O roli i przyszłości Unii Europejskiej


Rola Unii Europejskiej oraz realizacja założeń Strategii Lizbońskiej to główne tematy rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z Barbarą Prammer, przewodniczącą Rady Narodowej Republiki Austrii. Spotkanie odbyło się 26 stycznia br. w Ministerstwie Gospodarki.

Podmioty gospodarki narodowej I-VI 2009


W końcu czerwca 2009 roku, w rejestrze REGON zarejestrowanych było 3744,8 tys. podmiotów (osób prawnych, jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą - bez osób prowadzących indywidualne gospodarstwa w rolnictwie), tj. o 0,3% mniej niż w końcu 2008 r. (wobec wzrostu o 0,9% w analogicznym okresie ubiegłego roku) - podał Główny Urząd Statystyczny.

Wtorek na GPW: 2300 pkt zdobyte


W trakcie rewizji kontenera, który przypłynął z Chin uwagę celników z Gdyni zwróciły kartony zawierające porcelanowe zestawy do herbaty. Towar zadeklarowano jako zestawy pościelowe. Okazało się, że jest tam jeszcze coś innego - ponad 4 miliony sztuk papierosów o wartości prawie 1,7 miliona złotych.

W MSP aukcja spółki w Sławniowicach


W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0).

GPW zanotowała lekkie spadki, inwestorzy są w złych nastrojach


Zrzeszenie turystyczne chorwackiej stolicy proponuje przybywającym do Zagrzebia turystom wizytę w kawiarni Jedro (żagiel), w której za napoje płaci się ... modlitwami.

Nawigacja dla zawodowych kierowców


Traffic Assist Z217 to nowa propozycja marki Becker dla zawodowych kierowców oraz wszystkich właścicieli dużych pojazdów. Urządzenie zostało wyposażone w atrybuty nawigacyjne dla samochodów ciężarowych, wszystkie ...

Stocznia Szczecińska Nowa znów niesprzedana


Jeden z biurowców i kawałek nabrzeża wyposażeniowego z zapleczem - tylko taki kawałek Stoczni Szczecińskiej Nowa znalazł nowego właściciela. Stoczniowcy wciąż mają nadzieję, że ktoś kupi główną część stoczni

Grupa CEZ planuje budowę nowego bloku gazowo-parowego w Skawinie


Nowy blok gazowo-parowy o mocy około 430 megawatów powstanie w Elektrowni Skawina, należącej do czeskiej grupy energetycznej CEZ. Inwestycja o wartości około 400 mln euro ma być gotowa w drugiej połowie 2014 roku.

Robert Redford promuje czyste źródła energii


Słynny aktor Robert Redford powiedział w piątek na szczycie "Amerykanie dla Sztuki" w Baltimore, że artyści powinni zwalczać "mity", które powstrzymują rząd od wspierania sztuki. Aktor podkreślił, że opinie, iż sztuka jest trywialna lub bezwartościowa lansowane są przez "ciasne umysły".

Przedsiębiorcy: Premierze, miałeś nam sprzyjać


\\\\\\\"\\\\\\\" W Rzymie otworzono wystawę obrazów Caravaggia. Bilety na nią zarezerwowało już 50 tys. osób. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Europie w najbliższych tygodniach.

CEZ będzie miał nowego prezesa


Jak poinformował „Parkiet”, po wyborach parlamentarnych, które będą miały miejsce w Czechach w najbliższy weekend, nastąpi prawdopodobnie zmiana na stanowisku prezesa CEZ-u.

Cena sprzedaży akcji Tauronu ustalona na 0,57 zł


Cena sprzedaży akcji Tauronu dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych została ustalona na 0,57 zł, a po uwzględnieniu scalenia akcji cena sprzedaży wynosi 5,13 zł - poinformował Tauron w komunikacie.

Wzrost cen konsumpcyjnych w USA w październiku


Ceny konsumpcyjne (CPI - consumer price index) w USA w październiku wzrosły o 0,3 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio wzrosły o 0,2 proc. - podał w środę amerykański Departament Pracy w komunikacie.

Trzeba bronić mostu w Lubiążu…


… i drogi 341 – to jeden z wniosków z zakończonego po południu posiedzenia sztabu kryzysowego w Wołowie. Wziął w nim min. udział marszałek Marek Łapiński, ...

"Gazeta Wyborcza": Kosztowna zmiana logo Poczty Polskiej


Poczta Polska zmienia logo. Trąbka, zamiast na niebieskim tle, ma być na czerwonym - dowiaduje się "Gazeta Wyborcza".

Ponad 120 inwestorów instytucjonalnych zapisało się na Tauron


Ponad 120 inwestorów instytucjonalnych złożyło deklaracje w trakcie budowy księgi popytu w transzy instytucjonalnej oferty akcji Tauronu - poinformował we wtorek minister skarbu Aleksander Grad. Wśród inwestorów branżowych jest KGHM.

Sztućce (cutlery) - Rosja - nałożenie specjalnego cła ochronnego przed nadmiernym importem m.inn. z UE


27 listopada 2009 r. Rosja opublikowała Rezolucję dotyczącą nałożenia specjalnego cła ochronnego przed nadmiernym importem sztućców (cutlery made of corrosion-resistant steel), pochodzących m.inn. z UE.

Kowalski: Rosjanie nie powinni łączyć dostaw gazu z zarządzeniem EuroPolGazem


Strona rosyjska nie powinna łączyć kwestii związanych z zarządzeniem spółką EuroPolGaz z podpisaniem kontraktu na dodatkowe dostawy rosyjskiego gazu do Polski po 2010 roku - uważa członek zespołu ds. bezpieczeństwa energetycznego w Kancelarii Prezydenta Janusz Kowalski.

Kolejny sprzedawca energii wdrożył CRM


W marcu zakończył się proces wdrożenia systemu do zarządzania kontaktami z klientami w PGE Łódzkim Zakładzie Energetycznym.

Piękni marcowi transportowcy


Lato coraz bliżej, a kolejni laureaci konkursu europejskich wyborów na Miss i Mistera Transportu 2010 zdobyli wyjątkowe „Pakiety plażowe”. Tytuły najpiękniejszych pracowników branży TSL w marcu ...

Eurostat: Inflacja HICP w strefie euro wyniosła 0,6% r/r w listopadzie


Inflacja w strefie euro wyniosła w listopadzie 2009 r., w ujęciu rdr, 0,6 proc. - podał w poniedziałek Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej w komunikacie, we wstępnych wyliczeniach.

"Rzeczpospolita": gaz z łupków - wielkie wiercenie czas zacząć


Kanadyjska firma Lane Energy jako pierwsza w Polsce wykona w ciągu kilku najbliższych dni odwiert w poszukiwaniu gazu z łupków. Lokalizacja: Łebień pod Lęborkiem - pisze "Rzeczpospolita".

Atlas: Cena w wezwaniu Fragiolig daje dyskonto do aktywów spółki


Kwestia grecka nie napawa inwestorów optymizmem. Wzrasta niechęć do rynków wschodzących i złoty traci. W perspektywie kilku tygodni taki trend zniżkujący dla polskiej waluty będzie utrzymany - ocenia rynek.

Umowa na budowę kopalni gazu w Siekierkach podpisana


Pod koniec lutego Energia Zachód (spółka zależna Aurelian Oil & Gas PLC) podpisała z ILF Consulting Engineers Polska umowę na budowę kopalni gazu ziemnego z infrastrukturą towarzyszącą w Siekierkach k. Swarzędza.

GUS: Wskaźnik koniunktury w budownictwie spadł o 3 pkt. i wyniósł -11 pkt w XI


Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w listopadzie oceniany jest pozytywnie, podobnie jak w październiku i lepiej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku - wynika z raportu GUS. W listopadzie poprawę koniunktury sygnalizuje 20 proc. badanych przedsiębiorstw, jej pogorszenie - 19 proc.

znalezionych: 24074, strona 1 z 963
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.