USD/JPY - wykres dzienny


27/01/2010 -USD/JPY - Wykres zmian cen pary USD/JPY, którego wersję dzienną przedstawiono, wykazuje ostatnio wyraźną kontynuację trendu spadkowego, który ma miejsce od kwietnia 2009 roku.

PKO BP pod koniec 2009 roku prowadził ponad 662 tys. kont oszczędnościowych w złotych, na których zgromadzonych było przeszło 10 mld zł - poinformował bank we wtorkowym komunikacie. PBG zakłada, że wszystkie wyniki finansowe będą w 2010 roku lepsze od tych uzyskanych w 2009 roku. Grupa PBG chce aby w ciągu 5-6 lat PBG Dom stał się jednym z największych deweloperów w kraju z przychodami rzędu 1 mld zł - poinformował dziennikarzy Jerzy Wiśniewski, prezes PBG. 80 milionów 200 tysięcy euro - tyle wynosi kolejna, najwyższa obecnie na świecie kumulacja we włoskiej grze liczbowej Superenalotto przed sobotnim losowaniem. Główna wygrana osiągnęła taki pułap zaledwie dwa miesiące po tym, gdy we Włoszech ktoś wygrał rekordową sumę 148 milionów euro.Po wczorajszej przecenie, pogłębionej w końcówce sesji słabymi danymi z amerykańskiego rynku nieruchomości, znaleźliśmy się blisko minimalnych poziomów obserwowanych w czerwcu. Otwarcie dzisiejszej sesji, pomimo wyższych poziomów od zamknięcia w środę, nie było zapowiedzią odbicia. Budowlana spółka Intakus, która przeprowadza obecnie ofertę publiczną, liczy że uda się jej wejść na warszawski parkiet na przełomie tego i przyszłego roku. Firma już zapowiada kolejne emisje przy okazji realizacji dużych projektów budowlanych - poinformował Jarosław Ślipek, prezes spółki. BNP Paribas przewiduje dalszą interwencję banku centralnego na polskim rynku walutowym. W opinii analityków banku, NBP uświadomił sobie, iż jedynym powodem umocnienia złotego w ostatnich miesiącach jest napływ kapitału spekulacyjnego.

Urząd Komunikacji Elektronicznej otrzymał od Telekomunikacji Polskiej nową wersję "Karty Równoważności", która ma uwzględniać uwagi operatorów alternatywnych - podał UKE w komunikacie.

Amerykański dolar jest najtańszy od roku. Kosztuje niemal tyle samo co, zwykle znacznie tańszy, frank szwajcarski. Rano za amerykańską walutę trzeba było zapłacić 2,8 złotego. Dzięki tak taniemu dolarowi możemy trochę zaoszczędzić na świątecznych wydatkach. Amerykański gigant branży spożywczej Kraft Foods przejął brytyjskiego producenta słodyczy Cadbury. Transakcję przypieczętowali akcjonariusze Cadbury, wyrażając na nią zgodę w głosowaniu. Decyzja oznacza też, że Cadbury będzie musiało sprzedać naszego Wedla.

Central European Pharmaceutical Distribution, detaliczna spółka Polskiej Grupy Farmaceutycznej, dokupiła 49,9 proc. w UAB Nacionaline Farmacijos Grupe za 24,5 mln euro - podała spółka w komunikacie. Sąd na FLorydzie nakazał koncernowy tytoniowemu Philip Morris, właścicielowi m. in. marki Marlboro, wypłatę 300 mln dol. odszkodowania byłej palaczce Cindy Naugle. Jest to najwyższe tego typu odszkodowanie. Sprzedaż komputerów w Polsce w III kw. br. wyniosła ponad 803 tys. szt., podała firma analityczna IDC Polska. Oznacza to spadek o 18% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Analitycy oceniają, że również ostatnie trzy miesiące roku przyniosą spadek sprzedaży liczonej rok do roku, ale będzie on niższy niż w poprzednich kwartałach.Agroma, zajmująca się dystrybucją specjalistycznego sprzętu ogrodniczego i rolniczego, liczy, że uda jej się przenieść notowania z rynku NewConnect na giełdę po jesiennej emisji akcji - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki Piotr Staszewski. Za benzynę i olej napędowy będziemy płacić co najmniej o 20 gr więcej. Część tej podwyżki szykuje nam Unia Europejska, a część nasz resort finansów - akcentuje "Dziennik Gazeta Prawna". Sieci zagraniczne szybko umacniają swoje pozycje na polskim rynku detalicznej sprzedaży paliw i konsekwentnie zyskują kosztem polskich koncernów.

KBC Securities podwyższył rekomendację dla BZ WBK do "kupuj"


Analitycy KBC Securities w raporcie z 13 listopada podwyższyli rekomendację dla BZ WBK do "kupuj" z "trzymaj", podnosząc cenę docelową jednej akcji banku o 15,9 proc. do 203,7 zł.

MSP sprzedało akcje warszawskiej spółki Baltona


Ministerstwo Skarbu Państwa sprzedało należące do niego akcje Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona w Warszawie na rzecz spółki "Culex" z Warszawy, za ponad 6,1 mln zł - poinformował resort skarbu.

Dolar zyskuje przy lepszych danych


Wtorek należał do dolara. Amerykańska waluta zyskiwała na sile względem swych konkurentów. Indeksy giełdowe obniżyły swoją wartość. Opublikowane dane makroekonomiczne, choć dobre, nie zmniejszyły awersji do ryzyka.

Polska nie korzysta z pieniędzy MFW


Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez MFW w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z cotygodniowego raportu na temat działalności finansowej MFW.

Fundusze: aktywnie wcale nie znaczy lepiej


Stopy zwrotu funduszy aktywnej alokacji nie odbiegają zanadto w żadną stronę od wyników funduszy zrównoważonych.

Ecuador probes Chevron bribe charge against judge


Ecuadorean authorities said on Tuesday they were looking into accusations by Chevron that the judge involved in a $27 billion environmental lawsuit against the U.S. petroleum company is guilty of misconduct and involvement in a bribery scheme.

Chaos transportowy i zamknięte szkoły z powodu zimy


Opóźnienia rejsów lotniczych, pociągów oraz w transporcie drogowym, a także wiele zamkniętych szkół w Szkocji - to efekt srogiej zimy panującej we wtorek w Wielkiej Brytanii. Prognozy na noc z wtorku na środę przewidują opady od 10 do 25 cm śniegu w niektórych częściach kraju.

Na Wall Street indeksy kończą dzień na plusie


Przez większą część piątkowej sesji na Wall Street utrzymywały się spadki, chwilami dosyć mocne, ale ostatnia godzina handlu przyniosła odwrócenie nastrojów, szybkie odrabianie strat i w efekcie główne indeksy zakończyły dzień na plusach, a Dow Jones obronił poziom 10 000 punktów.

"Planowe" osłabienie


Mimo tego, że odczyty PKB za III kwartał w Niemczech i Francji rozczarowały, rynki akcji na Starym Kontynencie w początkach ostatniej sesji tego tygodnia trzymają się mocno. Nasz dość wiernie je naśladuje. Jeśli wziąć poprawkę na wczorajsze silniejsze od nich zachowanie, to dzisiejsze gorsze zachowanie wyrównuje bilans.

Rządowy Grad ofert w Londynie


Na spotkanie z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych do Londynu wybrał się minister skarbu Aleksander Grad. Celem wizyty jest promocja oferty prywatyzacyjnej spółek Skarbu Państwa.

Tranzyt rosyjskiego gazu do Europy bez zakłóceń


Tranzyt rosyjskiego gazu przez Białoruś do Europy przebiega bez zakłóceń i w sposób przewidziany, mimo ograniczenia dostaw dla Białorusi - powiadomiła w poniedziałek rzeczniczka ministerstwa energetyki w Mińsku Ludmiła Ziankowicz.

Ipsos: wskaźnik optymizmu konsumentów spadł o 2,33 pkt do 90,8 pkt w marcu


Wskaźnik optymizmu konsumentów (WOK) spadł o 2,33 pkt do poziomu 90,8 pkt w marcu, podał instytut badawczy Ipsos w komunikacie w poniedziałek. Wskaźnik klimatu gospodarczego spadł o 3,14 pkt do 81,5 pkt.

KBC Securities obniżył rekomendację dla EM&F


Analitycy KBC Securities, w raporcie z 12 maja, obniżyli rekomendację dla Empik Media&Fashion do "trzymaj" z kupuj" oraz podwyższyli cenę docelową o 9 proc., do 18 zł.

Grecja: protestujący zaatakowali banki


Grecka policja starła się z demonstrantami, którzy zaatakowali banki, sklepy i instytucje finansowe w Salonikach. Tymczasem Unia Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy zdecydowały o wsparciu tego kraju pożyczkami w wysokości od 100 do 120 miliardów euro.

MRR: pula pieniędzy na e-biznes nie będzie zwiększana


Pula pieniędzy na e-biznes nie będzie zwiększana, a firmy które nie otrzymały unijnego dofinansowania w październikowym naborze wniosków będą mogły wystąpić o nie ponownie - powiedziała we wtorek dziennikarzom Anita Wesołowska z resortu rozwoju regionalnego.

MFW trzyma rękę na pulsie


Międzynarodowy Fundusz Walutowy jest gotowy udzielić wsparcia Grecji, jeśli kraj ten o nią poprosi. Jest jednak możliwe, że pomoc ta nie będzie potrzebna - powiedział dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn w poniedziałek w trakcie wizyty w Warszawie.

TP razem z Play zawalczą o nowe częstotliwości


Telekomunikacja Polska SA chce razem z P4, operatorem sieci komórkowej Play, założyć spółkę, która wystartowałaby w przetargu na częstotliwości 2,6 GHz, umożliwiających zaoferowanie usług szybkiego internetu w technologii LTE - wynika z wypowiedzi Wojciecha Jabczyńskiego, rzecznika TP SA.

Policja doniesie gdzie jeździsz służbowym autem


Użytkowniku samochodu służbowego - uważaj gdzie i po co jedziesz. Jeśli zostaniesz zatrzymani podczas jazdy samochodem "dla celów prywatnych", policjanci poinformują o tym urząd skarbowy, a ten opodatkuje taki kurs. M.in. takie nowości znajdują się projekcie nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych oraz o VAT.

Plaza Centers sprzedał inwestorom instytucjonalnym 14,5 mln akcji własnych


Plaza Centers, deweloper specjalizujący się w centrach handlowych, sprzedał polskim inwestorom instytucjonalnym 14,5 mln akcji własnych po 6,5 zł (141 pensów) za sztukę - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

AIB pozbywa się "dojnej krowy"


Brak wystarczających zabezpieczeń zmusił irlandzki bank AIB do wystawienia BZ WBK na sprzedaż. Niedawno opuszczenie polskiego rynku bank ten postrzegał jako pozbywanie się dojnej krowy.

PGE planuje emisję euroobligacji w II połowie 2010 r.


Polska Grupa Energetyczna planuje przeprowadzić emisję euroobligacji w drugiej połowie 2010 roku - poinformował Wojciech Topolnicki, wiceprezes PGE.

60 tys. zł nagród dla Rosoła


W ciągu 15 miesięcy swej pracy w resorcie sportu Marcin Rosół dostał, prócz pensji, 60 tys. zł nagród, donosi "Rzeczpospolita".

Sierpniowa górka jak magnes


Przebicie sierpniowego szczytu przez WIG nie okazuje się na razie przełomowe dla rozwoju wypadków na naszej giełdzie. Wczoraj co prawda rynek poszedł w górę, ale stało się tak dopiero w samej końcówce sesji, a przez większość dnia niewiele się działo.

Wielka Brytania: Cięcia wydatków, świadczeń socjalnych, wyższy VAT


W ramach zabiegów o redukcję deficytu wydatków publicznych brytyjski minister finansów George Osborne ogłosił cięcia świadczeń socjalnych, a także nowe podatki, w tym wyższą stawkę VAT. Zmniejszą się też wydatki rządu.

Giełda i złoty straszą


To co rosło musi spaść - to banalne stwierdzenie pasuje jak ulał do tego, co od początku tygodnia dzieje się na polskiej giełdzie i na złotym. Polskie akcje i waluta w środę już kolejny dzień traciły na wartości. Analitycy wskazują jednak, że nie ma powodów do paniki, bo to co się dzieje to naturalna kolej rzeczy - korekta następująca po wzroście.

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.