięki umowie z Unilever w ciągu 5 lat zwiększy przychody o 80-150 mln zł


Delko dzięki podpisanej z Unilever umowie zamierza w ciągu 5 lat zwiększyć przychody o 80-150 mln zł - podało Delko we wtorkowym komunikacie.

Polnord sprzedał projekt deweloperski


Polnord zawarł z Podkarpackim Funduszem Nieruchomości, spółką w 100 proc. zależną Asseco Poland, umowę przeniesienia użytkowania wieczystego gruntów o łącznej powierzchni 19.23 m2, położonych na terenie Miasteczka Wilanów w Warszawie.

Grupa Lotos w piątek obniżyła ceny paliw


Grupa Lotos w piątek obniżyła ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 31 zł na tysiąc litrów zmalała cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 12 zł spadła cena benzyny bezołowiowej 98. Z kolei o 38 zł na tysiąc litrów obniżono cenę oleju napędowego, a o 5 zł - cenę oleju opałowego.

Na GPW spekulowała instytucja z Londynu


Na warszawskiej giełdzie spekulowała duża instytucja finansowa z Londynu - poinformował w rozmowie z tvn24.pl Łukasz Dajnowicz z Komisji Nadzoru Finansowego. Chodzi o piątkowe wahania indeksu WIG 20, które spowodowały spore straty poniesione przez inwestorów.

Jak sobie radzą pierwsi debiutanci z NewConnect?


Rynek NewConnect jest stosunkowo młodym segmentem rynku kapitałowego w Polsce. Pięć spółek z systemem alternatywnym związana jest jednak od początku jego funkcjonowania. Jakie to spółki i jak radzą sobie po niespełna 3 latach istnienia rynku? Warto prześledzić ich doświadczenia.

Hawe podpisała z UPC Polska list intencyjny na dzierżawę światłowodu


PBT Hawe, spółka zależna Hawe, podpisała z UPC Polska list intencyjny i rozpoczęła negocjacje, które mają prowadzić do zawarcia umowy regulującej zasady dzierżawy przez UPC włókien światłowodowych o łącznej długości 1.214 km - poinformowała Hawe w komunikacie prasowym.

Na Wall Street widać próbę sił


Środowa sesja na Wall Street przyniosła uspokojenie po silnej przecenie akcji dzień wcześniej, ale inwestorzy cały czas pozostają ostrożni i niechętnie kupują akcje. Przez cały dzień giełdowe indeksy poruszały się wokół zamknięcia z poprzedniego dnia, na przemian wychodząc na plus i pod kreskę.

Dług państwa stanowi już połowę PKB?


Z ankiety przeprowadzonej przez "Rzeczpospolitą" wśród ekonomistów wynika, że dług publiczny za 2009 r. wyniósł średnio 50,7 proc. PKB. Jeśli ich prognozy się sprawdzą, przekroczony zostanie pierwszy próg ostrożnościowy z ustawy o finansach publicznych.

Celna wojna o bawełnę


Brazylia nakłada sankcje handlowe na towary sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych. Obejmują one dziesiątki różnych wyrobów - od samochodów Forda po ketchup Heinza. Brazylia reaguje w ten sposób na utrzymywanie przez USA subwencji dla producentów bawełny.

UE: decyzje w sprawie Opla - tylko wspólnie


Bez uprzedniego skoordynowania na forum Unii Europejskiej kraje członkowskie nie podejmą żadnych zobowiązań, by wesprzeć koncern General Motors w ratowaniu jego zakładów Opel-Vauxhall w Europie. Na razie czekają na plan restrukturyzacji, który władze GM mają przedstawić do połowy grudnia.

Unia nie ograniczy dopłat dla biedniejszych regionow


Sukces polskiej dyplomacji w batalii o kształt unijnego budżetu na lata 2014-2020 - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna".

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.