Używane. Prestiż na ropę


Amerykanie z magazynu "Forbes" przedstawili najnowszą, tegoroczną listę najdroższych samochodów świata. Pod uwagę brano wyłącznie pojazdy dopuszczone do normalnego ruchu i pochodzące z normalnej produkcji.

Robert Kubica z Renault zajął ósme miejscu w wyścigu o Grand Prix Hiszpanii, piątej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. Rządy wielu wysokorozwiniętych krajów coraz poważniej podchodzą do kwestii promowania pojazdów z napędem elektrycznym. Wygląda na to, że Citroen staje się mistrzem w budowaniu najbardziej "odjazdowych" samochodów koncepcyjnych.Od 2012 roku kierowcy w Holandii będą płacić podatek od każdego kilometra na drodze, nie będą natomiast płacić rocznego podatku drogowego ani podatku od kupna nowego samochodu. Za każdym razem, kiedy producent prezentuje nową generację jakiegoś modelu, stara się wszystkich przekonać, iż dokonał rewolucji. Osiem osób zamarzniętych, ponad 21 tysięcy domów bez prądu, trudne warunki na drogach, na których zalega błoto pośniegowe i rozjeżdżony śnie - zima nie daje za wygraną.

Mistrz świata Formuły 1 w sezonie 2007, były kierowca Ferrari Kimi Raikkonen, z którym włoski zespół rozwiązał kontrakt, przygotowuje się we Francji do startu w 45. Arctic Lapland Rally, pierwszej eliminacji mistrzostw Finlandii (28-30 stycznia).

Operator płatnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków, spółka Stalexport Transroute Autostrada, ma przeprosić za ograniczenie wolności Mariusza Frasa, który w 2007 r. odmówił uiszczenia części opłaty za przejazd, skarżąc się na jakość drogi. Seria kolizji znacząco utrudniła w piątek rano ruch na katowickim odcinku autostrady A4 w kierunku Krakowa.

Importerzy mogli odtrąbić sukces. Wg najnowszych danych, w ubiegłym roku sprzedano w Polsce nieco ponad 320 tysięcy nowych samochodów. Policja apeluje do motocyklistów o rozwagę i ostrożność. Od początku marca, czyli rozpoczęcia sezonu motocyklowego, zginęło w wypadkach 26 motocyklistów - wynika z danych Komendy Głównej Policji. W fabryce w Bielsku-Białej Fiat chce produkować wszystkie silniki do swoich samochodów średnio i małolitrażowych - takie plany koncernu ujawniła w środę "La Repubblica". Oznacza to, że Fiat zamierza zwiększyć rangę polskiego zakładu.Nyscy policjanci zatrzymali obywatela Wietnamu, pędził swoim audi A6 z prędkością 218 km/h. Samochody elektryczne wciąż uznawane są jeszcze za drogowe dziwolągi, ale wkrótce sytuacja ta ulegnie zmianie. Nad upowszechnieniem tego typu napędu od dłuższego czasu usilnie pracują Japończycy i Francuzi. Dziesięciu Włochów wróciło do kraju z koła podbiegunowego taksówką, ponieważ z powodu paraliżu ruchu lotniczego nie mieli oni jak wydostać się z Norwegii. Szacuje się, że rachunek za kurs do Mediolanu mógł wynieść nawet 14 tysięcy euro.

Niemal połowa dróg do remontu


Ministerstwo Infrastruktury przekonuje, że 60 proc. dróg krajowych, którymi zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), jest w zadowalającym stanie technicznym.

Zobacz co Kubica napisał na kasku!


Robert Kubica (BMW-Sauber) zajął dziesiąte miejsce w wyścigu o Grand Prix Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zamykającym sezon Formuły 1.

Formuła 1 na start!


W weekend Robert Kubica zadebiutuje w barwach teamu Renault i jako jeden z 24 kierowców rozpocznie rywalizację o mistrzostwo świata Formuły 1.

Nie tylko autostrady


Łódzki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uzyskał decyzję środowiskową dla drogi ekspresowej S-8 na odcinku Węzeł Walichnowy - Węzeł Wrocław (skrzyżowanie z autostradą A-1 na południu od Łodzi).

Buraki (głośno) słuchają muzyki!


Hej Poboczem! Chciałbym podzielić się z wami pewnymi przemyśleniami. W ranking zachowań kierowców, które działają na nerwy pozostałym użytkownikom dróg, bardzo głośne słuchanie muzyki przy opuszczonych szybach zajęłoby czołowe miejsce. (*)

Toyota zapłaci karę?


Japoński koncern samochodowy Toyota, który w listopadzie ogłosił, że wycofuje się z Formuły 1, prawdopodobnie będzie musiał z tego tytułu zapłacić około 40 milionów euro odszkodowania do kasy Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

Trzeźwy na drodze


W poniedziałek rusza kampania warszawskiego Ratusza "Trzeźwy na drodze", promująca trzeźwość wśród uczestników ruchu drogowego.

Zastrzelił kierowcę pługa!


Komitet Śledczy przy Prokuraturze Moskwy oskarżył w czwartek podpułkownika milicji Anatolija Maurina o zastrzelenie na ulicy kierowcy pługa śnieżnego.

Nie tylko Polacy piją...


Policja w mieście Norderstedt w Szlezwiku-Holsztynie, na północy Niemiec, podjęła w środę wieczorem interwencję wobec 43-letniej kobiety, która kierowała samochodem, mając we krwi ponad cztery promile alkoholu.

Drogi? Po co komu drogi?


Motoryzacja jest jednym z najważniejszych motorów cywilizacyjnych, a tym samym gospodarczych.

Priorytet: fotoradary


Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje Program Uspokojenia Ruchu. Pisany właśnie tak, dużymi literami, więc sprawa jest naprawdę poważna.

Takie jest nowe A8!


Audi długo kazało czekać swoim fanom na kolejne wcielenie flagowej limuzyny z Ingolstadt.

Kubica ucina spekulacje


Robert Kubica uciął najświeższe spekulacje na temat jego odejścia do Ferrari. Wyjaśnił, że obecny sezon Formuły 1 niedawno się rozpoczął i jest jeszcze za wcześnie, by myśleć o ewentualnej zmianie zespołu. "Na razie jestem szczęśliwy w Renault" - podkreślił.

Juke zobaczysz wieczorem


Klienci są coraz wybredniejsi. Z każdym rokiem przybywa kierowców, którym marzy się samochód, jakim można by bez obaw wybrać się na wycieczkę do lasu czy na grzyby.

Bezpieczna prędkość czy bezpieczny przejazd?


Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje Program Uspokojenia Ruchu. Pisany właśnie tak, dużymi literami, więc sprawa jest naprawdę poważna.

Nowa najtańsza honda


Na salonie w... New Delhi Honda pokazała prototyp nowego małego samochodu.

Opel poradzi sobie sam


Opel wycofuje wszystkie wnioski o gwarancje kredytowe państw europejskich - poinformował w środę w Ruesselsheim zarząd spółki. Jej prezes Nick Reilly zapewnił, że plany restrukturyzacji nie ulegną zmianie.

Polak oddał części i klucze


Jakub Przygoński zajął ostatecznie 11. miejsce na siódmym etapie 32. Rajdu Dakar prowadzącym z Iquique do Antofagasty w Chile o długości 641 km w tym 600 km odcinka specjalnego.

Włoska panda pod referendum


Cztery włoskie związki zawodowe podpisały we wtorek z dyrekcją Fiata porozumienie w sprawie przyszłości fabryki pod Neapolem, gdzie w przyszłym roku zostanie przeniesiona z Polski produkcja nowej pandy.

Byle czym, byle dalej...


To co można spotkać na afgańskich drogach nieraz wprawić może w zdumienie.

Kierowcy (n)a telefon


Kilkanaście lat temu Polacy wracający z wycieczek do Europy Zachodniej, z wypiekami na twarzy opisywali małe urządzenia zwane potocznie telefonami komórkowymi, bez których większość mieszkańców zachodnich rubieży naszego kontynentu nie była w stanie się obejść.

Stalexport nie do ruszenia?


Koncesjonariusz płatnej autostrady Kraków-Katowice chce zapobiec zmianie tajnego aneksu do umowy koncesyjnej. W nowym aneksie przeszkadzają mu zapisy, które mają chronić interesy Skarbu Państwa, a przede wszystkim kierowców.

Outlander jak ciężarówka


U dilerów Mitsubishi pojawił się outlander 2.4 MIVEC i 2.2 DID z homologacją ciężarową na 5 osób, co pozwala odliczyć 100% podatku VAT.

Wizerunek Toyoty legł w gruzach?


- Panie kierowniku, traktor się zepsuł! - Jak to, "traktor się zepsuł"? Cały traktor się zepsuł? - Nie, no koło się zepsuło. - No to mówcie dokładnie, że koło się zepsuło a nie szerzycie defe(k)tym!

Dobre wieści dla Kubicy!


Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) wprowadziła kilka zmian w regulaminach, które będą obowiązywały w przyszłorocznych zawodach Formuły 1.

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.