Ponad 128 mln zł na inwestycje w mazowieckich szpitalach


Ponad 128 mln zł zaplanowano w tegorocznym budżecie województwa mazowieckiego na inwestycje w placówkach służby zdrowia. Największe modernizacje czekają Szpital Bródnowski i Międzyleski Szpital Specjalistyczny - poinformował marszałek województwa Adam Struzik.

MasterCard o blisko 50 proc. obniżył bankomatową opłatę międzybankową. Spodziewana jest podobna decyzja Visy. Uderzy to w niezależnych operatorów bankomatów i pośrednio w klientów banków - informuje "Gazeta Wyborcza". Strategia operatora logistycznego PEKAES na lata 2010-2012 zakłada średnioroczny wzrost przychodów grupy na poziomie 12,5 proc. Strategia zakłada koncentrację działalności grupy w sferze wytwarzania i sprzedaży usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych (TSL) - poinformował na konferencji prasowej prezes Jacek Machocki. Zapewne nie takiego scenariuszu spodziewali się orędownicy planu pomocowego dla Grecji.Przedostatnia sesja na rynku eurodolara wprowadziła sporo zamieszania. Jednak zwrócić uwagę, że do obserwowanych wahań kursowych należy podejść z rozwagą i pewnym dystansem. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapewnił w środę, że jest gotów na "kryzys w Europie", by bronić wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej, której Francja jest największą beneficjentką. Pekin będzie powoli reformować mechanizm kursu juana - zapowiedział prezydent Chin otwierając drugi w historii chińsko-amerykański Szczyt Dialogu Strategicznego i Gospodarczego.

Biżuteria, telewizory, komputery - te rzeczy najczęściej padają łupom złodziei. Jak się jednak okazuje, coraz częściej kradzione są także dobre alkohole, drogie kremy czy markowe ubrania. Zdarzają się jednak także bardziej nietuzinkowe łupy. Np. mięso, stary taboret czy... toi-toie.

Po dwóch latach rządów PO-PSL sytuacja na rynku pracy jest trudna - oceniają eksperci. Dzieje się tak nie bez przyczyny - podkreśla Andrzej Sadowski z Centrum imienia Adama Smitha. Ministerstwo Sportu i Turystyki chce, żeby biura podróży organizujące zagraniczne wycieczki miały zabezpieczenie finansowe na wypadek, gdyby nie zorganizowały powrotu turystów do kraju. W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o usługach turystycznych, która wprowadza taką regulację.

Walt Disney Co. przejmie nowojorskie wydawnictwo Marvel Entertainment Inc. za 4 mld USD w akcjach i gotówce. Hulk, Iron Man i Spider-Man znajdą się w ten sposób w stajni Disneya. Słynny polski bokser Dariusz "Tiger" Michalczewski ma pretensje do firmy FoodCare, że wprowadza napój konkurencyjny dla tigera. Mamy do tego prawo — odpowiada firma. N-gine to nowy napój energetyczny, który na swoim stroju promował będzie Robert Kubica - pisze "Puls Biznesu". Radykalny eksperyment - tak prof. Stanisław Gomułka określa zaproponowaną we wtorek przez rząd częściową likwidację hazardu. Jego zdaniem, spowoduje to powstanie nielegalnego rynku.10 tysięcy gotowych mieszkań czeka w Polsce na chętnych - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". Analitycy z firmy doradczej redNet Consulting twierdzą, że liczba ukończonych mieszkań jest najwyższa w historii. Miasta Lublin i Poznań, gminy Bolesławiec oraz Komorniki, a także powiat policki zostały uhonorowane w poniedziałek przez ministra środowiska Macieja Nowickiego tytułem "Lider Polskiej Ekologii". Jest on przyznawany m.in. za działania na rzecz ochrony środowiska. Amerykańscy naukowcy opracowali nową metodę produkcji biopaliw z rolniczych odpadów. Technologia może okazać się tania i przyjazna dla środowiska, dowodzą eksperci na łamach najnowszego numeru tygodnika Science.

DM AmerBrokers wycenia akcję PGE na 24,7 zł


Analitycy DM AmerBrokers, w raporcie z 16 października, wyceniają akcję Polskiej Grupy Energetycznej na 24,7 zł.

Energomontaż Południe liczy na 20-proc. wzrost przychodów


Energomontaż Południe liczy, że w 2010 roku jego przychody wzrosną o 20 proc. zarówno na poziomie jednostkowym, jak i całej grupy kapitałowej. Spółka chce sprzedać część mieszkań na osiedlu w Katowicach za 40 mln zł - poinformował prezes spółki Andrzej Hołda.

De Beers Taps Shareholders For $1 Billion After Rough Year


De Beers SA's shareholders have agreed to invest $1 billion so the diamond producer can cut debt after a year in which gem sales slumped in response to weak global demand for luxury items.

WIG20 jak Feniks z popiołów


Wczorajsza panika w Europie i USA dla wielu, szczególnie niedoświadczonych inwestorów, zwiastowała potencjalny armagedon na GPW w dniu dzisiejszym. Doświadczeni inwestorzy próbowali jednak dyskontować ewentualne odbicie na giełdach i nasz rynek otworzył się zdecydowanie na plusie.

KBC nadal rekomenduje ‘trzymaj’ Banku Millenium, wycena obniżona do 3,93 zł


Analitycy KBC Securities podtrzymali swoją rekomendację "trzymaj" dla Banku Millenium jednocześnie obniżając wycenę jednej akcji do 3,93 zł wobec 4,11 zł poprzednio, wynika z raportu datowanego na 8 lutego i odtajnionego w poniedziałek.

Czyżby zapowiedź większego odreagowania?


Dzisiejszy dzień można zaliczyć do niezwykle spokojnych i jak widać spokój dobrze oddziałuje na kurs EUR/USD - wspólna waluta wybiła się z konsolidacji w przedziale 1.19 - 1.20, w której pozostawała od poniedziałku.

Fitch obniżył perspektywę ratingu dla B. Millennium do negatywnej; potwierdził ratingi


Fitch Ratings obniżył perspektywę ratingu podmiotu dla Banku Millennium do negatywnej ze stabilnej. Jednocześnie wszystkie ratingi dla Banku Millennium zostały potwierdzone: rating podmiotu na poziomie A, rating krótkoterminowy na poziomie F1, rating indywidualny na poziomie C/D i rating wsparcia na poziomie 1 - podał Fitch w komunikacie.

US STOCKS-Wall St climbs on China rebound, Philly Fed data


U.S. stocks rose on Thursday after a rebound in Chinese equities and a surprising expansion in U.S. regional manufacturing offset weekly jobless claims that increased for a second week.

Zaskakująca determinacja polskich firm


Determinacja dużych przedsiębiorstw w integracji walutowej jest zaskakująca. Dla euro zniosą wiele. Pięciu na sześciu prezesów zrzeszonych w Polskiej Radzie Biznesu, dla unijnej waluty zgodziłoby się na powrót kryzysu - informuje "Puls Biznesu".

GIP przypomina o zasadach bezpieczeństwa pracy zimą


Odśnieżanie dachów, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas prowadzonych zimą prac budowlanych, zapewnienie ciepłej odzieży i posiłków regenerujących osobom pracującym na zewnątrz - o tym powinni pamiętać pracodawcy w okresie zimowym.

Tesco już sprzedaje wielkanocne jajka z czekolady


Supermarket Tesco w Burnage (przedmieście Manchesteru) wraz z Nowym Rokiem wystawił na półkach sklepowych czekoladowe jajka wielkanocne, zajączki i kurczaczki.

Już tylko pół BP walczy z wyciekiem


Koncern British Petroleum BP wydał już na walkę z wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej 1,43 mld dolarów. W ubiegłym roku spółka miała 14 miliardów dolarów zysku. Po tej informacji akcje BP na giełdzie w Londynie spadły o 11 proc. na otwarciu.

Stoczniowcy szykują protesty. "Czujemy się oszukani"


Związkowcy ze Stoczni Gdynia uważają, że ogłoszenie kolejnego przetargu na majątki stoczni w Szczecinie i Gdyni będzie najlepszym rozwiązaniem, dającym szanse na podjęcie produkcji w zakładach i pracę dla kilku tysięcy stoczniowców. Związkowcy ze stoczni szczecińskiej chcą natomiast szybkiego spotkania z rządem i szykują protesty.

Europa powraca do wzrostów


Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły w okolicach poziomów poprzedniego zamknięcia. Indeks Dow Jones spadł o 0,15 proc., S&P 500 o 0,28 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 0,04 proc.

Holendrzy o polskich pracownikach: to współczesne niewolnictwo


Holenderscy związkowcy przeprowadzili akcję wspierającą 150 pracowników tymczasowych z Polski, zatrudnionych w zakładach mięsnych pod Groningen. Związek zawodowy uważa, że Polacy są wykorzystywani przez pracodawcę.

Millennium DM podwyższył cenę docelową ING BSK do 578,4 zł


Analitycy Millennium DM, w raporcie z 12 sierpnia, podtrzymali rekomendację "akumuluj" dla ING Banku Śląskiego, podnosząc cenę docelową akcji banku do 578,4 zł z 342 zł.

Strach przed rozprzestrzenieniem kłopotów Grecji


Inwestorów na całym świecie ogarnął strach przed powtórzeniem się kłopotów z finansami publicznymi, z jakimi od tygodni boryka się Grecja, w innych częściach świata. Naturalnymi kandydatami są w tym względzie pozostałe kraje zaliczane do PIIGS, czyli Portugalia, Irlandia, Włochy i Hiszpania. Ostateczne rozmiary pomocy dla Grecji, które przekroczyły 100 mld USD, uświadomiły, że skala problemu tego kraju jest większa niż wcześniej to szacowano. Na przykład wtedy, gdy mówiono o 45 mld USD potrzebnych do uratowania Grecji przed bankructwem.

Szkot rozbija się "na bogato"


Takich samochodów w ciągu roku z taśmy produkcyjnej zjeżdża tylko 10 sztuk. Pagani Zonda S to bardzo luksusowy pojazd, jedno z najbardziej egzotycznych aut na świecie. Wypadki takich samochodów są jeszcze rzadsze - ale jednak się zdarzają. W Wielkiej Brytanii padł właśnie rekord wysokości wypłaconego odszkodowania.

Europo, najgorsze za tobą?


Kolejne kraje Unii Europejskiej podają pozytywne dane na temat swoich gospodarek. Węgry poinformowały, że ich PKB w pierwszym kwartale 2010 roku urosło o 0,9 procent rok do roku, kończąc okres recesji. PKB Portugalii wzrosło natomiast o 1,8 procent rok do roku, a rządowi udało się sprzedać w środę papiery dłużne o wartości półtora miliarda euro. Po tej serii pozytywnych zdarzeń na rynki wrócił optymizm, a euro wzmocniło się do dolara.

Można odliczyć VAT z faktury przesłanej e-mailem!


Podatnik ma prawo do odliczenia VAT z faktury przesłanej do niego w formacie PDF, którą następnie sam sobie wydrukował. Tak wynika z wyroku NSA z dnia 20 maja 2010 r., sygn. akt I FSK 1444/09.

Bez pracy jest coraz więcej ludzi młodych


Ponad 400 tysięcy młodych osób w Polsce jest bez pracy. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ciągu roku liczba bezrobotnych do 25 roku życia wzrosła o 42 procent.

W czwartek prawie 100 proc. lotów - Eurocontrol


Już w czwartek w Europie odbędzie się prawie 100 proc. planowych lotów - poinformowała w środę wieczorem Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol).

Millennium DM rekomenduje Nową Galę


Analitycy Millennium DM w raporcie z 26 listopada podnieśli rekomendację dla akcji Nowej Gali do "kupuj" z "neutralnie", wyznaczając dla nich cenę docelową na 3,97 zł. W dniu wydania raportu kurs akcji Nowej Gali wynosił 3,23 zł. W czwartek, o 14.45, za jedną akcję spółki płacono 3,10 zł.

Kup pan akcje


Na koniec listopada resort skarbu zaplanował aukcję akcji i udziałów czterech spółek należących do Skarbu Państwa. Na sprzedaż wystawiono też 85 proc. akcji katowickiego Remagu - jednej z największych firm dostarczających kombajny górnicze do kopalń.

Wydatki Amerykanów spadły o 0,5 proc., dochody bez zmian


Wydatki amerykańskich konsumentów we wrześniu spadły o 0,5 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio wzrosły o 1,4 proc. po korekcie - poinformował w piątek Departament Handlu USA.

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.