Czy powstanie park logistyczny Airpark Minsk?


Jak poinformował Wadim Mielnik, zastępca przewodniczącego departamentu lotnictwa, białoruskiego Ministerstwa Transportu i Komunikacji trwają rozmowy w sprawie budowy pierwszego na Białorusi parku logistycznego- Airpark Minsk. Z administracją ...

UOKiK ostrzega przed niebezpieczeństwami w internecie


Wprawdzie małe jest piękne, ale powszechnie wiadomo przecież, że duży może więcej.

PKB Polski wzrósł o blisko 1 proc.?


W piątek o godz. 10 GUS poda oficjalne dane o wysokości PKB w Polsce. - Choć trudno w to uwierzyć, będzie to około 1 procent - mówi agencji Reuters anonimowy przedstawiciel polskiego rządu

"DGP": Zagrypiony ZUS


Jeśli liczba chorych na grypę będzie rosła w takim tempie jak dotychczas, to wydatki ZUS i firm na zasiłki mogą na początku 2010 r. wzrosnąć o blisko 150 mln zł, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".

Apple oskarżony o praktyki monopolistyczne


Federalna Komisja Handlu zamierza wszcząć śledztwo, które wykaże, czy firma Apple nie narusza konkurencji - podał serwis Bloomberg, powołując się na anonimowych informatorów.

Sawicki: Trójkąt Weimarski ws. polityki rolnej w Warszawie


Przedstawiciele Korei Południowej poinformowali dziś, że znaleźli – jak wszystko wskazuje – tylną część zatopionego okrętu, na którym uwięzionych mogło być do 46 marynarzy. Informacje takie podała agencja informacyjna Yonhap.

Fuzja spółdzielni mleczarskich z Radzynia Podlaskiego i Elbląga


Spółdzielnie mleczarskie z Radzynia Podlaskiego i Elbląga połączą się - zgodę na fuzję wyrazili w pierwszej dekadzie maja członkowie spółdzielni. Firmy mają cztery miesiące na ujednolicenie swojej działalności. Fuzja spółdzielni oznacza dla dostawców wyższe stawki za mleko.

Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy (EPDM) -Indie - planowane wszczęcie przeglądu obowiązujących ceł antydumpingowych na przywóz m.inn. z UE


27 marca 2009 r. Indie poinformowały o planowanym wszczęciu przeglądu ceł antydumpingowych obowiązujących na przywóz do Indii kauczuku etylenowo-propylenowo-dienowego (Ethylene-Propylene-Non-Conjugated Diene Rubber EPDM) pochodzącego m.inn. z UE.

Świńska grypa nakręca zyski


W firmach produkcyjnych, jak w żadnych innych przedsiębiorstwach, pracownicy są świadomi z czego wynikają ich zarobki. Wiedzą z jaką efektywnością pracowali, widzą ile artykułów wytworzyli i jaką miały one jakość.

Pink Floyd wygrał z EMI spór o sprzedaż muzyki w internecie


Brytyjski zespół wygrał bitwę sądową z wytwórnią. Dostanie wyższe tantiemy za sprzedaż plików w sieci. A EMI ma zakaz samowolnego sprzedawania pojedynczych utworów Pink Floyd

Odzysk energii z odpadów: Europa liderem


Europa jest największym na świecie rynkiem odzysku energii z odpadów, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i ponad 429 zakładami w 2008 roku. Nowa analiza opracowana przez globalną firmę doradczą, Frost & Sullivan, pt.: "Europejski rynek odzysku energii z odpadów" pokazuje, że dochody tego rynku wyniosły w 2008 roku 3,1 mld EUR.

GUS: Inflacja wyniosła 2,4% r/r w kwietniu, powyżej oczekiwań


# dochodzą wypowiedzi wiceministra gospodarki M. Korolca oraz menedżera Banku Światowego dla Polski i krajów bałtyckich T.Laursena. #

GPW: WIG20 zyskał tysiąc punktów od dołka


A konkretnie 1036 punktów, lub licząc inaczej o 82,7 proc. Z tej perspektywy zimowa wojna depozytowa jawi się jako śmiertelna pułapka dla pieniędzy, które w najlepszym razie zarabiają w banku 20-krotnie wolniej, niż mogły na GPW.

Pawlak może poinformować prezydenta o kontrakcie gazowym


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak oświadczył w piątek, że jeśli jest taka potrzeba, może poinformować prezydenta Lecha Kaczyńskiego o szczegółach długoterminowej umowy gazowej z Rosją. Zaznaczył, że w umowie nie ma żadnych tajemnic i wszystko zostało podane do publicznej wiadomości.

Rostowski: przedłużenie dostępu do FCL konieczne


Na stronach ministerstwa finansów zamieszczono dokument pt. "Zadania urzędów kontroli skarbowej na 2010 r." opracowany przez Departament Kontroli Skarbowej.

Gorsze wyniki Grupy Żywiec niż rok temu


O 89 mln mniej niż w 2008 roku wyniósł zysk Grupy Żywiec z produkcji piwa. Zdaniem Grupy wynika to z podwyżki akcyzy i pogorszenia koniunktury gospodarczej.

NIK o redukcji emisji gazów cieplarnianych


Grupa EUROSAI ds. Kontroli Środowiska skupiająca najwyższe organy kontroli dziesięciu państw, w tym z Polski, przygotowała raport dotyczący walki z ocieplaniem klimatu – pisze „Rzeczpospolita”. Według Najwyższej Izby Kontroli nasz kraj ogranicza emisję CO2 dużo szybciej niż wymaga protokół z Kioto.

General Motors sprzedaje Saaba


Holenderski Spyker Cars kupi szwedzką markę Saab za 74 milionów dolarów.

Zamknięcie sesji: WIG20 traci najwięcej w Europie


WIG20 przez ostatnie kilka dni rósł jak na drożdżach. Inwestorzy czekali tylko kiedy nastąpi korekta. No i nadeszła. W środę indeks największych spółek stracił aż 2,9 proc.

Centrozap miał 19,43 mln zł straty netto w I kw. 2010 r., wzrost o 200,7% r/r




Bank Światowy zatwierdził 1 mld euro pożyczki dla Polski


Długi lub krótki, w łupinach lub bez, biały, brązowy, złocisty, jaśminowy; na słodko, słono, ostro… Zastosowań ryżu, podobnie jak jego gatunków nie sposób policzyć. Jedno jest pewne, ryż jest najbardziej uniwersalnym i rozpowszechnionym zbożem, stosowanym we wszystkich kuchniach na całym świecie.

czytaj dalej

Przegląd wiadomości ze spółek, 26 października, godz. 15


W ciągu kilku ostatnich lat obserwowaliśmy jak światowy rynek sztuki rozrasta się i nabiera rozmachu. Co z rynkiem sztuki w obliczu globalnej recesji\? Czy czasy, kiedy dzieła sztuki były rozchwytywane podczas emocjonujących licytacji, bezpowrotnie minęły\? Czy możemy się spodziewać poważnego krachu na rynku sztuki\?

FTSE na zamknięciu wzrósł o 0,39 proc., do 5.131,99 pkt


Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji wzrósł o 0,39 proc., do 5.131,99 pkt. (PAP)

Niemcy. Nord Stream wkopie i przesunie Gazociąg Północny


Gazociąg Północny zostanie wkopany pod dno morskie na odcinku 20 km oraz przesunięty na głębsze wody na odcinku 12 km, by zapewnić niezakłócony dostęp do polskich portów w Szczecinie i Świnoujściu - poinformował w piątek w Berlinie dyrektor spółki Nord Stream ds. pozwoleń Dirk von Ameln.

Oksoalkohole (Oxo Alcohol) - Indie - zakończenie postępowania przed nadmiernym importem m.inn. z UE bez nakładania ceł


4 listopada 2009 r. Indie poinformowały o zakończeniu postępowania przed nadmiernym importem oksoalkoholi (Oxo Alcohol) pochodzących m.inn. z UE, bez nakładania ceł.

znalezionych: 24074, strona 1 z 963
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Jeśli jesteś z Łodzi i szukasz pomocy psychologa, zapraszam do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź pracuję w pobliskim szpitalu, ale także przyjmuję moich pacjentów w gabinecie prywatnym. Masz pewność, że zajmie się tobą psycholog Łódź posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog Łódź.