Diamenty jednak są wieczne


Akcje producentów diamentów, które nie załapały się na zeszłoroczną hossę surowcową, bo konsumenci szerokim łukiem omijali towary luksusowe, powinny zyskać na wartości dzięki ożywieniu cen kamieni szlachetnych.

Krynicki Recykling, spółka zajmująca się recyklingiem szkła, uruchomiła w Wyszkowie instalację technologiczną do uzdatniania stłuczki szklanej opakowaniowej oraz samochodowej. W poniedziałek wracający na rynki inwestorzy obserwować będą spadek wartości złotego i wzrost rentowności polskich obligacji - uważają eksperci. Analitycy biura "Reflex" przewidują, że w przyszłym tygodniu ceny benzyny i oleju napędowego spadną, a autogazu wzrosną. Eksperci e-petrol prognozują stabilizację cen.- Nawet sto milionów złotych stracił Skarb Państwa w wyniku działań zorganizowanej grupy przestępczej, która handlowała kartami prepaidowymi do telefonów komórkowych. Do tej pory zatrzymano 28 podejrzanych o udział w tym procederze - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka krakowskiej prokuratury okręgowej Bogusława Marcinkowska. Inżynier Francis Le Bras pracuje dla France Telecom od 20 lat. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim - jak mówi jego lekarz, z powodu braku jakiegokolwiek zajęcia. Korporacja odsunęła go na boczny tor trzy lata temu, gdy dział, w którym był zatrudniony, przeszedł restrukturyzację. Francisowi przydzielono pracę, która nie ma nic wspólnego z jego kwalifikacjami. Spadają kontrakty na amerykańskie indeksy, choć jeszcze przed południem notowano wzrosty - podają maklerzy.

Ze wstępnych obliczeń dokonanych przez NBP wynika, że wartość przelewów płynących do kraju od Polaków mieszkających za granicą spadła w minionych roku o jedną piątą - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Minister finansów Jacek Rostowski, odbierając nagrodę "The Banker", podziękował swoim kolegom w rządzie za zrozumienie potrzeby zmniejszenia wydatków państwa w czasie kryzysu. Rządy innych państw zwiększały je wtedy dla pobudzenia gospodarki. Od 1 stycznia 2010 r. przeciętny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w przedsiębiorstwach państwowych będzie negocjowany między pracodawcami a związkami zawodowymi. Wynika to z zaakceptowanej w czwartek przez Senat ustawy o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń.

Przedstawiamy obszerny raport dotyczący największych i najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw świata. Na liście "Forbes Global 2000" znajdują się największe i najpotężniejsze spółki giełdowe na świecie. Przetasowania tych międzynarodowych gigantów odbywają się na ogół w tempie, w jakim poruszają się lodowce, choć czasami - tak jak w niestabilnym ostatnio sektorze finansowym - mogą być bardziej raptowne. Dell, amerykański producent sprzętu komputerowego, opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał roku, z których wynika iż spadek zysku względem analogicznego okresu roku ubiegłego wyniósł 23 proc. Eksperci Ministerstwa Gospodarki spodziewają się, że w kolejnych kwartałach dynamika wzrostu PKB nie spadnie poniżej 1% r/r, wynika z komunikatu resortu.Wielka niespodzianka na amerykańskim rynku samochodowym - General Motors utracił tam palmę pierwszeństwa na rzecz Forda. W lutym br. Ford sprzedał 142285 pojazdów, podczas gdy General Motors "tylko" 141951. Spółka Olympic Entertainment Group (OEG), estoński operator kasyn notowany w Warszawie, miała 107,55 mln EEK skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej z działalności kontynuowanej w IV kw. 2009 roku wobec 266,02 mln EEK straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Ostatni tydzień kwietnia warszawska giełda ma szanse rozpocząć od wzrostów. Pozytywny wpływ na nastroje będą przede wszystkim miały dzisiejsze wzrosty na azjatyckich parkietach (Nikkei +2,2 proc.), wpisujące się w piątkową zwyżkę na Wall Street (S&P500 0,7 proc.; DJIA 0,6 proc.).

Włoska gazeta nie ukrywa zachwytu dla sytuacji polskiej gospodarki i finansów


Panującej w Europie recesji oparła się tylko Polska - uważa dziennik włoskich przemysłowców "Il Sole-24 Ore". W reportażu z Warszawy gazeta nie ukrywa zachwytu dla sytuacji polskiej gospodarki i finansów, które oparły się globalnemu kryzysowi.

Wciąż spora niepewność na rynku walutowym


Dzisiejsza sesja na rynku złotego przyniosła odreagowanie w notowaniach polskiej waluty. Kurs EUR/PLN osiągnął dziś minimum na poziomie 3,9820, zniżkując o ponad 10 groszy w porównaniu z poziomami obserwowanymi nad ranem w czasie notowań w Azji.

Rynek na wysokich obrotach


Wtorkowa sesja rozpoczęła się od aktywnego działania kupujących, które zaowocowało dotarciem indeksu WIG20 do poziomu niemal 2590 punktów. Dalsza faza sesji, mimo iż towarzyszyły jej dosyć wysokie obroty, cechowała się znikomą zmiennością.

UOKiK ukarał dostawców internetu


Dwóch lokalnych dostawców usług internetowych ze Śląska ukarał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za stosowanie w umowach z klientami niedozwolonych - niekorzystnych dla nich - klauzul.

Antofagasta notuje spadek zysków


Kopalnia Antofagasta opublikowała słabsze od prognoz wyniki finansowe za I półrocze 2009 roku.

Polpharma i Adamed złożyły oferty na Polfę Warszawa


Polpharma i Adamed złożyły ostateczne oferty na zakup Polfy Warszawa - poinformował w komunikacie prasowym Polski Holding Farmaceutyczny, który jest głównym akcjonariuszem Polfy.

Marki, które zawiodły zaufanie klientów


Akio Toyoda, prezes Toyota Motor, stanął przed kongresową Komisją do Spraw Nadzoru i Reform Rządowych, wygłaszając przeprosiny, które - jak ma nadzieję - poprawią wizerunek jego firmy wśród klientów.

Action liczy na 20 proc. wzrost przychodów w '10


Action liczy, że w 2010 roku przychody grupy wzrosną o około 20 proc. w stosunku do wyniku uzyskanego w 2009 roku, kiedy szacunkowe przychody wyniosły niecałe 2 mld zł - poinformował na poniedziałkowej konferencji Piotr Bieliński, prezes spółki.

Sesja na GPW wystartuje z ośrodka zapasowego


Po pechowym 13. sierpnia piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie wystartuje z ośrodka zapasowego. Wczoraj wysiadło zasilanie i warszawska giełda stanęła na ponad trzy godziny. Po awarii w budynku przy Książęcej GPW przełączyła się na system awaryjny.

Toyota: wróćcie do nas


Programy lojalnościowe i wydłużenie gwarancji - to sposób, w jaki Toyota chce walczyć o odzyskanie klientów i ich zaufania - po tym, jak ogłosiła globalną akcję naprawy ponad 8,5 miliona samochodów. Problemy między innymi z pedałami gazu i hamulca mocno nadwyrężyły sprzedaż koncernu, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Dalsze spadki notowań EUR/USD


Do południa dzisiejszej sesji, na światowym rynku walutowym kurs głównej pary EUR/USD poruszał się w przedziale 1,4800-1,4920. Pod koniec sesji azjatyckiej wydawało się, iż po wczorajszym spadku eurodolara nastąpi odreagowanie.

Exatel miał po III kw. '09 26,2 mln zł zysku netto


Operator telekomunikacyjny Exatel zanotował narastająco po trzech kwartałach 2009 roku 26,2 mln zł zysku netto wobec 5,3 mln zł w takim samym okresie 2008 roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Korzystniejsze warunki dla oszczędzających regularnie 


Zniżki w opłatach manipulacyjnych, elastyczność w zakresie wpłat czy obniżone progi „wejścia” – takie są korzyści z uczestnictwa w programach  systematycznego oszczędzania przygotowanych przez TFI. Nie wszystkie oferty są jednak atrakcyjne pod względem liczby dostępnych funduszy inwestycyjnych czy możliwości zmiany strategii inwestycyjnej – wynika z analizy Expandera – Niezależnego Doradcy Finansowego przygotowanej z okazji kończącego się Światowego Tygodnia Oszczędzania

Ćwierć miliona sprzedanych aut


Branża motoryzacyjna w Polsce delikatnie odczuła skutki finansowego kryzysu. Od stycznia do końca sierpnia tego roku w Polsce sprzedano 242 515 nowych samochodów osobowych. To tylko o 3,22 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - informuje instytut Samar, monitorujący rynek.

ONZ: ponad 50 krajów wyznaczyło cele ws. redukcji emisji gazów


Ponad 50 krajów odpowiedzialnych za prawie 80 proc. światowych emisji gazów cieplarnianych wyznaczyło sobie narodowe cele dotyczące ograniczeń tych emisji w walce z globalnym ociepleniem - poinformowała w poniedziałek ONZ. Nie podano żadnych liczbowych danych dotyczących tych deklaracji.

Dla Polaków najważniejsza jest walka z korupcją


Walka z korupcją to kwestia, którą - według sondażu, przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" - politycy powinni się zająć w pierwszej kolejności. Sprawę tą na pierwszym miejscu postawiła prawie jedna trzecia ankietowanych - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

W 2010 roku nie będzie podwyżki składki zdrowotnej


W 2010 roku rząd nie przewiduje podwyżki składki zdrowotnej - poinformował premier Donald Tusk.

Inwestorzy pozostają ostrożni


Podczas wczorajszej sesji giełdy na Wall Street wielokrotnie przekraczały poziomy poprzedniego zamknięcia, kończąc ostatecznie dzień bez większych zmian. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,11%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,26%.

Boni: dynamika PKB w I kw. '10 niższa niż w IV kw. '09


Dynamika PKB w I kwartale tego roku będzie niższa niż odnotowana w IV kwartale roku 2009 - uważa Michał Boni, minister i szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera.

CP Energia i KRI zrezygnowały z planów fuzji


CP Energia i spółka KRI zrezygnowały z planów fuzji, gdyż obie strony nie zdołały ustalić parametrów tej transakcji - poinformowała CP Energia w komunikacie prasowym.

Dalszy wzrost wskaźnika zaufania we francuskim biznesie


Wskaźnik zaufania we francuskim biznesie wzrósł w październiku do 95 pkt z 93 pkt we wrześniu - poinformował w poniedziałek w komunikacie Bank Francji.

Byki nie myślą o zejściu ze sceny


W warszawskim parkiecie trwa wyrównana walka o dominację na rynku. Strona popytowa z silnym akcentem przypomina o sobie i nie daje za przegraną. Obecnie inwestorzy handlujący na zwyżkę indeksów musza zmierzyć się z psychologiczną barierą na wysokości 2600pkt.

Kompania Węglowa połączy kopalnie "Knurów" i "Szczygłowice"


Z początkiem lutego sąsiadujące ze sobą kopalnie "Knurów" i "Szczygłowice" zostaną połączone. Tym samym liczba kopalń największej górniczej spółki - Kompanii Węglowej (KW) - zmniejszy się do 15. Nikt nie straci pracy - wynika z informacji spółki.

Unia chce dawać mniej na polskie drogi i rolników


Gońmy Europę póki możemy, bo z unijnego budżetu 2014-2020 możemy dostać mniej na ten cel, jeśli państwa członkowskie zaakceptują proponowane przez Komisję Europejską zmiany. Bruksela chce przeznaczać mniej pieniędzy na politykę rolną i regionalną, a więcej na innowacyjność, czy walkę ze zmianami klimatycznymi.

Izba Reprezentantów USA przyjęła plan reformy służby zdrowia


Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła w nocy z soboty na niedzielę plan reformy służby zdrowia, postulowany przez prezydenta USA Baracka Obamę. Reforma ma kosztować 871 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat.

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.