Produkcja aut osobowych i dostawczych wzrosła o 24,2% r/r w styczniu


Produkcja samochodów osobowych i dostawczych wzrosła o 24,2% r/r w styczniu br. i wyniosła 74.286 szt., podał w środę Samar, firma zajmująca się monitoringiem rynku samochodowego. Produkcja na eksport wzrosła o 26,56% do 67.488 sztuk.

Przepisy ordynacji podatkowej określają przypadki, kiedy zobowiązanie podatkowe w ogóle nie powstaje lub wygasa wskutek upływu określonego czasu. Zdarzeniem tym jest przedawnienie zobowiązań podatkowych, które organy podatkowe powinny z urzędu brać pod uwagę podczas prowadzenia postępowania. Niestety nie zawsze tak bywa. Amerykański rząd przygotowuje się do sprzedaży pakietu akcji Citigroup, który przejął, gdy gigant finansowy stał na krawędzi bankructwa. Władze federalne USA rozważają wprowadzenie ograniczenia lub nawet zakazu podawania solonych orzeszków ziemnych na pokładach samolotów amerykańskich linii lotniczych. Powodem ma być uczulenie na nie części osób.Producent obuwia ma wiele powodów, żeby zakochać się w dopasowanych butach. Potencjalna roczna sprzedaż sięga miliarda dolarów i rośnie, buty kosztują dwa razy więcej niż zwyczajne, a na zagospodarowanie czeka wielki rynek piechurów. Obecnym zwyżkom na giełdach brakuje fundamentów makroekonomicznych. Największym problemem, z którym obecnie zmaga się gospodarka światowa jest niski popyt konsumpcyjny - uważa laureat nagrody Nobla z Ekonomii z 2001 roku Michael Spence. Analitycy Millennium Domu Maklerskiego podnieśli cenę docelową akcji Banku Handlowego do 81,1 zł wobec 70,60 zł i podtrzymali rekomendację "akumuluj" dla banku, wynika z raportu datowanego na 17 marca, odtajnionego w środę.

Nie było i nadal nie ma centralnej strategii rozbrajania tzw. bomb ekologicznych, czyli składowisk szczególnie niebezpiecznych odpadów poprzemysłowych.

Wydział Corporate Finance Domu Maklerskiego AmerBrokers S.A. informuje, że w dniu 1 czerwca 2010 roku dla spółki MCI Management sporządzony został raport analityczny. Asseco South Eastern Europe wypłaci z zysku netto za 2009 rok 2 mln euro dywidendy - poinformował na konferencji prasowej w poniedziałek prezes spółki Piotr Jeleński.

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się sporymi spadkami, a w ciągu dnia indeksy podlegały częstym, bardzo gwałtownym i dynamicznym wahaniom. Inwestorzy w dalszym ciągu reagują nerwowo na wszelkie sygnały z rynku, mając świeżo w pamięci panikę z poprzedniej sesji. Unibep zrealizuje dwa kontrakty na budowę dwóch osiedli mieszkaniowych w Norwegii, których łączna wartość to ponad 36 mln zł brutto - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie. Poznański sąd uchylił wyrok skazujący nowo wybranego członka Rady Polityki Pieniężnej, prof. Jan Winieckiego za pomówienie prezesa NBP Sławomira Skrzypka. Sprawę przekazano do ponownego rozpatrzenia. Oznacza to, że prof. Winiecki może pozostać członkiem RPP, do której dopiero co powołał go Senat. Prawo zabrania zasiadania w radzie osobom skazanym.Niemiecka gospodarka zanotuje dodatni PKB w IV kwartale 2009 r. - poinformowały źródła rządowe. Dane z USA o nowych inwestycjach mieszkaniowych, które były słabsze niż rynkowe oczekiwania, popsuły globalny nastrój, co przełożyło się na osłabienie złotego. Na rynku FI panuje bezruch. W wyniku awarii w ZE Dolna Odra uległa zniszczeniu część układu nawęglania - poinformowała PGE w komunikacie. Jak podała spółka, bloki energetyczne pozostały sprawne. W celu zminimalizowania potencjalnych zagrożeń czasowo wyłączono pracujące bloki energetyczne. Dwa z nich zostały już jednak ponownie uruchomione.

"Przyszłość to sieć. A Google tam będzie"


- Misją Google zawsze było pomagać użytkownikom w znalezieniu potrzebnych informacji - mówi w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes Sundar Pichai, wiceprezes ds. zarządzania produktami Google. Jako przyszłość informatyki wskazuje na wszechobecny internet. - Gdziekolwiek na świecie się nie znajdziemy, z jakiegokolwiek komputera nie skorzystamy, Google tam będzie - mówi.

Stres w pracy groźniejszy od głodu


Stres oraz pośpiech i natłok obowiązków bardziej przeszkadzają Polakom w trosce o szczupłą sylwetkę w pracy niż brak możliwości zjedzenia zdrowego posiłku - wynika z raportu przygotowanego przez organizatorów programu "Chitinin Extra. Lżej w pracy" * .

Niewielka przecena na Wall Street


Rozczarowujące wyniki kwartalne producenta komputerów Dell oraz dewelopera D. R. Horton przypomniały inwestorom o utrzymującej się słabości amerykańskiej gospodarki i doprowadziły w piątek do niewielkiej przeceny na nowojorskiej giełdzie. Był to już trzeci z rzędu dzień spadków na Wall Street.

Coraz więcej samoobsługowych kas w marketach


Coraz więcej sieci handlowych wprowadza samoobsługowe kasy - pisze "Puls Biznesu".

Szef Toyoty w USA przeprasza za wady techniczne jej aut


Odpowiedzialny za operacje Toyoty w USA James Lentz przyznał, że jej samochody miały defekty techniczne, i przeprosił za nie nabywców.

W Europie spore spadki na giełdach; euro(eu)foria szybko opadła


W zachodniej Europie spore spadki na giełdach. Inwestorzy obawiają się, że kryzys fiskalny w strefie euro może zaszkodzić wzrostowi gospodarczemu - podają maklerzy.

Islandia: bezrobocie powodem emigracji


Liczba ludności Islandii zmniejszyła się w tym roku po raz pierwszy od 120 lat. Jest to wynik emigracji mieszkańców wyspy szukających pracy i lepszych warunków życia za granicą. Islandczycy najchętniej wyjeżdżają do państw skandynawskich, a głównie do Norwegii.

GM spłaca kredyt i odzyskuje pełną kontrolę nad Oplem


Amerykański koncern General Motors spłaci we wtorek ostatnią ratę kredytu pomostowego, udzielonego latem spółce Opel przez niemieckie władze - podał dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na źródła w koncernie.

Siedem hiszpańskich lotnisk zamkniętych


Siedem lotnisk w Hiszpanii, w tym trzy na południu kraju i cztery na Wyspach Kanaryjskich, zamknięto we wtorek rano z powodu chmury pyłu z islandzkiego wulkanu Eyjafjoell - poinformował hiszpański urząd kontroli powietrznej AENA.

Kolejna porcja zwyżek na giełdach


Ostatni tydzień przyniósł kolejną porcję zwyżek, zarówno cen akcji na GPW, jak i wartości złotego. Pomiędzy zamknięciem sesji w dniu 21 sierpnia i godz. 15:57 w piątek 28 sierpnia, indeks WIG wzrósł o 1,45 proc., indeks WIG20 poszedł w górę o 0,92 proc. do poziomu 2255,29 pkt.

Od 2005 r. zagraniczne sieci handlowe zapłaciły 689,7 mln zł


Od 2005 r. główne zagraniczne sieci handlowe działające w Polsce zapłaciły 689,7 mln zł podatku dochodowego od osób prawnych. W marketach powszechne jest wykorzystywanie powiązań kapitałowych do transferowania zysków.

USA pogorszyły nastroje i osłabiły złotego


Dane z USA o nowych inwestycjach mieszkaniowych, które były słabsze niż rynkowe oczekiwania, popsuły globalny nastrój, co przełożyło się na osłabienie złotego. Na rynku FI panuje bezruch.

Ciech podpisał umowę z bankami na refinansowanie zadłużenia w wysokości 1,3 mld zł


Grupa chemiczna Ciech podpisała z konsorcjum siedmiu banków porozumienie w sprawie konsolidacji i refinansowania zadłużenia w wysokości 1,3 mld zł - poinformował Ciech w komunikacie prasowym.

Niepewność na rynkach


Mimo braku jakichkolwiek danych makroekonomicznych, można było zaobserwować dziś sporą zmienność w kwotowaniach głównej pary walutowej.

PiS krytykuje rząd m.in. za kryzys finansów publicznych i opiekę zdrowotną


Posłowie PiS w poniedziałek skrytykowali rząd za to, że nie spełnia swoich obietnic. Jak ocenili, w ciągu dwóch lat sprawowania władzy ekipa Donalda Tuska okazała się "dramatycznie nieskuteczna".

Portfel zamówień Energomontażu Południe wzrósł do niemal 600 mln zł


Wartość portfela zamówień Energomontażu Południe, po otrzymaniu zlecenia od Hydrobudowy Polskiej i Alpine Construction Polska na budowę dachu dla Baltic Areny wzrosła do 598,1 mln zł - podała spółka w środowym komunikacie.

Zachód pomaga GPW we wtorek, KGHM liderem rynku


Sesja na warszawskiej giełdzie we wtorek przebiega pod znakiem odbicia, dzięki wczorajszej poprawie sytuacji na rynkach amerykańskich. Indeks WIG 20 walczy o utrzymanie trendu wzrostowego i poprawa na zachodzie sprzyja posiadaczom akcji, wskazują analitycy.

Amiga - reaktywacja


Kiedy na komputery PC mówiło się jeszcze "IBM-y", to ona była prawdziwym przedmiotem pożądania. Po 25. latach od wprowadzenia do sprzedaży pierwszego modelu, Amiga powraca.

Schmid: MSP przewiduje wprowadzenie GPW na GPW


Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) przygotuje nową strategię dla GPW, przewidującą jej ofertę publiczną, poinformowała agencję ISB w poniedziałek wiceminister skarbu Joanna Schmid po tym, jak Deutsche Boerse nie złożyło w resorcie poprawionej oferty na warszawską giełdę.

230 tysięcy czekało na tę liczbę: 57 groszy za akcję Tauronu


Cena, po jakiej będą sprzedawane akcje w ofercie publicznej spółki Tauron Polska Energia SA, została ustalona na poziomie 0,57 zł za sztukę - ogłosił minister skarbu Aleksander Grad. Jak ujawnił, na akcje spółki zapisało się 230 tysięcy indywidualnych inwestorów. Mimo zwiększenia puli papierów dla nich oznacza to konieczność redukcji przydziału akcji.

Złoty stabilny


Czwartkowa sesja na rynku złotego powinna być spokojna, a analitycy spodziewają się, że kurs złotego będzie oscylował wokół poziomu 4,10 za euro. Dla złotego ważne będą dane ze strefy euro. Na rynku długu, zdaniem analityków, niewykluczony jest spadek rentowności.

Dynamiczny spadek kursu EUR/USD


Dwie pierwsze sesje bieżącego tygodnia na rynku złotego miały podobny scenariusz - w pierwszej połowie notowań polska waluta ulegała osłabieniu, w drugiej natomiast odrabiała straty. Kurs EUR/PLN trzeci raz z rzędu rozpoczął dzień w pobliżu poziomów 3,8800-3,8900.

KNF ma objąć nadzór nad SKOK-ami


Nadzór nad Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo-Kredytowymi (SKOK) obejmie Komisja Nadzoru Finansowego - przewiduje projekt nowej ustawy o SKOK-ach, którym we wtorek zajmowała się sejmowa Komisja Finansów Publicznych.

MNI gotowa do przejęcia


MNI jest otwarta na propozycję przejęcia, jeśli znalazłby się chętny. Sama też chce nadal uczestniczyć w procesie konsolidacji rynku telekomunikacyjnego - poinformował w czwartek prezes MNI Jerzy Jóźkowiak.

Asseco ma dobre perspektywy?


Asseco Poland ma bardzo dobre perspektywy i w spółce nie dzieje się nic co mogłoby zaniepokoić inwestorów. Jedynym powodem poniedziałkowego komunikatu Asseco Poland była chęć wyjaśnienia, że wcześniejsze wypowiedzi przedstawicieli spółki odnośnie wyników nie stanowiły prognozy na 2009 r. - poinformował PAP Adam Góral, prezes Asseco Poland.

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.